Partner: Logo KobietaXL.pl

Magię kamieni badali czy metali badali już przed wiekami alchemicy. To oni przekazywali swoją wiedzę, po to, by kamienie jak najlepiej służyły ludziom. A sam fakt, że z upodobaniem do dziś nosimy biżuterię, dobitnie świadczy o tym, że i w wielu z nas gdzieś tlą się atawistyczne przekonania naszych przodków o jej uzdrawiającym działaniu, choć oczywiście droga biżuteria była też od wieków wyznacznikiem pozycji społecznej. Nie mniej jednak uważano, że ma ona moce znacznie potężniejsze.

Nasi protoplaści wierzyli, że skoro organizm ludzki składa się z ciała fizycznego (masy) i energii, która decyduje w dużej mierze o naszej fizyczności. Kiedy czujemy się rozgniewani, agresywni itp., nasza częstotliwość energii zmienia się, zmieniając funkcje organizmu na poziomie organicznym. Negatywne myślenie i długotrwałe stresujące sytuacje powodują wewnętrzną nierównowagę chemiczną, która może wywołać chorobę, szczególnie gdy te stany emocjonalne występują stale. Szukali więc naturalnego antidotum, które może przynieść ukojenie nerwów, a co za tym idzie, również poprawę stanu fizycznego.

Ezoterycy do dziś są zdania, że energii kamieni czy metalu można użyć dla naszego dobra. Można też jednak również sobie zaszkodzić, nosząc nie taką biżuterię, jak trzeba.

Kiedy jednak znamy swój problem, warto wówczas sięgnąć po odpowiedni kamień. Podobno stale noszony bezpośrednio na ciele, czy to jako wisior, pierścionek czy bransoleta, może nam bardzo życie ułatwić, pomóc rozwiązać różne problemy i wspomóc proces zdrowienia podczas choroby. Oto lista naturalnych kamieni i metali, które mają w sobie wielkie moce:

Diament

Reprezentuje perfekcję, zwycięstwo i trwałość związku. Ten najszlachetniejszy z kamieni powoduje, że całą energię z innych łączy się z nim razem, co daje moc uzdrawiającą.

Perła

Nie jest oczywiście kamieniem, ale ze względu na rzadkość występowania ( mówimy o perłach łowionych, a nie hodowlanych) była doceniana na całym świecie. Wiąże się z bólem, pechem i łzami – morze łez, od miejsca jej powstania.

Jednak w Indiach jest symbolem oddania w związku, stąd jest częstym prezentem ślubnym.

 

Szafir

Pomaga realizować marzenia, również te miłosne. Pomaga w wychowywaniu dzieci, przynosi domowi radość.

Kamień księżycowy

To symbol intuicji, uczy czytać sny. Ma pomagać w zachowaniu równowagi emocjonalnej, szczególnie w związku.

 

Kwarc różowy

To klejnot miłości, dlatego łączy się ze wszystkim, co dotyczy serca. Pomaga podnieść poczucie własnej wartości i poczuć się kochanym.

 

Akwamaryn

Pomaga wzmocnić struny głosowe. Jest również znany jako klejnot komunikacji, więc wzmocni twoją zdolność rozwiązywania konfliktów poprzez dialog. Dodatkowo normalizuje tętno i rozluźnia kręgi szyjne.

 

Bursztyn 

Noszony jako naszyjnik normalizuje pracę tarczycy, pomaga przy astmie, bronchicie, zapaleniu migdałków, czy bólach zębów. Jest wskazany przy leczeniu artretyzmu.

 

Kwarc dymny 

Pomaga przy chorobach okrężnicy i żołądka, pomaga kontrolować bezsenność i depresję.

 

Szmaragd

Doskonały klejnot do kontrolowania napadów paniki, a także do leczenia nadmiernego krwawienia. Pomaga ludziom niepewnym siebie i bojącym się porażki.

 

Czarny turmalin

To bardzo potężny kamień. Pomoże ci ukierunkować twoją energię w czasach emocjonalnego niepokoju. Wywiera również swoją moc odwracania zachowań autodestrukcyjnych.

 

Turkus

Jest idealny do leczenia dolegliwości płucnych, układu oddechowego oraz zwalczania dokuczliwych migren. Daje dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój; przynosi dobrobyt.

 

Cyrkonia 

Służy do zwalczania bezsenności; pobudza energię seksualną, daje optymizm i szczęście.

 

Jadeit 

Korzystnie wpływa na biznes, jest symbolem przejrzystości, skromności, sprawiedliwości, odwagi i mądrości.

 

Kwarc biały 

Uwalnia fizyczne blokady, a także koryguje i równoważy wzorce energetyczne, które mogą powodować dyskomfort lub chorobę.

 

Rubin

Należy do rodziny korundu, jak szafir, różni się jednak kolorem. Jest jasnoczerwony, co symbolizuje miłość. Rubin otwiera serce, daje radość ze wspólnego życia, przynosi też zdrowie.

 

Agat

Daje szczęście w miłości, działa pozytywnie na układ nerwowy. Zachęca do rozmyślań i medytacji. Ułatwia komunikację między ludźmi.

 

Złoto

Jest drogim metalem szlachetnym i dlatego stało się synonimem dobrobytu. Złoto niestety także wyzwala pożądanie. Z racji swoich wysokich wibracji energetycznych nie zawsze powinno być noszone. Złoto potrafi bowiem wznieść złe cechy charakteru na bardzo wysoki poziom. Powinni je nosić ludzie szlachetni i o dobrym sercu.

Cyna

Wierzono, że nic tak nie przyciąga pieniędzy, jak cyna. Dlatego nawet bogaci ludzie nosili pierścienie z cyny. Uważać na cynę muszą jednak ci, którzy są opętani rządzą posiadania. Podobno w ich przypadku cyna sprawi tylko, że nie uwolnią się od swoich marzeń, ale nigdy ich nie spełnią.

 

Miedź

Noszono ją głównie dla zdrowia. Ze względu na swoje właściwości miedź może leczyć choroby, albo im zapobiegać, ponieważ wychwytuje niekorzystną energię. Ale należy uważać – zbyt długo noszony amulet z miedzi, może zacząć energie oddawać. Wtedy właściciel amuletu zaczyna mieć problemy zdrowotne.

 

Srebro

Kojarzone od zarania wieków z Księżycem, który rozświetlał ciemności nocy. Dlatego srebro ma chronić przed złem, odganiać duchy, czary. Najlepszą formą takiej ochrony jest noszony na szyi srebrny krzyż. Srebro ma również przywoływać wielką miłość.

 

 Więcej podobnych artykułów można przeczytać na stronie urocznica.pl.

Tagi:

magia ,  biżuteria ,  kamienie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót