Partner: Logo KobietaXL.pl

W szamanizmie ptak z rodziny krukowatych reprezentuje ludzi posługujących się magią i często jest kojarzony z czarami. Dlatego uważa się, że gdy śnisz o wronie, próbuje ona pokazać ci prawdę, której nie byłeś świadomy lub przekazać ci wiadomość od twoich duchowych przewodników.

Ptak ten jest też symbolem przeznaczenia i osobistych przemian; to ptak metamorfozy i transformacji. Z drugiej strony jest także symbolem mądrości. Jedną z jego zdolności jest zachowanie pamięci. Wiele kultur wierzyło, że ptak ten posiada wspomnienia z minionych światów.  Celtowie postrzegali kruki jako omen. 

 Grecy wierzyli, że kruk był początkowo biały, ale kiedy Apollo otrzymał od niego złe wieści, zmienił ptaka na czarnego w wyniku swojego niezadowolenia. Od tego dnia kruk skrywa swoje sekrety, aby chronić siebie.

 Dla Egipcjan kruk był symbolem wierności i oddania, jest zwykle monogamiczny. W Chinach krukowate są  utożsamiane z męskością.

Co oznacza wizyta wrony?


Ezoterycy uważają, że wizyta czarnego ptaka oznacza, że ma on dla nas ważną wiadomośc. Mogą to być wiadomości od aniołów stróżów, wyższych mocy wszechświata, a nawet bliskich, którzy odeszli i próbują się z nami skontaktować.
Jednak, aby zrozumieć te przesłania, musimy być otwarci na ich otrzymywanie, musimy nauczyć się patrzeć w głąb siebie i ufać naszej intuicji.

Co więc chcą nam przekazać te niesamowite ptaki, uważane za jedne z inteligentniejszych?1. Zły omen lub ostrzeżenie przed smutkiem

 Powszechnym znaczeniem widzenia wrony jest to, że jest to omen mówiący, że wydarzy się coś złego. Ale nie należy interpretować tego w ten sposób! To ostrzeżenie, znak, że coś złego może się wydarzyć, masz jednak szansę, by tego uniknąć. Wrona przyszła, aby cię ostrzec.


2. Znak śmierci

Wiele osób wierzy, że ptaki te przepowiadają śmierć. Jednak mało kto wie, że jest to śmierć metaforyczna, a nie dosłowna. Coś umrze, by coś powstało na nowo. Nie chodzi więc  o śmierć osoby, ale o zakończenie jakiegoś etapu.

Być może właśnie jakiś etap w twoim życiu dobiega końca i nastąpi coś nowego. Może przeprowadzasz się do nowego miejsca, może masz zamiar zmienić pracę, a może masz zamiar opuścić stary związek i rozpocząć nowy.


W każdym razie ta wiadomość jest zwykle pozytywna. Zmiana jest uniwersalna i chociaż czasami boimy się zmian, zobaczenie wrony może przypomnieć ci, że nie masz się czego bać i patrzeć w przyszłość z optymizmem i pewnością siebie.

 

3. Przesłanie ze świata duchowego

Ezoterycy uważają, że wrony czy kruki są blisko świata duchów, więc przybycie takiego ptaka może być przesłaniem z drugiej strony.

Anioły używają wielu metod, aby przekazywać nam wiadomości, a zobaczenie kruka może być po prostu wiadomością, że nie jesteś sam.

Jeśli niedawno zmarła twoja ukochana osoba, prawdopodobnie chce ci przekazać wiadomość, że wszystko jest w porządku i że nie powinieneś za nia płakać.


4. Niebezpieczeństwo 

Jeśli masz zamiar rozpocząć duże przedsięwzięcie w swoim życiu, zobaczenie wrony może być przypomnieniem, aby postępować ostrożnie, ponieważ nadciąga niebezpieczeństwo. Nie musi to oznaczać, że należy zmienić kurs, wręcz przeciwnie. Oznacza to po prostu, że jeśli chcesz, aby wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami, musisz uważać, na to, co robisz.

 

Co oznacza wizyta wrony?


5. Ukryte problemy

Wizyta wrony może być też znakiem, że musisz poświęcić trochę czasu na spojrzenie w głąb siebie.

Czy jest coś w twoim życiu, z czego nie jesteś zadowolony? Może  czujesz się uwięziony w związku? Może masz toskycznych ludzi wkoło? Zastanów się nad tym. Pozwól, by kierowała tobą intuicja, być może uda ci się znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.6. Wdzięczność

Czy ostatnio komuś pomogłeś lub wyświadczyłeś komuś przysługę? Wizytak wrony może być wiadomością, która mówi ci o głębokiej wdzięczności, jaką ta osoba odczuwa.

A może ktoś zrobił dla ciebie coś, za co powinieneś być bardziej wdzięczny?  Może być tak, że czujesz wdzięczność, ale nie okazujesz tego wystarczająco, więc być może podziękowanie byłoby mile widziane.


7. Dwie wrony - nadchodzą dobre wieści lub szczęście

Jeśli zobaczysz dwie wrony razem, prawdopodobnie jest to znak, że wkrótce otrzymasz dobre wieści. Wiedz, że szczęście jest w drodze, to dobry omen.

Jak więc widzicie, nie ma się co bać wizyt wron, kruków, czy nawet bliskich spotkań z nimi. Ich głębokie połączenie ze światem duchowym, jak twierdzą ezoterycy, sprawia, że przychodzą do nas w różnym celu. Wystarczy tylko zaufać intuicji i uwierzyć, że mają dla nas ważną wiadomość. 

Źródła:

https://theanimal.blog/es/el-cuervo-simbologia/


https://laopinion.com/2020/12/27/el-cuervo-es-un-ave-de-mal-aguero-conoce-su-significado-espiritual/


https://psyche.expert/es/14-significados-cuando-ves-un-cuervo-negro

Tagi:

zwierzęta ,  zwierzęta magiczne ,  zwierzęta mocy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót