Partner: Logo KobietaXL.pl

Ziemia, podobnie jak człowiek, dysponuje własną wolą twórczą i metodami realizacji własnych celów. Jeśli zwrócimy uwagę na przyrodę, odkryjemy w niej zamysł i innowacyjność. Tak pracuje twórca i wizjoner. Jaki jest cel tych dążeń? Ziemia jest jedyną planetą układu słonecznego, która dysponuje matrycą życia. Ludzkość wybrała drogę dominacji i kontrolowania wszystkich pozostałych gatunków. A co, jeśli Ziemia nie życzy sobie takiej kontroli, a jej eksperymenty w laboratorium życia jeszcze się nie skończyły?

W jaki sposób Ziemia przekazuje swoje informacje? Dla ich przekazu potrzebna jest energia. Największa koncentracja energii z zakodowaną informacją promieniuje z wielkich czakr Ziemi.

CZAKRY ZIEMI – CO TO TAKIEGO?

 

Geografia bada kontynenty, oceany, góry i rzeki świata. Geologia zajmuje się budową różnych skał, które stanowią szkielet Ziemi. Te nauki opisują wyłącznie materialne aspekty planetarnego organizmu. Badanie czakr Ziemi bardziej przypomina akupunkturę – dotykamy najbardziej subtelnych struktur energetycznych planety.

Słowo czakra lub czakram pochodzi od staroindyjskiego sposobu uzdrawiania. W sanskrycie oznacza koło lub dysk. Czakry Ziemi, to organy niezbędne do zachowania zdrowia świata; są ważne dla wszystkich żywych istot. Każda czakra pełni dwie funkcje: chroni globalne zdrowie oraz przekazuje i odbiera energię niosącą zakodowane informacje.

Na każdym kontynencie, z wyjątkiem Antarktydy, znajduje się jedna wielka czakra Ziemi. Z punktu centralnego czakra rozszerza się po okręgu w promieniu setek mil. W optymalnym stanie czakry jej promień wynosi ok. 777 mil. Posiada też głębię i wysokość. Ogólny kształt każdej czakry przypomina latający talerz, przy czym maksymalna jego średnica położona jest na powierzchni ziemi. Czakry Ziemi połączone są arteriami na podobieństwo układu nerwowego albo krwionośnego.

Ziemi nie można zrozumieć w oderwaniu od systemu słonecznego. Duży wpływ na czakry odgrywają rytmy księżycowe i słoneczne, a także różne ruchy samej Ziemi.
  1. CZAKRA PODSTAWY – GÓRA SHASTA

Mount Shasta leży w południowej części Gór Kaskadowych, które rozciągają się, niczym smok, od północnej Kalifornii poprzez Oregon i Waszyngton do granicy z Kanadą. Jeśli góra Shasta przedstawia ogon smoka, to góra Rainier – jego głowę.

Góra Shasta, to główna czakra planety, podstawa jej systemu energetycznego. Stąd uwalniają się jeszcze nieukształtowane początki biologicznego życia, stanowiące część globalnej cyrkulacji i rozwoju. Energia góry – pierwszej czakry – przypomina gejzer, najsilniejsze promieniowanie energii życiowej jeszcze bez formy i struktury. Życiodajny strumień góry Shasta przyjmuje pewną formę dopiero po transformacji wewnątrz innej wielkiej czakry Ziemi.

  1. CZAKRA PRZYJEMNOŚCI – JEZIORO TITICACA

Na wyspie Słońca na jeziorze Titicaca znajduje się kamień, który stanowi geometryczne centrum drugiej czakry Ziemi. Jest to światowe centrum tworzenia nowych gatunków i wewnątrzgatunkowego rozwoju. Jezioro Titicaca jest odpowiednikiem seksualno-twórczej czakry ludzkiego ciała. Druga czakra Ziemi kieruje wszystkimi gatunkami, skupiając się na pożytecznych mutacjach i ewolucyjnych zmianach.

Jezioro Titicaca rodzi wciąż Nowe. W ciągu eonów czasu nowe formy zawsze wskazywały cel: wieczne trwanie życia. Mądrość Ziemi szuka tutaj wciąż odpowiedzi na pytanie, jak życiowa siła może przeciwstawić się entropii.

  1. CZAKRA OSOBOWOŚCI – MONOLIT ULURU I SKAŁA KATA TJUTA

 

Te dwa miejsca znajdują się na Terytorium Północnym Australii. Tworzą czakrę „słonecznego splotu” planety. Najbardziej znany jest Uluru, ogromny monolit czerwonego koloru – symbol Australii. Kata Tjuta również robi niezwykłe wrażenie.

Główną funkcją tej czakry jest podtrzymywanie siły życiowej, witalności Ziemi i wszystkich istot. Jeśli w przyszłości uda się sztuka trwania w nieśmiertelności i zdrowiu, to mądrość tego osiągnięcia będzie pochodziła właśnie z trzeciej czakry.

  1. CZAKRA MIŁOŚCI – GLASTONBURY I SHAFTESBURY

 

Glastonbury (Somerset) i Shaftesbury (Dorset) określają centrum planetarnej czakry serca. Najbardziej znana legenda związana z Glastonbury mówi o Józefie z Arymatei, który po ukrzyżowaniu Jezusa przeniósł archetyp Życia Wiecznego – Graala – z Jerozolimy do Brytanii. Zainicjowało to 2000 lat temu przejście szóstej, mobilnej czakry Ziemi w region Epoki Wodnika, który znajduje się w Europie Zachodniej. Obecnie ta szósta czakra jest związana z czakrą czwartą – miłości.

  1. CZAKRA KREATYWNOŚCI – WIELKA PIRAMIDA, GÓRA SYNAJ I GÓRA OLIWNA

Gardłowa” czakra Ziemi, ujście głosu planety, posiada swoją sferę energetyczną na Bliskim Wschodzie i wchodzi w skład jednej z najważniejszych struktur Ziemi – Czterech Energetycznych Lejów związanych z czterema elementami pierwotnymi – ogniem, powietrzem, wodą i ziemią. Człowiek powinien opanować sztukę słuchania woli Ziemi, głosu jej Ducha. Bez tego trudno wyobrazić sobie harmonię własnego życia.

  1. SZÓSTA CZAKRA – MOBILNE CENTRUM AKTYWIZACJI EPOKI

 

Ta planetarna czakra, jak i wszystkie pozostałe, posiada centrum geometryczne i kształt idealnego okręgu. Różnica polega na tym, że to „trzecie oko” przemieszcza się o 1/12 swojej drogi w kierunku zachodnim na początku każdej nowej epoki. Każda epoka posiada nazwę znaku zodiaku. Obecnie jesteśmy w epoce Wodnika, a po 4000 lat Ziemia wejdzie w epokę Koziorożca. W razie potrzeby Duch Ziemi daje sygnał swoim siłom, aby zebrały się dla inauguracji nowego wieku. Siły zaczynają oddziaływać na siebie, a szósta czakra uaktywnia się i rozszerza. Pozostaje w miejscu 150-200 lat, dostatecznie długo aby ustanowić archetypy nowej epoki, a potem znika. Za jakieś 2000 lat planeta ponownie sygnalizuje konieczność poruszenia i szósta czakra pokonuje odcinek 1/12 drogi na zachód. Obecnie ta czakra jest związana geograficznie z czakrą sercową położoną w Europie Zachodniej.

  1. CZAKRA ABSOLUTU – GÓRA KAILAS

 

Góra Kailas – najświętsza góra Himalajów, centrum światowej czakry koronnej. Z wierzchołka góry, rok po roku, wychodzą w świat „wytyczne”, według których planeta, jak architekt, tworzy nieśmiertelną strukturę globalną. Kailas uwalnia też informacje dotyczące dłuższych okresów czasu. Na przykład twórcza działalność mobilnej szóstej czakry jest kontrolowana z góry Kailas w nawiązaniu do czterech cykli dziewiętnastoletnich.

Istnieje legenda o utraconym akordzie Tworzenia, przypominająca legendę o Świętym Graalu. Jeśli by znaleźć trzy struny Tworzenia i połączyć je tak, aby zabrzmiały synchronicznie, to świat odkryje swoją wieczną naturę i zniknie wszystko, co śmiertelne.

Jeśli usłyszycie dźwięk uwielbienia z góry Kailas (siódma czakra), dźwięk miłości z serdecznego centrum planety (czakra czwarta) i dźwięk radosnego dziękczynienia trzeciej czakry, wykorzystajcie swoją mądrość aby połączyć te nuty w jeden akord, a planeta Ziemia zostanie odrodzona.

tekst i foto olabloga.pl

Tagi:

biała magia ,  czakry ,  Ziemia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót