Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Jeszcze kilka lat temu najbardziej wyczekiwanym prezentem był rower, zegarek i medalik. Dzisiaj jest to raczej różnego rodzaju sprzęt elektroniczny.

Poniżej prezentujemy aktualną listę 5 najpopularniejszych prezentów komunijnych.

 

1.   Złoty medalik – jeden z najbardziej kojarzonych z komunią prezentów.  
Dzieci dostają go zazwyczaj od dziadków, lub gości ze starszego pokolenia. Wiele osób decydując się na podarowanie biżuterii, odchodzi jednak od wspomnianych medalików. Coraz bardziej popularne są złote bransoletki z grawerem, kolczyki lub pierścionki. Goście uważają je za bardziej uniwersalny prezent.  

 

2.   Zegarek – kilka lat temu był must have wśród prezentów komunijnych. Na pasku, na bransolecie, elektroniczny, z małą tarczą, z dużą tarczą - nie ważne. Dziś zegarek również jest popularny, jednak zazwyczaj jest dodatkiem do głównego prezentu. Przestaje być ważna także jego użyteczność – liczą się funkcje, jakimi dysponuje. Przykładem mogą być smartwatche. Urządzenie łączy w sobie zegarek, GPS i telefon komórkowy. Rodzice mają kontrolę nad tym, gdzie jest ich dziecko i z kim się kontaktuje, co jest niezwykle istotne w tych czasach. Dlatego właśnie, tradycyjne zegarki odchodzą do lamusa.   

 

3.   Telefon komórkowy – W czasach, kiedy wszyscy jesteśmy w stałym kontakcie, dzieci podążają za technologiami równie szybko co dorośli. Według badań przeprowadzonych przez Mobile Institute 100% dzieci powyżej 8 roku życia korzysta ze smartfonów i większość z nich jest już właścicielami własnych telefonów. Co ciekawe okazało się, że użytkownikami są też dzieci poniżej 2 roku życia i jest ich aż 38%! Inwestując więc w telefon, należy zachować zdrowy rozsądek. Smartfon najnowszej generacji jest dosyć drogi, a jego posiadanie może narazić dziecko na niebezpieczeństwo (związane głównie z korzystaniem z internetu). Jak wiadomo, dzieci nie powinny mieć dostępu do niektórych stron, czy aplikacji, bo mogą paść ofiarą przestępcy i nieświadomie doprowadzić do wycieku danych. Dobrze jest się zatem zabezpieczyć i podarować telefon z oprogramowaniem antywirusowym, np. G DATA Mobile Internet Security. Dzięki niemu możemy zabezpieczyć aplikacje hasłem, aby dzieci nie miały do nich dostępu. W razie kradzieży, lub zgubienia telefonu oprogramowanie wykasuje z urządzenia nasze dane lub pomoże zlokalizować je za pomocą GPS.

 

4.   Laptop – według badań fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, 55% dzieci samodzielnie korzysta z tego rodzaju sprzętu. Jest to już wyższa półka prezentowa. W tym przypadku nie możemy już mówić o małym wydatku. Warto przemyśleć taki zakup, gdyż komputery dzieciom w tym wieku służą głównie do gier, oglądania filmów i korzystania z internetu. To właśnie na korzystanie z sieci powinniśmy zwrócić największą uwagę. Gry i filmy mogą ściągać na nasz laptop szkodliwe oprogramowanie. Przy zakupie warto pomyśleć, jak można się przed tym chronić. Najłatwiej jest zainstalować oprogramowanie antywirusowe, które zabezpieczy nas przed niebezpiecznymi wirusami (posiadając firewall) i ochroni przed atakami hakerów.

 

5. Quad – należy do najwyższej półki prezentowej. Może wydawać się absurdalnym, nieodpowiednim na ten wiek prezentem. Mimo to coraz częściej rodzice lub chrzestni decydują się na jego zakup. Jest to drogi i ekskluzywny prezent, który na pewno wyróżni nasze dziecko wśród kolegów. Pytanie - tylko czy na pewno bezpieczny dla dziewięciolatka?

 

Jak widać, wachlarz prezentów jest duży. Od tych klasycznych, po te coraz bardziej wyszukane i oryginalne. Musimy jednak uważać, aby wartość upominków – które powinny być sprawą drugorzędną – nie przyćmiła wartości i podniosłości całego wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Niektóre z nich mogą także być niebezpieczne dla naszych dzieci, nie tylko pod względem technicznym, ale też użytkowym. Jedyne co możemy stwierdzić na pewno, to prezent musi być dobrze przemyślany.

Jednakże ostateczny wybór należy do Was, Drodzy Rodzice.

 


Tagi:

zakupy ,  społeczeństwo ,  prezent ,  komunia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz