Partner: Logo KobietaXL.pl

Menopauza zaczyna się gdy poziom hormonów estrogenu i progesteronu w organizmie kobiety się zmienia. W końcu poziom estrogenu spada bardzo nisko i niesie to za sobą określone konsekwencje również dla wyglądu kobiet.

 

O tym jak starzeje się skóra i co robić? - czytajcie w tym artykule.

 

Zmniejszenie ilości estrogenów ma wpływ na całe ciało, w tym również na piersi. Bez tych hormonów tkanka piersi staje się odwodniona, mało elastyczna i traci swój kształt. Piersi zaczynają obwisać, bo zmniejsza się ilość tkanki gruczołowej, która unosiła je do góry.

 

Niestety, ponieważ podczas menopauzy większość kobiet tyje, tkanka gruczołowa zostaje zastępowana tkanką tłuszczową, która potrafi przyrastać w zastraszającym tempie. Stąd też u wielu kobiet podczas menopauzy biust znacznie się powiększa, czasami wręcz monstrualnie.

 

Czy jest jakieś wyjście?

 

Tylko bardzo rygorystyczna dieta może pomóc, aczkolwiek piersi i tak staną się obwisłe. Przyjmowanie HTZ może ten proces powstrzymywać, bo HTZ ma dobroczynny wpływ również na wygląd skóry czy na kości. Ale też podczas terapii hormonalnej piersi mogą być bolesne i obrzęknięte. Nie ma też możliwości aby HTZ „podniosła” obwisłe już piersi.

 

W przypadku bardzo obfitego biustu może pomóc wyłącznie operacja plastyczna.

Tagi:

menopauza ,  piersi ,  biust ,  kobieta ,  obwisły biust , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: