Partner: Logo KobietaXL.pl

Ćwiczenia te są łatwe do wykonania, polecane są przez rehabilitantów. Rozluźniają kręgosłup, można je bez problemu zrobić praktycznie w każdym miejscu, w którym jesteśmy.

 

1. Klęknij na podłodze, ręce oprzyj o podłogę i wysuń dłonie na wysokość głowy. Powoli opuszczaj ciało, jakbyś chciał usiąść na łydkach nie odrywając rąk od podłoża. Powróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj dowolną ilość razy.

 

2. Połóż się na plecach na podłodze lub na łóżku. Nogi miej zgięte w kolanach, kolana razem, stopy oparte o podłoże. Przekładaj powoli złączone kolana na jedną i drugą stronę, starając się dolnym dotknąć podłogi. Powtarzaj dowolną ilość razy.

 

3. Połóż się na plecach na kanapie lub na łóżku. Można to ćwiczenie również zrobić na dużym stole. Jedną nogę spuść na podłogę. Zegnij drugą w kolanie i przyciągaj ją do brzucha. Zostać w tej pozycji przez 10 sekund. Zmień położenie i wykonaj to samo ćwiczenie z drugiej strony.

 

Te ćwiczenia naprawdę przynoszą natychmiastowa ulgę przy bólu kręgosłupa lędźwiowego. Warto je robić codziennie, nawet gdy kręgosłup nie boli. Jeśli jednak masz wątpliwości, czy możesz je wykonywać, nie rób ich na własną rękę, tylko skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Tagi:

kręgosłup ,  ból kregosłupa ,  ćwiczenia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz