Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Według ezoteryków jak i feng shui, o naszym życiu decydują przepływy energii. Jeśli zostają zakłócone, nagle zaczynamy mieć pecha, a wiele spraw nie układa się po naszej myśli. Bardzo ważne jest też to, co mamy w domu. Bo często sami sprawiamy sobie duży problem trzymając w mieszkaniu niewłaściwe rzeczy!

 

1. Kaktusy

Według feng shui, choć kaktusy bywają piękną ozdobą, są też nosicielami złej energii, a posiadanie ich w domu przynosi pecha ze względu na ich małe kolce, które emitują złe wibracje.

 2. Martwe przedmioty

 Chodzi przede wszystkim o jakiekolwiek części zmarłych zwierząt – skorupy żółwia, wypchane zwierzęta itp. oraz suszone kwiaty w wazonach. Jeśli lubisz świeże kwiaty, nie trzymaj ich aż zwiędną. Trzeba je wyrzucać zawczasu, zanim staną się martwe.

 

3. Sztuczne rośliny

Choć mogą wydawać się ładne, to nie pozwalają na przepływ energii i negatywnie zakłócają dobrą równowagę w naszym domu. Tak naprawdę, według feng shui, sztuczne kwiaty to „martwa energia”, co powoduje, że w naszym domu panuje stagnacja.

 

4. Obrazy katastrof

 Jeśli masz na ścianie zdjęcia czy obrazy pokazujące burze, tsunami, anomalia pogodowe – wyrzuć je z domu. One wprowadzają złe emocje.

 

 

5. Rzeczy nie do pary

 Jedna rękawiczka, zawieruszony gdzieś jeden but – wszystkie takie przedmioty wprowadzają chaos.

 

6. Ubrania, których nie nosisz

Zalegające w szafie ubrania, nie noszone od lat, zatrzymują pozytywną energię. Przejrzyj dokładnie swój stan posiadania, część rzeczy możesz sprzedać, inne oddać.

 

7. Zepsute zegary

 Zegar, który się zatrzymał i nie chodzi symbolizuje śmierć. Upewnij się, że wszystkie zegary są sprawne, te zepsute, jeśli chcesz je zachować, należy je naprawić.

 

 

8. Stara miotła

Ona też daje zła energię domowi, jeśli jest mocno zużyta, wyrzuć ją i kup nową. Pamiętaj też, aby nigdy nie stawiać miotły trzonkiem na podłodze, bo to przynosi pecha!

 

 

9. Rozbite lustra

 Przynoszą pecha, usuń wszystkie rozbite lub pęknięte lustra z domu.

 

 

10. Zdjęcia, które przywołują złe wspomnienia

Jeśli masz takie, natychmiast je usuń. Wysyłają do ciebie zła energię.

 

 

11. Pęknięte naczynia

Wyrzuć wszystkie wyszczerbione, popękane kubki, talerze itp. One symbolizują nieszczęście.

 

 

12. Drobne śmieci

 Opróżnij wszystkie torebki, szuflady, szafki z drobnych śmieci – okruchów, papierków, niepotrzebnych paragonów. Drobne niepowodzenia zaczynają gromadzić się w duże problemy.

Tagi:

pech ,  biała magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót