Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Nie pomaga też życie w bałaganie. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzeń wokół nas była uporządkowana. Czas może więc na gruntowne porządki?

 

Ezoterycy są zdania, że jeśli chcesz poczuć w domu harmonię, przywołać dobrobyt i odegnać pecha, pozbądź się tych rzeczy natychmiast:

 

 

 

1. Martwe przedmioty

 

Chodzi przede wszystkim o jakiekolwiek części zmarłych zwierząt – skorupy żółwia, wypchane zwierzęta itp. oraz suszone kwiaty w wazonach. Jeśli lubisz świeże kwiaty, nie trzymaj ich aż zwiędną.

 

 

 

2. Obrazy katastrof

 

Jeśli masz na ścianie zdjęcia czy obrazy pokazujące burze, tsunami, anomalia pogodowe – wyrzuć je z domu. One wprowadzają złe emocje.

 

 

 

3. Rzeczy nie do pary

 

Jedna rękawiczka, zawieruszony gdzieś jeden but – wszystkie takie przedmioty wprowadzają chaos.

 

 

 

4. Zepsute zegary

 

Zegar, który się zatrzymał i nie chodzi symbolizuje śmierć. Upewnij się, że wszystkie zegary są sprawne, te zepsute, jeśli chcesz je zachować, należy je naprawić.

 

 

 

5. Stara miotła

 

Ona też daje zła energię domowi, jeśli jest mocno zużyta, wyrzuć ją i kup nową. Pamiętaj, aby nigdy nie stawiać miotły trzonkiem na podłodze!

 

 

 

6. Rozbite lustra

 

Przynoszą pecha, usuń wszystkie rozbite lub pęknięte lustra z domu.

 

 

 

7. Zdjęcia, które przywołują złe wspomnienia

 

Jeśli masz takie, natychmiast je usuń. Wysyłają do ciebie zła energię.

 

 

 

9. Pęknięte naczynia

 

Wyrzuć wszystkie wyszczerbione, popękane kubki, talerze itp. One symbolizują nieszczęście.

 

 

 

10. Drobne śmieci

 

Opróżnij wszystkie torebki, szuflady, szafki z drobnych śmieci – okruchów, papierków, niepotrzebnych paragonów. Drobne niepowodzenia zaczynają gromadzić się w duże problemy.

 

 

11. Ubrania, których nie lubisz lub nie używałeś od jakiegoś czasu

 

Szczególnie jeśli są uszkodzone, podarte. Ale nawet jeśli są w dobrym stanie, a ich nie nosisz, oddaj potrzebującemu. Noe trzymaj tez ubrań, w których byłeś, gdy zadziało się coś złego w twoim życiu.

 

 

12. Stare rachunki

 

One energetycznie generują wydatki i pieniądze uciekają. Wszystkie rachunki, których możesz się pozbyć, wyrzuć koniecznie z domu.

 

 

13. Stare zabawki

 

Wyrzuć lub oddaj te, które nie są używane przez dzieci, nie działają lub są zepsute. Nie wzywaj nimi przeszłości.

14. Stare gazety i czasopisma

 

One cały czas ciągną cię energetycznie ku przeszłości. Te musisz zostawić za sobą, bo patrzenie wstecz nigdy nie jest dla nas dobre.

 

 

Pamiętaj, że sprzątając wnosisz świeżą energię do swojego życia. Ład wokół ciebie powoduje, że wszystko samoistnie zaczyna się porządkować. Bo sprzątanie domu ma sens nie tylko dosłowny ale też symboliczny. Może pomóc pozbyć się obciążeń emocjonalnych poprzez pozbywanie się niepotrzebnych przedmiotów. Kiedy zaczniesz sprzątać świadomie i z uwagą, zrozumiesz, że sam proces sprzątania może stać się terapią.

 

Zamiast więc patrzeć na porządki przez pryzmat ciężkiej pracy, wykorzystaj ten moment, aby oczyścić aurę i złagodzić stres. Tulku Thondup to buddyjski mnich, który zwraca na to uwagę. Urodził się w Golok w Amdo w Tybecie w 1939 r. W wieku czterech lat został rozpoznany jako kolejne wcielenie słynnego uczonego z klasztoru Dodrupchen, Konme Khenpo. Thondup wstąpił wówczas do klasztoru Dodrupchen i studiował różne teksty buddyjskie, stając się mistrzem rytualnym klasztoru. W 1958 r. przeniósł się do Indii, gdzie w latach 1967-76 wykładał na Uniwersytecie Lucknow, a w latach 1976-80 na Uniwersytecie Visva-Bharati.

 

Oto jego 7 bezcennych porad Tulku Thondupa:

 

 1. Poszanuj pracę innych

 Pamiętaj o tym, że każda rzecz, którą masz w domu, została przez kogoś wykonana. Dbaj więc o nią i doceń trud jej twórcy.

 

2. Bądź wdzięczna

 Nie wyrzucaj rzeczy, które są w dobrym stanie. Komuś jeszcze mogą przecież posłużyć. Oddaj je potrzebującym.

 

3. Zacznij pracę w ciszy

 Skup się na niej i nie wykonuj w pospiechu. Pomyśl o tym, że oczyszczasz swoje życie.

 

 4. Odetchnij świeżym powietrzem

 Bez względu na temperaturę, otwórz drzwi i okna, daj domowi pooddychać, aby on dał ci dobrą energię.

 

 5. Nie zostawiaj brudnych naczyń w kuchni

 

Nawet gdy jesteś zmęczona, umyj je. Pamiętaj, że poranek pełen brudnych rzeczy nie zwiastuje niczego dobrego. Każdy proces musi być zakończony pod koniec dnia, aby nowy dzień zaczął się z nową energią. Rozpoczęcie dnia z negatywną energią zaburza nasz wewnętrzny spokój.

 

 6. Bądź skupiona

 Skoncentruj się na tym, co robisz i nie myśl o niczym innym. Bądź tu i teraz, to ułatwi zadanie.

 

 7. Wciągnij do pracy innych domowników

 Wszyscy muszą troszczyć się o wspólną przestrzeń. Każdy musi sam posprzątać swoje miejsce.

Tagi:

pech ,  magia ,  sprzątanie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz