Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Nie ma chyba osoby, która – robiąc codzienne zakupy – celowo szukałabym produktów, których cena zdecydowanie przekracza ich realną wartość. Oczywistym wydaje się więc, że zdecydowana większość osób pragnie nabywać artykuły po okazjonalnej, niskiej cenie. Co ciekawe, wyłącznie nieliczni zdają sobie sprawę z faktu, iż obecnie osiągnięcie wspomnianego celu jest wręcz dziecinnie proste! Poznaj 4 sprawdzone sposoby na oszczędne zakupy.

Zakupy pod wpływem impulsu? Nigdy w życiu!

Idąc ulicą mijasz witrynę sklepu odzieżowego i nagle w oczy rzuca ci się świetna sukienka, na dodatek przeceniona o 10%. Co więc robisz? Oczywiście wchodzisz do butiku, przymierzasz upatrzoną kreację, po czym – wraz z sukienką – zmierzasz w kierunku kasy. Obsługująca cię kasjerka chwali twój wybór po czym pokazuje ci torebkę, która będzie idealnym uzupełnieniem zakupionej sukienki. Finalnie wychodzisz ze sklepu obarczona torbą z zakupami i… biedniejsza o 250 zł. Jak to możliwe, przecież szłaś tylko do osiedlowego marketu po pieczywo i mleko? Powyższa sytuacja świetnie oddaje charakter zakupów impulsywnych. W praktyce są to bowiem zakupy dokonywane spontanicznie i - jak wskazuje na to sama nazwa - pod wpływem nagłego impulsu. Zanim więc zdecydujesz się na kupno danego artykułu, w pierwszej kolejności zastanów się czy naprawdę go potrzebujesz, a następnie... porównaj jego cenę w sklepach internetowych.

W oczekiwaniu na promocje

Stare koszulki nadają się już wyłącznie do prac domowych, drukarka po raz kolejny odmówiła współpracy, w podeszwie ulubionych tenisówek zrobiła się dziura, a blender po prostu przestał działać? To znak, że najwyższa pora wybrać się na większe zakupy. Zanim jednak ruszysz dziarskim krokiem w stronę galerii handlowej, w pierwszej kolejności… sprawdź datę w kalendarzu. Po co to robić? Aby nie przepłacać! Każdego roku sklepy ogłaszają tzw. letnie wyprzedaże. Sezon na promocje rozpoczyna się w drugiej połowie czerwca i trwa do końca sierpnia. Wtedy to zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe oferują zdecydowaną większość towarów po obniżonej cenie.

Wbrew pozorom nie oznacza to wcale, że aby zrobić większe zakupy po okazyjnej cenie należy czekać aż do lata. Każdego roku, w ostatni piątek listopada świętujemy bowiem Black Friday czyli dzień, w którym ceny produktów bywają obniżone nawet o 80%! Co istotne to fakt, że promocje obowiązują zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto nadmienić, że podczas Black Friday ogromna ilość artykułów przecenionych nawet o 80% dostępna jest również w Strefie Okazji na Allegro (https://allegro.pl/strefaokazji/black-friday).

Nie płać za przesyłkę!

Jak powszechnie wiadomo, produkty dostępne za pośrednictwem globalnej sieci są zdecydowanie tańsze, niż wyroby stanowiące asortyment sklepów stacjonarnych. Co więcej, obecnie przeciętny czas dostawy wynosi zaledwie 2 dni! Dlaczego więc częstokroć rezygnujemy z zakupów online na rzecz sklepów stacjonarnych? Jednym z najczęstszych powodów jest koszt wysyłki, który niejako automatycznie podnosi cenę produktów dostępnych w e-sklepach. Istnieje jednak sposób na znaczne obniżenie – a nawet wyeliminowanie! - kosztów wysyłki. Wystarczy skorzystać z Allegro Smart! Allegro Smart! to darmowa dostawa do tysięcy Paczkomatów, Punktów odbioru oraz darmowy kurier. To także specjalne promocje kierowane wyłącznie do użytkowników Allegro Smart! takie, jak np. Smart! Week. Więcej informacji na temat Allegro Smart! znajdziesz na stronie: https://allegro.pl/kampania/smartweek.

Korzystaj z kodów promocyjnych

Kody promocyjne – zwane również kodami rabatowymi lub kuponami rabatowymi – to zniżki oferowane e-sklepy. Konkretna marka - za pośrednictwem serwisu (tzw. centrum kuponów) - przekazuje klientom kod, który należy wpisać na stronie w momencie składania zamówienia. Co istotne to fakt, że kody rabatowe są udostępniane zupełnie za darmo. Warto z nich korzystać, bowiem niekiedy oferowane rabaty sięgają nawet 70%!

 

Tagi:

zakupy ,  allegro , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz