Partner: Logo KobietaXL.pl

Maleńką jaszczurkę spotkałam w bibliotece na spotkaniu autorskim. Siedziała pod krzesłem przede mną i wpatrywała się we mnie uporczywie. Skąd się tam wzięła? Nie mam pojęcia. Postanowiłam jednak sprawdzić, jakie przynosi mi wieści.

Skąd w bibliotece wzięła się jaszczurka?

Co symbolizuje jaszczurka?

Jaszczurka jest nazywana totemem dobrego węża, jest to również jedno z ulubionych zwierząt wykorzystywanych kiedyś w czarnej magii, zwłaszcza w krajach germańskich.

W Azji spotkanie z jaszczurką jest dobrą wróżbą. Wśród rdzennych ludów Ameryk jaszczurka traktowana jest jako przyjaciel i nauczyciel.

Dla starożytnej kultury meksykańskiej jaszczurka jest symbolem ziemi i całej jej obfitości. Uważa się, że pomaga ludziom wypełnić Cztery Umowy Tradycji Tolteków:

"Szanuj swoje słowo";

"Nie bierz niczego do siebie";

"Nie zakładaj niczego z góry";

"Rób wszystko najlepiej jak potrafisz"

Jaszczurki symbolizują więc poszukiwanie światła, powodzenia, dostatku, moc odzyskania tego, co utracone.

Jeśli więc coś utraciłeś i pojawia się przed tobą jaszczurka, masz szczęście, ponieważ jej przesłanie jest takie, że to, co straciłeś, zostanie zastąpione czymś znacznie lepszym.

 

Moja jaszczurka.

Śmierć i zmartwychwstanie


W mitologii rzymskiej jaszczurka symbolizowała śmierć i zmartwychwstanie. W kulturach szamańskich jaszczurka jest silnym zwierzęciem mocy. Ma wyjątkowe cechy, wśród nich warto wymienić: spokój, ciekawość i możliwość regeneracji. Czyli, podobnie jak w Rzymie – śmierć i zmartwychwstanie, jaszczurka to symbol odrodzenia, coś umiera, coś nowego się pojawia w to miejsce.

Jaszczurka prosi nas więc, abyśmy przestali narzekać, pozwolili sobie na relaks i umieli pławić się w planie naszego życia, przyjmując to, czym zostajemy obdarzeni.
Przypomina nam, że każdego dnia słońce wschodzi i zachodzi, że mamy powietrze, którym oddychamy, że Ziemia jest naszym pięknym domem, że świat jest wspaniały i skoro urodziliśmy się, to znaczy, że mamy prawo na nim być, podziwiać go i korzystać z jego dobrodziejstw, ale z poszanowaniem innych istot.
Jaszczurka zaprasza nas do docenienia tego piękna, którego nie widzimy, a które nas otacza, do dostrzegania we wszystkim radości i urody życia.


Ale może ty na swojej drodze spotkałeś ostatnio inne zwierzę lub ptaka. Możesz sprawdzić, co to oznacza wedle starych, indiańskich wierzeń:

 Jastrząb

Jastrzębie to bardzo uduchowione zwierzęta. To mądre stworzenia i stare dusze. Ich bystre oczy i silne skrzydła są oznaką odporności i mocy wszechświata. Spotkanie jastrzębia to dobry znak, oznacza, że masz moc i powinieneś z niej korzystać.

Orzeł

Orzeł jest uniwersalnym symbolem wolności praktycznie w każdej kulturze. Z tego też powodu jest godłem wielu narodów. Spotkanie z nim to znak duchowej ochrony i przejścia do wyższej świadomości.

Kruk

Kruki i wrony są zazwyczaj złymi znakami. Jeśli często spotykasz kruki, powinieneś zweryfikować ścieżkę, którą podążasz. Mogą być dla ciebie ostrzeżeniem. Widzenie wron i kruków może wskazywać, że wkroczysz w cykl śmierci i odrodzenia.

Sowa

Sowa to symbol mądrości. Mają bardzo duże, mądre oczy, a spojrzenie w nie może pokazać ci twoją duszę. Przypomina też, aby zwracać uwagę na swoją intuicję.

Sójka

Spotkanie z sójką jest znakiem, że zmarła matka czy babcia lub inna nieżyjąca bliska kobieta próbuje się z tobą skontaktować.

Wąż

Wąż lub wąż jest często postrzegany jako symbol zła, a niesłusznie. Wąż to symbol zmiany i odrodzenia. Tak jak on zmienia skórę, tak i ty wkrótce narodzisz się na nowo.

Pająk

Tak jak on tka pajęczynę, tak ty tkasz swoje życie. Zatrzymaj się i zastanów, czy postępujesz słusznie.

Ważka

Ważki przypominają, że nigdy nie jesteś sam. Zwróć uwagę na ludzi, którym na tobie zależy.

Biedronka

Biedronka jest często oznaką szczęścia. Jeśli zobaczysz biedronkę, to znak, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Motyl

Motyle przypominają nam o mocy przemiany. Przekształcają się w motyle z gąsienic

Wilk

Spotkanie z wilkiem jest zazwyczaj znakiem ostrzegawczym. Musisz zwracać szczególną uwagę na otaczających Cię ludzi. Możesz mieć wrogów wśród nich.

Tagi:

zwierzęta ,  zwierzęta mocy ,  magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót