Partner: Logo KobietaXL.pl

Skóra na szyi oraz dekolcie jest wyjątkowo cienka, posiada też mało włókien kolagenowych i gruczołów łojowych. Taka budowa sprawia, że skóra w tym miejscu jest wyjątkowo wrażliwa, narażona na przesuszenie i szybko się starzeje. Dodatkowo często same narażamy ją na działanie czynników zewnętrznych, drażniących i pogarszających jej stan. Używamy perfum z alkoholem, zapominamy o kremie z filtrem przeciwsłonecznym, nosimy szorstkie i wąskie szaliki czy golfy, śpimy w niewłaściwej pozycji albo palimy papierosy. To wszystko – w połączeniu z brakiem odpowiedniej pielęgnacji i czynnikami genetycznymi – sprawia, że na naszej szyi oraz dekolcie szybko powstają nieestetyczne i nieodwracalne zmarszczki oraz bruzdy. O właściwą pielęgnację tej części ciała powinniśmy zacząć dbać już w wieku 25 lat.

 

Po pierwsze oczyszczaj

 

Codziennie zmywasz makijaż z twarzy, ale zapominasz o szyi i dekolcie? A przecież na tę partię ciała także nakładamy puder. Gromadzą się tu również pot, bakterie czy kurz. Do oczyszczania szyi i dekoltu zastosuj więc płyn micelarny, mleczko do demakijażu lub żel bez mydła. Możesz wzmocnić efekt tonikiem na bazie alfahydroksykwasów lub chłodną wodą, co poprawi miejscowe krążenie.

 

Po drugie nawilżaj i odżywiaj

 

Do pielęgnacji szyi i dekoltu zastosuj ten sam krem, którym nawilżasz i odżywiasz skórę twarzy. Kosmetyk powinien mieć również działanie liftingujące i opóźniające starzenie, lekką konsystencję, a także dobrze się wchłaniać. W jego składzie powinny się znaleźć witaminy A, C, E, koenzym Q10, flawonoidy, ceramidy, kwas hialuronowy, peptydy czy masło shea.

 

Po trzecie masuj

 

Nie tylko skład kremu jest istotny, ale i sposób jego aplikacji. Wykorzystaj codzienne nawilżanie jako okazję do masażu. - Nakładaj krem na szyję zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni – od dołu ku górze. Lewą partię szyi masuj prawą, otwartą dłonią, a prawą partię odwrotnie – lewą ręką. Na dekolcie połącz tę metodę z ruchami okrężnymi, ku bokom – radzi Paulina Słomczyńska, kosmetolog w Klinice Estetyki w ramach Grupy LUX MED.

 

Po czwarte ćwicz

 

W przypadku szyi i dekoltu ważną rolę odgrywają zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe, które pomogą nam zachować wyprostowaną sylwetkę, jak i ćwiczenia wzmacniające konkretne partie mięśni w tej okolicy. Wypróbuj dwa proste zadania ruchowe – odchylaj głowę jak najdalej do tyłu i poruszaj przy tym żuchwą jakbyś coś przegryzała lub w pozycji stojącej odchyl głowę do tyłu, zaciśnij zęby i wytrzymaj tak przez chwilę.

 

Po piąte chroń skórę przed słońcem

 

Pamiętaj, że szyja i dekolt są narażone na działanie promieniowania słonecznego nie tylko na plaży, ale właściwie codziennie, gdy przebywasz na zewnątrz – również w pochmurne i chłodne dni. Nie przesadzaj z opalaniem. Codziennie rano zastosuj krem z filtrem – minimum SPF 30, pamiętaj też o jego uzupełnianiu, najlepiej co dwie godziny.

 

Po szóste wystrzegaj się błędów

 

Unikaj papierosów. Nie ubieraj szorstkich, wąskich golfów czy szalików. Nie śpij na brzuchu lub na zbyt wysokiej poduszce. Dbaj o właściwą dietę.

 

Po siódme skorzystaj z profesjonalnej pomocy

 

Zanim na naszej szyi i dekolcie pojawią się głębokie bruzdy, możemy stosować odpowiednie kremy i preparaty, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek oraz starzeniu się skóry. Gdy objawy starzenia szyi i dekoltu stają się coraz bardziej widoczne, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Mają one działanie intensywnie regenerujące i sprawiają, że zmarszczki są mniej widoczne.

 

- Dużym powodzeniem wśród Pacjentów cieszą się zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej Scarlet RF. W trakcie tej procedury, poprzez podgrzewanie i nakłuwanie, stymulujemy włókna kolagenowe do odnowy oraz fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Świetnym uzupełnieniem bądź zamiennikiem terapii przeciwstarzeniowej może być także laser frakcyjny Pearl lub mezoterapia igłowa. W trakcie tego typu zabiegów docieramy bardzo głęboko – nawet do skóry właściwej, dzięki czemu wymuszamy naturalną przebudowę kolagenu. Takich efektów nie osiągniemy stosując nawet najlepsze kosmetyki. Najbardziej widoczne i trwałe rezultaty dają terapie łączone oraz systematyczne odżywianie skóry od środka i na zewnątrz. Efektem jest piękniejsza, jędrniejsza i młodsza skóra – mówi Paulina Słomczyńska, kosmetolog w Klinice Estetyki w ramach Grupy LUX MED.

 

Tagi:

zmarszczki ,  szyja ,  uroda ,  jak dbać o urodę , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót