Partner: Logo KobietaXL.pl

Do pająków mam szacunek, bo ich symbolika jest bardzo głęboka. Pająk zawsze był symbolem tajemnicy, mocy i wzrostu. To, jak tka swoją pajęczynę, pokazuje, że tak jak on buduje swoją sieć, my jesteśmy w stanie budować nasze życie.

 

Pająk symbolizuje też nieskończoność, ma najczęściej cztery pary oczu i cztery pary nóg. Jego ciało przypomina ósemkę. Tymczasem odwrócona ósemka jest właśnie symbolem nieskończoności. Pająk jest również powiązany z cyklami, upływem czasu i ewolucją.

 

Hindusom kojarzy się z określeniem Maja, co oznacza, że "nie ma granic". Termin ten opisuje naturalną grę pozorów i przypomina nam, że rzeczy nie zawsze są tym, czym się wydają.

 

 

Pająki są symbolem dualizmu w sferze fizycznej i pokazują nam moc kreatywności i zniszczenia.

W zależności od tego, kiedy i gdzie zobaczysz pająka, jak często się na twojej drodze pojawia, a także od odczuć, które masz po tym spotkaniu, wiadomość od niego będzie zupełnie inna. Pająki są energetycznymi mistrzami – według rdzennych ludów - tkają swoją sieć na pograniczu dwóch światów, fizycznego i duchowego, co sprawia, że odgrywają wielką rolę w naszym życiu, choć dziś ludzie przestali już w to wierzyć.

 

Ja jednak miałam przeczucie, że „mój” pająk nie przyszedł do mnie bez powodu. Miał dla mnie ważną wiadomość.

Wszyscy oczywiście mieliśmy wiele różnych spotkań z pająkami, pajęczynami, czasami pająk śnił nam się w nocy. Generalnie jednak pająki unikają ludzi, i choć prawie każdy pająk jest jadowity, u większości z nich jad jest tak słaby, że nie może nam zaszkodzić. Również ukąszenia pająków są niezwykle rzadkie. Istnieje kilka rodzajów pająków, których należy unikać, to czarne wdowy i pustelniki, ale w Polsce ich akurat nie ma. Pająki kojarzone są jednak z jadem i głównie z tego jednak powodu nie zawsze są lubiane.

A szkoda, bo duchowo pająki pokazują nam znaczenie narodzin, wzrostu, śmierci i odrodzenia, tkając sieć duchowej ewolucji i transformacji. W sferze duchowej pająki są mistrzami czasu, tworząc energetyczne węzły, które splatają razem przeszłość i przyszłość, aby pomóc ci odnaleźć się w chwili obecnej. Mogą cię ostrzec, gdy utkniesz w przeszłości lub za bardzo wpatrujesz się w przyszłość.

Pająki uczą refleksji nad dawnymi lekcjami duchowymi, aby pomóc zaplanować przyszłość.

 

Wiele osób panicznie się jednak boi pająków, a obezwładniający strach przed nimi też ma swoje wytłumaczenie. Według rdzennych ludów, ci, którzy boją się pająków, zazwyczaj boją się życia. Ten strach może oznaczać utratę sił witalnych, małą wiarę w siebie, brak równowagi wewnętrznej. Jeśli ktoś żyje w poczuciu obezwładniającej niemocy, pająk może wywoływać w nim lęk.
Ci, którzy mają bardzo intensywną fobię przed pająkami (arachnofobia), często czują, że mają niewielką kontrolę nad swoim życiem.

Tymczasem spotkanie z pająkiem to ważna informacja. W zależności od tego, jak reagujesz na pająka, możesz dostać wskazówki dotyczące tego, co wymaga u ciebie równowagi. Pająki są dla nas nauczycielami i przewodnikami.


Jeśli znajdziesz na sobie pająka, który po tobie chodzi, to reprezentuje on ludzi w twojej przestrzeni, którzy naruszają twoje energetyczne lub fizyczne granice. Mogą wysyłać ci negatywną energię i zakłócać spokój ducha. Pomyśl wówczas o potencjalnie szkodliwych ludziach w swoim życiu i rozważ usunięcie ich ze swojej strefy.

Jeśli pająki pełzają po tobie dość często, jest to znak, że jesteś bardzo empatyczny i wrażliwy na energię innych ludzi. Pająk może pojawić się jako przewodnik, który pomoże ci zarządzać tymi zdolnościami.

Jeśli w momencie gdy pająk nagle ląduje na tobie, to czujesz się bardzo przestraszony i krzyczysz, to znak, że źle zarządzasz swoją energią. Marnujesz ją na innych ludzi zamiast używać do rozwiązywania swoich własnych problemów.

Jeśli delikatnie go odgarniesz lub pozwolisz mu odejść to znak, że nie rozpraszają cię inni, dobrze zarządzasz energią, umiesz zdobywać wyznaczone cele.

Pająk lądujący na twojej głowie to znak, że masz do rozwiązania problem, ale zamiast kierować się intuicją, szukasz wyłącznie racjonalnych rozwiązań. Pająk na głowie zachęca do większej kreatywności i spojrzenia na problem z dystansem, aby zobaczyć szerszą perspektywę.

Jeśli pająk utknie w twoich włosach, oznacza to, że sytuacja idzie w złym kierunku i powinieneś wykorzystać swoją wewnętrzną mądrość i intuicję, aby rozwiązać problem.

Pająk we włosach czy na wysokości twarzy (tak jak było w moim przypadku) może również oznaczać, że ktoś próbuje cię zmylić lub skierować na złą ścieżkę. Uważaj na oszustów lub ludzi udających kogoś, kim nie są.

Pająk przechodzący przez twoją drogę jest pozytywnym znakiem. Mówi o tym, że idziesz właściwą drogą, która zaprowadzi cie do celu.

Jeśli ciągle znajdujesz pająki w swoim mieszkaniu i z tego powodu czujesz się przestraszony, jest to znak, że brakuje ci osobistej siły w miejscu, w którym najbardziej tego potrzebujesz, czyli w domu.

Pająk uczy cię, że jeśli nie czujesz się bezpiecznie w swoim domu, tym bardziej będziesz się bać życia na zewnątrz.


Zdarza się, że spotykasz pająka w sypialni, a nawet w swoim łóżku i możesz się zastanawiać, jakie duchowe znaczenie kryje się za tym spotkaniem.

Pająki są silnie związane ze sferą astralną i intuicyjną, dlatego niektórych tak bardzo przerażają. Energie, o których przypomina nam pająk, znajdują się w naszej podświadomości, gdzie również kryje się nasz cień. Pająk, którego spotykasz w swoim łóżku pomaga ci wpleść przesłanie ze snu w logiczne, świadome zrozumienie. Pomaga ci interpretować sny i zwiększać „wiedzę” o ich głębszym znaczeniu, w momencie gdy się obudzisz.
Jeśli jednak budzisz się z koszmaru i wówczas widzisz pająka w swoim łóżku, może to oznaczać, że przechodzisz trudną lekcję, taką jak lęk czy poczucie niepewności i bezsilności.


Pająki w łazience prawdopodobnie szukają wody, która duchowo reprezentuje twoje emocje. Łazienki reprezentują toksyny lub negatywną energię, którą należy usunąć ze swojej przestrzeni. W związku z tym znalezienie pająka w łazience może dać ci wskazówki, co utkwiło w twoim emocjonalnym centrum energetycznym, co należy zrównoważyć lub usunąć.

Jeśli często spotykasz pająki i czujesz do nich sympatię, być może to pająk reprezentuje twoje zwierzę duchowe, zwierzę mocy czy zwierzę totemiczne. To bardzo dobry przewodnik i bardzo dobry znak.


Pająki mogą też pojawiać się okresowo, aby pomóc ci w lekcjach związanych z twórczą ekspresją, manifestacją i poznaniem swojego miejsca w świecie. Wiele osób, które chcą obudzić swoją intuicję i nie boją się eksplorować mrocznych zakamarków swojej duszy, podświadomie przywoła energię pająka. Ona może pomóc ci splatać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w rzeczywistość, która jest zgodna z celem twojej duszy.

Musisz się też dobrze zastanowić, zanim zabijesz pająka. Jak wszystko, co ma energię siły życiowej, musisz rozważyć działania, które podejmujesz wobec innej żywej istoty.

Pozwolenie pająkom na życie jest zawsze wspaniałą duchową lekcją zrozumienia, że ​​wszystko ma święte miejsce na naszej planecie. Dlatego najlepiej zostawić go w spokoju, a jeśli zwyczajnie się go boisz, wyrzuć go na zewnątrz, nie robiąc mu krzywdy. Pamiętaj, że według rdzennych ludów, każdy zabity przez ciebie pająk, reprezentuję jakąś część ciebie, która jest uszkodzona. Jeśli więc masz w sobie chęć do zabijania pająków, to znak, że sam wymagasz gruntownej naprawy. Że żyjesz w dysharmonii, strachu, rządzi tobą brak poczucia własnej wartości, poczucie zagrożenia i bezsilności.

Tagi:

zwierzęta ,  pająk ,  magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz