Partner: Logo KobietaXL.pl

Problemy życia codziennego

Często kobiety z dużymi piersiami czują się niekomfortowo ze swoim rozmiarem. Starają się ukryć zbyt obfity biust pod szerokimi, luźnymi ubraniami lub maskują go, przybierając przygarbioną postawę. Zbyt duże piersi nadwyrężają kręgosłup, powodują bóle kręgosłupa, mogą nawet utrudniać oddychanie. Te przykre dolegliwości, połączone z utrudnioną aktywnością fizyczną i ze złym samopoczuciem, mogą poważnie obniżyć komfort życiowy. Dlatego zabieg ich redukcji często wykonywany jest z powodu wskazań zdrowotnych, w celu poprawy nie tyle wyglądu, co jakości życia pacjentki.

Przygotowania do operacji

Operacja zmniejszenia piersi wykonana może być w każdym wieku. Jednak lekarze zalecają, aby pacjentka osiągnęła dojrzałość, zanim dojdzie do ewentualnego zmniejszenia piersi. Przed tym zabiegiem konieczna jest konsultacja u chirurga plastyka, który szczegółowo opowie o zabiegu - na czym polega, jaki będzie jego efekt i ewentualne skutki uboczne.

Lekarz kieruje także na badania niezbędne przy takim zabiegu: morfologia krwi, oznaczenie grupy krwi, odczyn Biernackiego, glikemia na czczo, ocena układu krzepnięcia, jonogram, kreatynina, EKG, RTG płuc, USG piersi, mocznik, a także szczepienie przeciw WZW B. Należy pamiętać, aby na siedem dni przed zaplanowanym zabiegiem nie spożywać aspiryny ani żadnych medykamentów z kwasem acetylosalicylowym. Na sześć godzin przed zabiegiem obowiązuje zakaz jedzenia, picia czy żucia gumy.

Zabieg i okres tuż po zabiegu

Operacja zmniejszenia piersi wykonywana jest w sedacji. Średnio trwa od półtorej godziny do dwóch. Biust jest dopasowywany przede wszystkim do budowy ciała pacjentki, ale także jej oczekiwań. Już następnego dnia kobieta może opuścić klinikę. Tuż po operacji lekarze zalecają pacjentkom noszenie specjalnego stanika – początkowo stale, a w miarę upływu czasu coraz rzadziej. Do aktywności kobiety mogą powrócić po trzech-siedmiu dniach. Po tygodniu lekarz zdejmuje szwy i zaprasza na wizyty kontrolne, z których pierwsza powinna odbyć się po miesiącu. Finalny efekt zabiegu widoczny jest po około trzech miesiącach.

Piękniejszy wygląd i poczucie komfortu

Efekt w większości przypadków jest trwały. Czasami jednak, w wyniku np.: karmienia piersią, naturalnych efektów procesu starzenia się skóry czy gwałtownej zmiany wagi ciała, może się okazać, że konieczne jest powtórzenie operacji. W celu osiągnięcia i utrzymania jak najlepszych efektów, należy stosować się do zaleceń lekarza.

horizon

Horizon Medical Center

Warszawska Klinika

Warszawa

Lekarze specjaliści

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

Tagi:

biust ,  piersi ,  chirurgia plastyczna ,  operacja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót