Partner: Logo KobietaXL.pl

Piekło zamiast raju

 

Gdy znaleziono zmasakrowaną modelkę, nie miała przy sobie telefonu, paszportu ani dowodu tożsamości, jedynie jej wygląd sugerował, że ma europejskie korzenie. Trafiła do szpitala, przeszła trzy operacje ratujące jej życie, a później lekarze przeprowadzili czwarty zabieg. Szybko ustalono, że to Maria Kovalchuk, która była poszukiwana już ponad tydzień. Zaginęła 9 marca, po przyjęciu, na które otrzymała zaproszenie. Miało to być wydarzenie z biznesmenami z branży „modelingowej”. Dwa dni później Maria miała lecieć do Tajlandii, ale nie pojawiła się na pokładzie samolotu. Nie było z nią żadnego kontaktu.

Na miejsce natychmiast przyleciała z Norwegii jej matka Anna. Kobieta zaczęła sprawdzać co naprawdę spotkało jej córkę, ponieważ policja w Dubaju oświadczyła że: „Kompleksowe śledztwo wykazało, iż doznała ona poważnych obrażeń po tym jak sama weszła na zamknięty plac budowy i doznała obrażeń na skutek upadku z wysokości”.

Dubajscy funkcjonariusze mieli podobno świadków, którzy twierdzili, że dziewczyna rzekomo wpadła w niezrozumiałą histerię, po czym sama opuściła imprezę. Organizator przyjęcia, na które zaproszono dziewczynę, wyparł się, że ją w ogóle tam widział.

Dla matki i bliskich Marii było to ewidentne kłamstwo. Maria, która pracowała w Ukrainie jako modelka, została zwabiona do Dubaju fałszywymi ofertami pracy w modelingu. Uwierzyła w to, nie przypuszczała, że w ZEA grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Rodzina zatrudniła prawnika, rozpoczęła batalię o ustalenie faktów i pociągnięcie sprawców pobicia i porzucenia nieprzytomnej dziewczyny na pewną śmierć. Adwokat Marii twierdzi, że w dniu jej zniknięcia imprezowała z lokalnymi szejkami.

Obecnie stan modelki jest stabilny, a ukraińska policja wszczęła oficjalne postępowanie w sprawie handlu ludźmi: w związku z jej zaginięciem i brutalnym wykorzystaniem oraz porzuceniem konające. Sprawę prowadzi także Narodowa Policja Ukrainy, główny wydział śledczy obwodu lwowskiego, z którego pochodzi Maria. Władze Ukrainy nie odpuszczą, tym bardziej, że sytuację na bieżąco śledzą światowe media.

 


Tu szlachectwo nie zobowiązuje

 

To co spotkało w Dubaju Marię Kovalchuk, nie jest sprawą jednostkową. Jak informują australijscy dziennikarze, przypadki znęcania się i niewyobrażalnej brutalności wobec młodych, naiwnych dziewczyn z zagranicy, są coraz częstsze. Serwis News.com.au ostrzega Australijki przed zwodniczym blichtrem Dubaju. Arabskie miasto szybko staje się jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych obywateli Australii. Dziennikarze apelują do młodych, niedoświadczonych influencerek, które otrzymują poprzez media społecznościowe zaproszenia do „dubajskiego raju”, o wyjątkową ostrożność. Coraz więcej Australijek, które marzą o karierze modelki, dostaje na swoje konta w social mediach zaproszenia, by zostały „gościem na przyjęciu dla VIP”. Młode kobiety są kuszone bardzo dobrym wynagrodzeniem, tylko za przylot i udział w imprezie. Adresatka jest przekonywana, że tam spotka wpływowych mężczyzn z branży modowej i reklamowej, a nawet członków rodziny królewskiej ZEA. Jest przekonywana, że dzięki takim kontaktom rozpocznie karierę i zarobi na luksusowe życie. Gdy już taka dziewczyna przyjmie ofertę, znajdzie się w luksusowym hotelu, lub na jachcie, pada łupem najmroczniejszych pragnień superbogatych drapieżców seksualnych. Dziennikarze, którzy dotarli do ofiar tego procederu opisują, że stopień zepsucia dubajskich milionerów jest bardzo jest różny.

Niektóre z tych eventów znane są jako imprezy „Porta Potty” ( przenośna toaleta - ang.) – określenie to oznacza spotkania z influencerkami, którym płaci się ogromne sumy pieniędzy za oddawanie się makabrycznym i poniżającym czynnościom seksualnym, często z użyciem płynów ustrojowych. Muszą znosić tortury, są bez szans. Zszokowane kobiety doznają trwałych obrażeń fizycznych i psychicznych, które zostaną z nimi na zawsze. Wiele z nich wpada w spiralę tego handlu żywym towarem. To co miało być wyidealizowanym blichtrem dubajskich szejków, miastem o światowym stylu życia, okazuje się zepsutym i zdemoralizowanym miejscem, gdzie za zasłoną postępu, kryje się ultrakonserwatywna kultura muzułmańska – ostrzegają australijskie media. Mimo szerokiej promocji Dubaju jako stolicy influencerów, miasta przyszłości Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w głowach tamtejszych, uprzywilejowanych mężczyzn nic nie zmieniło się od wieków. Wręcz przeciwnie, pieniądze i bezkarność w ZEA pozwala im realizować najbardziej wyuzdane pragnienia kosztem kobiet. Pomaga Internet i media społecznościowe.

Serwis News.com.au udostępnił wiadomość tekstową wysyłaną do Australijek z obietnicami pracy dla „celebrytów i arabskich rodzin królewskich” w Dubaju.

 

screen News.com.au


 

screen News.com.au

 


Dziewczyny nie wierzcie w bajki

 

Australijski portal news.com.au. rozmawiał z twórczynią treści dla dorosłych i influencerką z Gold Coast, Kay Manuel, która niedawno odwiedziła Dubaj, aby spotkać się z innymi profesjonalistami ze swojej branży. To była jej pierwsza wizyta w tym mieście. Jak opowiadała, odkryła przepaść między marzeniem o Dubaju a tym, co bywa w tym mieście rzeczywistością. Skarżyła się na ludzi, którzy organizują takie wydarzenia, w jakich udział wzięła ukraińska modelka: „Promotorzy (jak nazywa się sutenerów) bagatelizują tę sprawę. Mówiąc, że po prostu będziesz imprezować, świetnie się bawić. A potem zostaniesz obsypana prezentami. W rzeczywistości będzie się od ciebie oczekiwać, że zrobisz rzeczy nie do pomyślenia”.

Kay zdradziła, że pewna znana jej Australijka, niedawno trafiła do szpitala z powodu poważnych obrażeń po tym, jak przyjęła zaproszenie od dubajskich potentatów jubilerskich. Po takim „spotkaniu” dziewczyna musiała przejść operację rekonstrukcyjną. „Wróciła do domu bardzo poraniona emocjonalnie. To nie jest coś, z czego możesz wrócić i powiedzieć 'och, cóż'. To jest wypalone w twoim mózgu na zawsze.”

Kay Manuel przyznaje, że kobiety często naiwnie dają się skusić niewielkim podarunkiem, lub obietnicą wysokich zarobków. Propozycje, które otrzymują od „organizatorów” obejmują oferty „modelowania wizerunku” (inaczej zwanego „płatną imprezą”) oraz FS (oznaczające „pełny zakres usług” czyli pracę seksualną). Sutenerzy dobrze wiedzą, gdzie szukać ofiar do tego procederu.

Ogłoszenia o pracę są wysyłane do młodych, początkujących influencerek, bez żadnego dorobku, opieki profesjonalnej marki, często z długami. To łatwe cele, wpadają w ręce zdemoralizowanych i bogatych mężczyzn, którzy wierzą, że za pomocą pieniędzy mogą wszystko. Choć w Dubaju przemysł seksualny kwitnie, to dzieje się to w ukryciu. Prostytucja jest tu oficjalnie nielegalna, oczywiście tylko dla kobiet, lub mężczyzn, którzy świadczą usługi. Ponieważ transakcje VIP odbywają się online, znajdują się w szarej strefie, która jest słabo kontrolowana. Ale ryzyko jest realne, w Dubaju aresztuje się coraz więcej osób oskarżonych o prostytucję.

W przypadku skazania, pracownikom seksualnym grozi sześć miesięcy więzienia, deportacja i świadomość nieludzkiego upokorzenia do końca życia.

 


 Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega

 


Na oficjalnej stronie MSZ czytamy:

„Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański. Źródłem prawa jest szariat (prawo religijne).

Utrzymywanie seksualnych stosunków pozamałżeńskich jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności.”

 

Przepisy te stosowane są również wobec ofiar gwałtu. Kobieta musi liczyć się z tym, że ze względu na specyfikę prawa lokalnego, postępowanie może być prowadzone w sposób różniący się od standardu europejskiego. Może zostać oskarżona o utrzymywanie stosunków pozamałżeńskich, zwłaszcza jeśli w jej krwi znajdował się alkohol lub sprawca był znany ofierze. Zgodnie z lokalnym prawem ofiara musi uwodnić, że rzeczywiście doszło do ataku i że nie wyraziła ona zgody na stosunek seksualny. Dla przykładu, w 2013 r. obywatelka Norwegii, która zgłosiła gwałt na policję, została skazana za utrzymywanie seksualnych stosunków pozamałżeńskich i nielegalną konsumpcję alkoholu.

Karane jest ponadto świadczenie usług seksualnych, zachęcanie i podżeganie do wykonywania takich usług oraz stręczycielstwo. Karze podlega także produkcja, sprowadzanie i rozpowszechnianie materiałów pornograficznych.

 


 Źródła:

https://www.news.com.au/travel/travel-updates/incidents/inside-the-seedy-underbelly-of-dubai-you-never-knew-existed/news-story/5f6af48c3138549ae70ebd2023cc16a2

https://www.instagram.com/p/DHgtblTyZWf/

https://people.com/police-open-human-trafficking-case-for-onlyfans-model-maria-kovalchuk-found-injured-in-dubai-11705590

https://nypost.com/2025/03/26/world-news/ukrainian-model-maria-kovalchuk-missing-for-10-days-after-dubai-sex-party-found-broken-bloodied-on-side-of-road/?dicbo=v2-6mKiSCR&jw_start=%7Bseek_to_second_number%7D#!

https://en.wikipedia.org/wiki/Prostitution_in_the_United_Arab_Emirates

https://www.instagram.com/people/p/DH0K5KENVup/

https://www.instagram.com/officialkaymanuell/p/DIXIHqrTQIX/?api=postMessagehttps%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FC6ik27WJvMP%2F%3Fapi%3DpostMessage&img_index=1

https://www.gov.pl/web/zea/informacje-dla-podrozujacych

 


 

Tagi:

zaginięcie ,  Dubaj , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót