Partner: Logo KobietaXL.pl

Szamani nie są zwykłymi ludźmi, to osoby obdarzone specyficzna mocą. Mają głęboką wiedzę, samoświadomość, osiągają stany, które pozwalają im widzieć i rozumieć więcej.

 

Aby wyleczyć chorobę, szaman szuka przyczyny i skutku. Dla szamana choroby, które mamy to tylko efekt pewnych wydarzeń, a dla pełnego uzdrowienia nie wystarczą chemiczne substancje. Trzeba znaleźć prawdziwe źródło choroby i kurować ciało jak i duszę.

 

Oto trzy główne przyczyny chorób według szamanów:

 

1. Brak harmonii

 

Występuje wtedy, gdy ludzie tracą jakiś ważny dla siebie związek, kiedy nie mają poczucia przynależności, albo kiedy umiera ktoś bliski.

 

Znane są przypadki, że małżonkowie umierają szybko jedno po drugim. Bo brak harmonii osłabia nasze ciało.

 

 

2. Strach

 

Osoby, które żyją w panicznym lęku przed światem są podatne na wiele chorób. Dziś już nawet medycyna uznaje stres za przyczynę większość rożnych schorzeń.

 

3. Utrata duszy

 

To dla szamanów najważniejsza przyczyna. To utrata duszy prowadzi do najcięższych chorób i przedwczesnych zgonów. Jak rozumieć utratę duszy?

 

To poważna rana w sercu człowieka, rana która zaburza całą jego wewnętrzną esencję.

 

Utrata duszy może mieć miejsce wtedy, kiedy najbliższa osoba dziecka przestaje się o nie troszczyć, kiedy ukochany zdradza, odchodzi, zawodzi. Powodem utraty duszy może być przemoc, gwałt, nienawiść.

 

Na utratę duszy – według szamanów – cierpią często żołnierze walczący na wojnie. Trauma z którą się żyje prowadzi do choroby.

 

 

Głównymi objawami utraconej duszy jest poczucie, że nie jest się sobą w pełni i niemożność przezywania głębokich uczuć czy prawdziwych emocji.

 

Apatia, obojętność, brak inicjatywy, nałogi – to świadczy o tym stanie.

 

Szamanie umieją takie stany leczyć, ale sposób leczenia jest ich tajemnicą, obejmuje kilka etapów, z których najważniejszym jest uczenie się odzyskiwania swojej duszy.

 

źróło Gostica

Tagi:

choroba ,  szaman ,  biała magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz