Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

1. Materace do łózka

 

Główny powód, dla którego nie powinieneś kupować używanego materaca jest dość oczywisty, ale też bardzo trudny do zauważenia: pluskwy. Materace są powszechną pożywką dla tych szkodników i mogą łatwo przenosić się na inne przedmioty w domu, takie jak dywany, odzież i meble. Często są ukryte i reagują tylko na ciepło ludzkiego ciała, więc ich odkrycie wcale nie jest łatwe. Ponadto materac wchłania martwe komórki skóry i płyny ustrojowe osoby, która na nim śpi. Warto więc zainwestować w nowy, dobrej jakości, który będzie służył wiele lat.

 

2. Kosmetyki

 

Mają termin ważności i nigdy nie wiesz, jak długo u kogoś leżały. Poza tym miały kontakt ze skórą poprzedniego właściciela. A to bardzo niehigieniczne.

 

3. Kalosze

 

Te nieprzemakalne buty sprawiają, że noga w nich bardziej się poci. Mogą być siedliskiem bakterii i grzybów.

 

 

4. Kaski

 

Ze względów bezpieczeństwa, zdecydowanie zalecamy zakup nowych kasków. Dotyczy to kasków rowerowych, motocyklowych czy narciarskich. Używane mogą mieć niewykrywalne uszkodzenia z poprzedniego wypadku. Poza tym wewnętrzna pianka sprawia, że dopasowują się do kształtu głowy, kask może być wówczas niewygodny.

 

5. Buty

 

Chyba, że są praktycznie raz czy dwa raz włożone. Kiedy buty są noszone codziennie, dopasowują się do kształtu stopy użytkownika. W efekcie kupując używaną parę butów, nigdy ich dobrze nie dopasujesz, bo zostały już uformowane na cudzej stopie.

 

6. Bielizna i stroje kąpielowego

 

To dość oczywiste, ale takich artykułów jest dużo w sklepach z używaną odzieżą. Nie kupuj nigdy ani bielizny ani kostiumu po obcej osobie z powodów higienicznych.

8. Odkurzacze Lubię to Odkurzacze są często uderzane i wleczone po schodach. Fakt, że ktoś zdecydował się sprzedać swój odkurzacz, jest dobrym wskaźnikiem, że urządzenie jest skończone. Siła ssania z czasem maleje, więc używana próżnia może nie działać tak dobrze, jak nowa. Ponadto, te urządzenia widziały dość dużo brudu i brudu w czyimś domu, prawdopodobnie nie chcesz wprowadzać tego do swojego.

 

7. Artykuły dla zwierząt

Problem z psim łóżkiem może być taki sam jak z materacem dla ludzi. Pomimo prania, nadal jest na nim sierść, ślina i inne płyny poprzedniego psa. Podobnie jest z zabawkami.

 

 

Tagi:

zakupy ,  pieniądze , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót