Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli więc macie takie przedmioty w domu, warto ich się pozbyć. Oto rzeczy, których nie warto przywozić, bo niosą za sobą podobno ryzyko narażenia nas na złą passę.

 

Muszle też przynoszą pecha.

 

1. Martwe zwierzęta i suche rośliny

 

Egzotyczne nasiona czy szyszki, skorupy żółwia, muszle, wypchane zwierzęta. Wszystko, co jest już martwe, nie powinno gościć w naszym domu, ponieważ sprowadza do niego złą energię.

 

 

Pamiątki z piasku.

 

2. Kamienie i piasek

 

Są takie miejsca na świecie, gdzie od dawna wiadomo, że nie należy z nich niczego zabierać. To Hawaje, z których nie wolno przywozić ani piachu czy kamieni, bo są przeklęte, o czym mówi stara legenda.

Hawaje

 

To Pele, hawajska bogini wulkanów, ustanowiła takie zasady. Ich złamanie grozić ma nieszczęściem lub śmiercią.

 

Uluru, święte miejsce Aborygenów

 

Podobnie jest z Uluru (inaczej Ayers Rock) czerwony monolitem, symbolem Australii. Aborygeni wierzą, że to miejsce święta, a zabieranie z niego czegokolwiek sprowadza nieszczęście. Ezoterycy są jednak zdania, że nie powinno się niczego zabierać z obcej ziemi i przenosić. Nie wiem, jacy bogowie strzegą swoich terytoriów i co może nas spotkać a wywożenie piasku czy kamieni. W 2012 roku świat obiegła historia turystów z Holandii, którzy odesłali na Sycylię kamienie zabrane spod Etny. Dowiedzieli się, że mogą przynieść im pecha i poprosili pracowników hotelu o odniesienie ich na miejsce.

 

 

Trzeba wiedzieć, co symbolizuje maska.

 

 

3.Maski

 

Przywożone z Azji czy Afryki, są piękną ozdobą domu. Jednak ezoterycy ostrzegają przed zakupem masek, których symboliki nie znamy i nie wiemy,w jakim celu używają jej tubylcy. Bywają bowiem takie, które służą do rytuałów związanych z ciemnymi mocami, one mogą sprowadzić na nas złe duchy i ogrom problemów.

 

 

Piękne, ale pechowe.

 

4. Pawie pióra

 

Kuszą swoimi kolorami, są piękną ozdobą. Ale ludowe wierzenia są dla nich bezlitosne – mogą na nas sprowadzić nieszczęście.

 

Oko proroka

 

5. Oko proroka

 

Amulet z symbolem oka ma chronić przed złym spojrzeniem, a więc jego właściciel jest odporny na zło i zawiść innych ludzi. Słowo „Nazar”, bo tak w oryginale nazywa się oko proroka, pochodzi od arabskiego słowa – widzenie.

 

Wiara w cudowna moc oka proroka pochodzi jeszcze z Egiptu, z którego talizman dotarł w rejon Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. Do dziś Nazar jest popularny w Turcji, Syrii, Libanie, Egipcie, Armenii, Iranie, Afganistanie, Grecji, na Cyprze i w Azerbejdżanie. Ludzie wieszają go w samochodach, nosze przypięty do ubrania, zawieszają na drzwiach w swoich domach.

Kolory użyte w amulecie też mają znaczenie. Biel to symbol szczerych intencji, chroni przed urokiem, niebieski dodaje siły i wzmacnia, a granatowy chroni przed nieżyczliwością. Czerń jest łącznikiem między mocą tych barw. Ale uwaga, jeśli nie oczyszczacie amuletu regularnie ze złej energii, to zdaniem ezoteryków, może się ona obrócić przeciwko wam!

 

 

 

Zdjęcia z ludźmi, którzy zawiedli.

 

 

6. Zdjęcia z byłymi przyjaciółmi

 

Jeśli macie pamiątkowe zdjęcia z wyjazdów z ludźmi, którzy już dziś nie są waszymi przyjaciółmi, zawiedli was, okazali się toksyczni, je też należy wyrzucić. Ich wizerunki niosą za sobą złą energię.

 

 

Tagi:

magia ,  pamiątki ,  podróże ,  energia ,  pech , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz