Partner: Logo KobietaXL.pl

Nasileniu tych niekorzystnych zmian sprzyja fizjologiczne ścieńczenie skóry i spadek syntezy kolagenu postępujące wraz z wiekiem, zaniedbania pielęgnacyjne (najczęściej codzienna pielęgnacja skoncentrowana jest jedynie na twarzy) oraz wahania wagi.


Stąd tak duża popularność zabiegów liftingujących szyi, które wykonywane są już u pacjentów w wieku 40 – 50 lat oraz - oczywiście – starszych. Istnieje kilka niezawodnych sposobów na zauważalne poprawienie wyglądu szyi oraz znaczne odmłodzenie wizerunku.

Plastyka szyi – inwazyjny lifting

Lifting chirurgiczny szyi to inwazyjna metoda poprawy jej wyglądu, która polega na podciągnięciu luźnej tkanki skórnej, niekiedy w połączeniu z plastyką mięśni szyi oraz liposukcją podbródka. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1, 5 godziny. Lifting szyi polega na wykonaniu niewielkich nacięć pod brodą lub za uszami, aby odsłonić mięśnie oraz móc odpowiednio nimi manipulować. Na mięśnie zakładane są trwałe szwy. Nadmiar skóry jest wycinany, a reszta skóry zostaje naciągnięta i zszyta.

Jak pisze klinika Aesthetic Med oferująca lifting szyi - "Pobyt w klinice trwa jedną dobę, zaś rekonwalescencja i zdjęcie opatrunku wymaga około 10 – 14 dni. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarska oraz wykonanie szeregu badań laboratoryjnych. Po zabiegu natomiast należy unikać gwałtownych ruchów szyi, nie wolno stosować używek, korzystać z sauny czy uprawiać sportu. Po ustąpieniu obrzęku i zasinienia szyja zyskuje młody, nienaganny wygląd. Przeciwwskazaniem do operacyjnego liftingu szyi jest cukrzyca, nadciśnienie, anemia, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz stany zapalne skóry."

Laserowy lifting szyi

Mało inwazyjną, a zarazem skuteczną metodą ujędrnienia i odmłodzenia szyi jest wykorzystanie lasera. Stosowany jest w tym celu laser frakcyjny CO2, który oddziałuje na skórę szyi na drodze kontrolowanego efektu termicznego. Podgrzanie głębszych warstw skóry (0, 5 – 1, 5 mm) powoduje skrócenie się włókien kolagenowych nawet o 1/ 3 ich długości i pobudzenie fibroblastów do syntezy nowych włókien kolagenowych. Ostatecznym efektem jest lifting szyi, który utrzymuje się do 3 lat, zaś okres rekonwalescencji wydłużony jest z racji utrzymujących się nawet do kilku miesięcy przebarwień. Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce oraz podrażnień skóry. Przeciwwskazania do liftingu laserowego szyi to zaburzenia krążenia krwi, choroby układu oddechowego i zaburzenia krzepnięcia.

Nici liftingujące

Nici liftingujące PDO to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę jędrności szyi. Metoda ta jest chętnie wykonywana u młodszych pacjentek. Implantacja nici , które ulegają biodegradacji w organizmie, oddziałuje na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony mechanicznie podtrzymują wiotkie tkanki, a z drugiej – wywierają długotrwały efekt stymulujący na fibroblasty. Wzmożona synteza kolagenu oraz elastyny powoduje utrzymujący się w czasie efekt ujędrnienia i rewitalizacji szyi. Zabieg polega na iniekcji specjalnej igły w określone miejsce na szyi; na końcu igły przyczepiona jest nić liftingująca, która pozostaje w skórze podczas gdy igła jest z niej wycofywana. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Nie pozostawia blizn, a okres rekonwalescencji jest krótki. Efekt utrzymuje się przez 2 – 3 lata. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania się, nici PDO nie mają tendencji do wywoływania zwłóknień i bliznowacenia. Zabieg nie jest wskazany w przypadku stanów zapalnych skóry, zrostów i zwłóknień skóry, chorób autoimmunologicznych, padaczki lub zaburzeń krzepliwości krwi.

Inne metody liftingu szyi

W celu poprawy jędrności skóry szyi i jej wygładzenia, mogą być zastosowane także inne zabiegi. Iniekcja toksyny botulinowej polega na zablokowaniu przewodnictw nerwowo – mięśniowego i wygładzeniu nawet głębokich zmarszczek. Dzięki temu skóra szyi wygląda na bardziej zadbaną i młodą. Zabieg jest bezpieczny i mało bolesny, a efekt wygładzenia szyi utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Kolejnym sposobem na poprawę wyglądu szyi jest lipoliza laserowa. Może być stosowana samodzielnie lub w kombinacji z innymi zabiegami. Lipoliza laserowa polega na wprowadzeniu elastycznego światłowodu przez niewielkie nacięcie skóry. Efektem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz obkurczenie skóry i jej ujędrnienie. Ten drugi wymieniony efekt wynika z podgrzania skóry światłem lasera i pobudzenia syntezy kolagenu oraz obkurczenia już obecnych w skórze włókien. A dla pacjentów z cofniętą brodą efekt liftingu szyi zapewni wszczepienie implantu brody, który wizualnie zmieni proporcje twarzy i zmodyfikuje wygląd szyi.

Tagi:

szyja ,  uroda ,  lifting ,  zmarszczki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót