Partner: Logo KobietaXL.pl

Już od 25 roku życia skóra zaczyna tracić kolagen i rozpoczyna się proces jej starzenia. Wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, następuje utrata elastyczności, a grawitacja sprawia, że skóra staje się coraz bardziej wiotka i obwisła. Szyja jest obszarem ciała wyjątkowo narażonym na proces starzenia. Wpływa na to fakt, że jest cienka, ma mało tkanki tłuszczowej i niewielką ilość gruczołów łojowych, przez to szybko się wysusza i traci swoją elastyczność. Problem zmarszczek na szyi pogłębia fakt, że żyjemy w erze smartfonów, z których nieustannie korzystamy pochylając głowę w dół. W efekcie pierwsze objawy starzenia się skóra szyi obserwujemy w coraz młodszym wieku. Warto zatem zadbać o szyję w ramach profilaktyki anti-aging.

 

Jak zatrzymać młodość

 

Proces starzenia się skóry szyi można opóźnić nawet o kilka lat. Wystarczy zadziałać jak najszybciej – wraz z pojawieniem się pierwszych objawów utraty elastyczności i młodzieńczego wyglądu. Zabiegiem, który można stosować profilaktycznie już od 25 roku życia w celu utrzymania prawidłowego poziomu kolagenu i uzupełnienia jego niedoborów jest zabieg atelokolagenem III generacji Linerase, który otworzył nowe możliwości w odbudowie sprężystości i jędrności skóry. - Zabieg można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, terapia nie wywołuje skutków ubocznych a procedura jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Atelokolagen Linerase wprowadzony śródskórnie techniką iniekcji, stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu, a także niweluje zmarszczki. Zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego - opowiada dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

 

Jak cofnąć pierwsze oznaki starzenia

 

 

W procesie starzenia się, oprócz spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, dodatkowo zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a mięśnie twarzy stają się słabsze. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w napięciu skóry szyi. Jej smukły kształt można odzyskać dzięki nieoperacyjnemu liftingowi całkowicie wchłanialnymi nićmi Silhouette. - Nici niwelują problem wiotkiej i obwisłej skóry. Oprócz fizycznego jej podciągania, w miejscu zakotwiczenia stymulują skórę do wzrostu tkanki i produkcji nowego kolagenu co dodatkowo wzmacnia efekt zabiegu. Proces dalszego podnoszenia się tkanek i napinania skóry trwa przez rok, a efekt liftingu utrzymuje się przez ok. 5 lat – mówi dr Andrzej Krajewski z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Krajewski w Kołobrzegu.

 

Jak pozbyć się opadającej skóry

 

Jeśli oznaki starzenia się skóry szyi są wyraźnie widoczne ani medycyna estetyczna ani mniej inwazyjne metody chirurgiczne nie są w stanie poradzić sobie z nadmiarem opadającej skóry warto oddać się w ręce doświadczonego chirurga plastyka w celu wykonania liftingu szyi. Ta metoda sprawdzi się również u osób, które odbyły intensywny proces odchudzania i w krótkim czasie pozbyły się zbędnych kilogramów, a skóra nie była w stanie odzyskać swojej dawnej sprężystości. Choć zabieg jest inwazyjny i na efekt trzeba poczekać do całkowitego wygojenia efekt sprawia, że pacjenci, którymi najczęściej są kobiety, często doświadczają przemiany wewnętrznej. Czują się młodsze, pewniejsze siebie i nie czują obciążenia w postaci kompleksu wieku. Po wykonaniu zabiegu wyraz twarzy ulega pozytywnej metamorfozie, podobnie jak samopoczucie pacjenta.

Tagi:

chirurgia plastyczna ,  medycyna estetyczna ,  szyja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót