Partner: Logo KobietaXL.pl

Rdzenne ludy Ameryki Północnej od wieków wierzą, że zwierzęta, które spotykamy na swojej drodze, niosą za sobą określone przesłanie. Nie spotykamy ich przypadkowo, pokazują się nam, aby przekazać ważną wiadomość.

 

 

Gołębie to ptaki, które mają głęboką symbolikę w różnych kulturach i religiach, W chrześcijaństwie biały gołąb jest postrzegany jako symbol Ducha Świętego i kojarzony z pokojem i czystością. W islamie gołębie reprezentują pokój i miłosierdzie, w starożytnej Grecji były kojarzone z boginią Afrodytą, boginią miłości, piękna i płodności. Podobnie było starożytnym Rzymie – gołąb był kojarzony z Wenus, boginią miłości.

W Chinach gołąb to symbol pokoju i harmonii, w Japonii gołębie symbolizują lojalność, oddanie i pokój.

Ptaki te od wieków używane były jako posłańcy, przenoszący wiadomości. W Egipcie uważano, że gołębie przynoszą nam wieści od samych bogów.

Dlatego niespodziewana wizyta gołębia niesie ze sobą wedle ezoteryków głębokie przesłanie. Oni uważają, że to odwiedziny anioła stróża, znak pokoju, miłości i nadziei. To również oznaka tego, że siły wyższe opiekują się daną osobą, w dodatku idzie ona dobrą drogą. 

Jeśli gołąb odwiedza cię wielokrotnie, może to oznaczać, że że powinieneś szukać wewnętrznego spokoju w swoim życiu. Może to być również znak, że musisz znaleźć pokojowe rozwiązanie swoich problemów.

Mój gołąb z Tunezji

Moje spotkanie z gołębiem miało miejsce w Tunezji. Przyleciał do mnie nieoczekiwanie w nocy, posiedział ze mną na balkonie dłuższą chwilę i odleciał. Co ciekawe, następnego dnia znalazłam na balkonie pióro. 

Znalezienie ptasiego pióra ezoterycy uważają za znak anielski i sygnał od naszego osobistego anioła stróża.

Gołąb zostawił mi pióro.

 

 Jeśli pióro jest białe, oznacza to, że podążasz właściwą drogą, a jeśli masz kłopoty, to niebawem się ich pozbędziesz. Szare pióro oznacza, że prawdopodobnie masz zamiar podjąć złą decyzję, brązowe, że w twoim życiu może wydarzyć się coś złego. Moje jest biało szare, co daje do myślenia.

Rdzenne ludy Ameryki również przywiązują wagę do spotkań z gołębiem. I tam gołąb jest uważany za duchowego posłańca, który przynosi pokój i harmonię.

Ale może ty na swojej drodze spotkałeś ostatnio inne zwierzę lub ptaka. Możesz sprawdzić, co to oznacza wedle starych, indiańskich wierzeń:

 

Jastrząb

Jastrzębie to bardzo uduchowione zwierzęta. To mądre stworzenia i stare dusze. Ich bystre oczy i silne skrzydła są oznaką odporności i mocy wszechświata. Spotkanie jastrzębia to dobry znak, oznacza, że masz moc i powinieneś z niej korzystać.

Orzeł

Orzeł jest uniwersalnym symbolem wolności praktycznie w każdej kulturze. Z tego też powodu jest godłem wielu narodów. Spotkanie z nim to znak duchowej ochrony i przejścia do wyższej świadomości.

Kruk

Kruki i wrony są zazwyczaj złymi znakami. Jeśli często spotykasz kruki, powinieneś zweryfikować ścieżkę, którą podążasz. Mogą być dla ciebie ostrzeżeniem. Widzenie wron i kruków może wskazywać, że wkroczysz w cykl śmierci i odrodzenia.

Sowa

Sowa to symbol mądrości. Mają bardzo duże, mądre oczy, a spojrzenie w nie może pokazać ci twoją duszę. Przypomina też, aby zwracać uwagę na swoją intuicję.

Sójka

Spotkanie z sójką jest znakiem, że zmarła matka czy babcia lub inna nieżyjąca bliska kobieta próbuje się z tobą skontaktować.

Jaszczurka

Przypomina nam o tym, że nasze sny są bardzo ważne. Zwraca uwagę, by bacznie się im przyglądać i słuchać.

Wąż

Wąż lub wąż jest często postrzegany jako symbol zła, a niesłusznie. Wąż to symbol zmiany i odrodzenia. Tak jak on zmienia skórę, tak i ty wkrótce narodzisz się na nowo.

Pająk

Tak jak on tka pajęczynę, tak ty tkasz swoje życie. Zatrzymaj się i zastanów, czy postępujesz słusznie.

Ważka

Ważki przypominają, że nigdy nie jesteś sam. Zwróć uwagę na ludzi, którym na tobie zależy.

Biedronka

Biedronka jest często oznaką szczęścia. Jeśli zobaczysz biedronkę, to znak, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Motyl

Motyle przypominają nam o mocy przemiany. Przekształcają się w motyle z gąsienic

Wilk

Spotkanie z wilkiem jest zazwyczaj znakiem ostrzegawczym. Musisz zwracać szczególną uwagę na otaczających Cię ludzi. Możesz mieć wrogów wśród nich.

Tagi:

zwierzęta ,  magia ,  biała magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót