Partner: Logo KobietaXL.pl

KWARCYT (KRYSZTAŁ GÓRSKI), energia Ćandra,

Indu – (KSIĘŻYC)

KWARC czyli KRYSZTAŁ GÓRSKI (kwarc mleczny, kwarc krystaliczny) o barwie przeźroczystej , a czasem mlecznej, jest zwany Mistrzem pośród uzdrawiających kamieni i już od najdawniejszej starożytności był używany dla uzdrawiania ciała i duszy pomagając w medytacji, oczyszczaniu i wzmacnianiu organizmu. Słowo kryształ pochodzi od greckiego słowa „crystalos” i oznacza „lód”. Jego działanie jest tak wszechstronne, że możemy go uznać za kamień Uniwersalny, bez którego nikt kto jest zainteresowany ezoteryką czy medycyną naturalną nie może się obejść!

Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów, ziół i esencji oczyszczając je i witalizując. Kwarcyt działa jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie przebiegają cieki wodne i pasy geopatyczne oraz urządzenia elektroniczne jak telewizory czy komputery. Bardzo skutecznie neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych szczególnie, gdy jest w postaci tak zwanej szczotki kryształowej, czyli skupiska zrośniętych ze sobą kryształków. Harmonizuje, oczyszcza i chroni naszą aurę, usuwa blokady i zatory obdarzając nas witalnością i radością. Swoją magiczną moc rozsiewa wszędzie gdzie tylko się znajdzie, jest doskonałym nośnikiem czystego światła, w którym są zawarte wszystkie barwy tęczy. Łączy nas z całością i źródłem pierwotnej energii, która mieszka w głębi naszej duszy. Pomaga łączyć naszą duszę z Duszą Wszechświata! Wnosi jasność i czystość w umysł i duszę i ładuje nas stale nową energią pogłębiając naszą medytację i intuicję. Podobnie jak ametyst – bardzo ceniony jako kamień do medytacji!

Nagrzanym przez słońce górskim kryształem skutecznie leczy się choroby tarczycy, wole tarczycowe oraz oczu. Kryształ górski jest też używany do tamowania krwotoków. Kilka razy dziennie przykłada się nagrzany słońcem kryształ do chorego miejsca, np. do wola. Kwarcyt leczy też skutecznie zawroty głowy i zaburzenia błędnika, nawet jak tylko jest noszony w postaci wisiorka. Typowy zabieg leczniczy to przykładanie codziennie rano i wieczorem kryształku na czoło pomiędzy brwiami. Przykładanie kryształów górskich usuwa też skutecznie napięcia i bóle okolicy barkowej i lędźwiowej. Silne oczyszczenie i uzdrowienie daje też zabieg przyłożenia siedmiu kwarcytów w miejscach odpowiadających siedmiu ćakramom.

Wodę kwarcytową przeciw mdłościom i biegunkom oraz przy braku energii życiowej Ajurweda bardzo poleca. Popijanie takiej wody małymi łyczkami, czyli takiej w której przez przynajmniej 2 jama (6 godzin) moczył się kryształ, dodaje sił i oczyszcza. Podrażnione oczy, twarz, rany i skórę zmienioną chorobowo można przemywać także taką wodą kryształową, gdyż działa ona łagodząco. Przeciw wypryskom i trądzikowi należy wodę kryształową wystawić dodatkowo na słońce aby ją nakarmić promieniami słonecznymi i dopiero stosować do przemywań. Najlepsza woda lecznicza dla kryształu górskiego jest to woda źródlana oligoceńska. Kryształ górski także poprawia jakość i smak wody kranówki oraz zmiękcza ją jeśli go w niej na kilka godzin zanurzyć. Można kryształki wkładać do wanny na czas kąpieli, która wtedy staje się bardziej lecznicza.

Kryształ przeźroczysty usuwa Ama, toksynę w postaci trującej energii oraz dodaje świeżej energii witalnej dla życia i długowieczności. Kwarcyt różowy ociepla serce, otwiera dla innych i usuwa skostniałość poglądów. Radzi się kryształki górskie po zabiegach energetycznego uzdrawiania dokładnie obmywać w strumieniu bieżącej wody, a także regenerować wystawiając na słońce lub trzymając w wodzie z solą. Kwarcyt pomaga w zabiegach magicznych, jako kamień typowo księżycowy oraz pozwala się całkowicie skupić na obranym celu działania. Używany jest także w indyjskiej akupunkturze punktów Marma czyli w Marmabheszadźji.

Astrologia: Koziorożec, Lew i Bliźnięta

 

KWARC DYMNY – błędnie nazywany topazem dymnym. Bardzo ciemne odmiany noszą też nazwę morionu. Jako odmiana kryształu górskiego wnosi w nasze życie na ziemi i w materię najwyższą siłę światła, jaka się w krysztale górskim objawia. Pomaga nam na drodze duchowej realizacji wtedy, gdy jesteśmy jeszcze bardzo przywiązani do materialnych spraw. Wspiera i dodaje odwagi, aby porzucić to, co utrudnia duchowy rozwój i osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Pozwala rozwiązywać najtrudniejsze sprawy życiowe dodając im światła tak, aby problemy usuwały się z naszej drogi. Pomaga ludziom, którzy z trudem akceptują materialne prawidłowości życia. Pozwala dostrzec nasze fizyczne ciało i o nie zadbać, aby pomagało nam w naszym duchowym wzroście. Ma szczególne znaczenie dla ludzi bez zasad, przygnębionych lub skłaniających się do ucieczki od spraw doczesnych z powodu niechęci do podjęcia odpowiedzialności i wyzwań jakie stawia im życie!

Usuwa skłonności samobójcze i jest skuteczny w walce z depresją i przygnębieniem. W celach leczniczych kładziemy pod każdą stopą jeden kryształ, a dwa inne trzymamy w dłoniach. Jeżeli ich ostry wierzchołek położymy w kierunku innym niż ciało, to wyciąga on negatywności z ciała fizycznego i subtelnego. Kiedy skierujemy czubek zgodnie z położeniem ciała, to nas witalizuje wyższymi wibracjami! Ma bardzo pozytywny wpływ na wzmacnianie tkanki łącznej przy infekcjach i nowotworach!

Astrologia: Koziorożec.

 

KWARC RÓŻOWY – jasnoróżowy aż do ciemnoróżowego, rzadko lekko fioletowy. Nadającą mu kolor substancją jest mangan, ale często jest podbarwiany sztucznie tlenkiem żelaza. Swym łagodnym i delikatnym światłem sprzyja łagodności, czułości i miłości otaczając duszę życzliwą wibracją. Promieniowanie różowego kwarcu sprzyja budowaniu zaufania, wiary i otwiera nasze serca. Goi, koi i usuwa rany serca, które powstały na skutek bezwzględności, brutalności, nieprzychylności i ignorancji innych. Usuwa blokady serca, które utrudniały przepływ miłości i radości życia dając nam spełnienie i zadowolenie. Uczy wybaczania i sobie i innym sprzyjając szczęściu w miłości.

Kwarc różowy otwiera serce na wszystko co piękne, dając łagodność w nas i pozwala na widzenie jej w innych i Wszechświecie uwrażliwiając nas na piękno w muzyce i sztuce, poezji, malarstwie. Jest nazywany „kamieniem artystów” ożywia też twórcze myślenie i inspirację. Budzi radość życia i uczucie szczęścia otaczając nas miłością, tkliwością i zrozumieniem. Kwarc różowy nadaje się zwłaszcza dla niemowląt i małych dzieci ochraniając ich delikatną istotę i pozwalając się im jak najlepiej rozwijać.

Działa uspokajająco i łagodząco na serce pozwalając leczyć je z psychosomatycznych chorób, które powstały jako urazy emocjonalne! Należy nosić długi sznur korali z kwarcu różowego sięgający aż do serca, lub duży wisior na sercu. Można też kłaść na serce kwarc na serce: jeden duży kamień na czakrę serca, a dwa mniejsze na górze i na dole. Można jeszcze dodać też po obu bokach tworząc mandalę. Oprawiony w złoto różowy kwarc jest pomocny dla chorych na stwardnienie rozsiane. Pomocny przy bliznach (masujemy blizny kamieniem – może być nawet taki szlifowany bębnowo) oraz na krwiaki.

Astrologia: Byk i Waga

 

BURSZTYN (JANTAR, AMBER), energia Tarejah,

Budha, Budhavara – (MERKURY)

BURSZTYN (JANTAR) na wschodzie pochodzi z Birmy i Chin, a u nas z wybrzeży Bałtyku. Jest powstałą organicznie skamieniałą żywicą drzew iglastych, liczy sobie okolo 40-50 milionów lat! Bursztyn – Złoto Morza jest koloru najczęściej miodowo-żółtego lub woskowoż-ółtego, a czasem hiacyntowo-czerwonawą sugerując właściwości lecznicze podobne do miodu. Jego barwa może być też kolorem kości słoniowej a nawet czasem jest lekko błękitnawy. Posiada ciepłe, słoneczne promieniowanie i jest dla ludzi pomocny we wszystkich sytuacjach życia. Promieniowanie bursztynu sprzyja powodzeniu wszytkich podejmowanych działań. Pozwala rozwijać altruizm oraz otwiera na zauważanie potrzeb innych ludzi. Daje ufność, aktywizuje siły samouzdrawiania i pomaga w osiągnięciu sukcesu we wszystkich przedsięwzięciach. Na Wschodzie bursztynu używa się dla pogłębienia medytacji i spotęgowania zdolności wewnętrznego widzenia aż do jasnowidzenia. Starożytni magowie radzili nosić bursztyny bezpośrednio na ciele, wówczas zachowa się dlugie życie, zdrowie i urodę, a na starość mózg zachowa doskonałą formę i nie będzie demencji starczej ani alzheimera. Bursztyn chroni przed urokami i klątwami, a także przed złymi ludźmi. Neutalizuje także negatywne promieniowanie odbiorników telewizyjnych i monitorów komputerowych. Usuwa promieniowanie geopatyczne pochodzące z cieków wodnych, a rozpylanie wody bursztynowej w powietrzu działa harmonizująco i kojąco na ciało i psychikę. Przetrzymywany pod łóżkiem zapobiega bezsenności i koszmarom sennym! Jantar stosowany jest też w magii miłosnej, ale trzeba go znaleźć osobiście, najlepiej w piątek o wschodzie słońca.

Kadzidło z bursztynu odstrasza węże i wszelkie robactwo, a także słe duchy! Zwierzęta jak i ludzie okadzeni spalonym bursztynem szybko powracają do formy po większym wysiłku. Bursztyn nawet w postaci bransolety pozwala opanować i ukoić wzburzone nerwy. Pocieranie bursztynu powoduje zjawisko ujemnej jonizacji bardzo korzystne dla zdrowia. Dzięki swym elektrycznym i magnetycznym właściwościom ma wielkie oddziaływanie lecznicze. Leczy wszelkie niedomagania gardła, zapalenia migdałków i uderzenia krwi do głowy oraz udar mózgu, a także chroni przed udarem. Leczy z chorób oczu, uszu, reumatyzmu, malarii i krwawieniu z nosa. Wystarczy nosić sznur bursztynowy na szyi lub kadzić pokój proszkiem bursztynowym. Krwotoki wewnętrzne zatrzymuje pył bursztynowy pity z zimną źródlaną wodą jako nośnikiem Anupanam. Podobnie leczy się szybko wszelkie zranienia i złamania. Najbardziej znane działanie bursztynu to uśmierzające ból zębów.
Należy nosić korale bursztynowe na szyi a w ustach trzymać kamyk, który można rozgryźć.

Woda bursztynowa leczy z choroby wrzodowej można wyleczyć się pijąc lub nosząc tylko naszyjnik z bursztynu. Jeśli w czasie leczenia kolor poszarzeje lub zmatowieje, należy bursztyn przemyć zimną wodą i wystawić na słonce aż odzyska naturalny kolor pozbywając się chorobowej energii, którą z nas ściągnął. Bursztyn bardzo dobrze usuwa słabość i wyczerpanie, gdyż intensywnie doładowuje energią magnetyczną. Jantar sprzyja dzieciom obdarzając je siłą, zdrowiem, radością i żywotnością myśli. Noszony w dzieciństwie bursztyn chroni w latach późniejszych przed astmą, reumatyzmem, katarem, bronchitem, bólami woreczka żółciowego, dolegliwościami żołądka i serca, chorobami pęcherza. Działa równoważąco na gruczoły wydzielania wewnętrznego i funkcje wątroby.

Bursztyn przywraca chorym komórkom prawidłową polaryzację, a tym samym poprawia stan energetyczny organizmu i ułatwia wyeliminowanie różnych schorzeń i dolegliwości. Chorzy na tarczycę czy górne drogi oddechowe powinni nosić bursztynowe korale, a kogo boli kręgosłup powinien się zawinąć w pasie sznurem z bursztynów. Usunie ten zabieg wszelkie bóle. Pamiętać należy, aby raz dziennie całą biżuterię umyś pod bieżącą wodą (najlepiej by było w źródełku), aby spłukać z niej wszelkie nagromadzone szkodliwe ładunki energetyczne.

Bursztyn transmituje energię Merkurego udzielając jasności myśli, czystości uczuć, zdolnością zachowywania pogody ducha i wyrozumiałości we wszelkich okolicznościach życia. Bursztyn jest symbolem optymizmu (leczy z pesymizmu) i wiecznie odradzającej się nowej fali życia.

Astrologia: Bliźnięta, Lew, Panna.

 

SZMARAGD (BERYL), energia Śukra,

Śukravara – (WENUS)

SZMARAGD należy do rodziny BERYLI, a do Beryli należy jeszcze Akwamaryn o barwie morsko-zielonkawej lub niebieskawej. Słowo „smagragdos” w języku greckim oznacza „zielony kamień”. Szmaragd cenili sobie Hindusi, Birmowie, Egipcjanie i Inkowie i jest często ozdobą ich bóstw. Szmaragd posiada rozliczne zalety lecznicze a także dodatnio wpływa na psychikę i rozwój duchowy człowieka. Zielonkawy lub zielonkawo-błękitny szmaragd powinien być strażnikiem człowieka postępującego inicjacyjną duchową drogą rozwoju. Swoją czysto zieloną barwą szmaragd symbolizuje siłę wzrostu i regenerację na wszystkich płaszczyznach: w ciele, myśleniu, czuciu i działaniu. Jego delikatne promieniowanie działa przede wszystkim na nasze ciała energetyczne i uwalnia nas od chorobotwórczych energii, zatorów i blokad. Odświeża i odmładza całą naszą istotę, poprawia nasze fizyczne samopoczucie i rozszerza zdolność poznawania, która pogłębia miłość naszego serca i zapewnia większy dobrobyt.

SZMARAGD jest kamieniem niosącym kosmiczną energię Śukra (Wenus) czyli energię miłości i piękna oraz harmonii. Łączy nas z siłami przyrody i pozwala przeżyć jej piękno w calej jego głębi. Otwiera naszą świadomość dla działania istot naturalnych, których zadaniem jest troska o wzrost i rozwój wszelkich stworzeń na ziemi. Zielone światło szmaragdu daje spokój sercu i miłość oraz poświęcenie. Uczy nas wykonywania zadań życiowych w harmonii z naturnalnymi siłami wzrostu i całym Wszechświatem, otwierając nas na całe bogactwo i obfitość wszelkich dóbr i duchowych i materialnych. Szmaragd regeneruje ciało i duszę dając nowe odrodziny w zdrowiu, miłości i harmonii, pomagając uwolnić się od słabości i ułomności natury ludzkiej. Szmaragd uniemożliwia życie leniwe, bezmyślne i nieświadome powodując do aktywności, świadomości i twórczości. Mistykom i wtajemniczonym szmaragd udziela wielu darów charyzmatycznych, gdyż jest to klejnot wybranych, który wzmacnia duchowo usuwając słabości duszy. Leki szmaragdowe usuwają brzydotę oraz niezdolność do miłości i wszelkie skonfliktowania. Szmaragd łagodzi wszelkie cierpienia i pomaga pozytywnie przejść przez życiowe próby. Zielonkawa barwa szmaragdu jest podstawową barwą planety Ziemi, a ściślej jej ducha przyrody. Starożytni dobrze znali pozytywne działanie szmaragdu na oczy, który wzmacnia wzrok, a bywa, że usuwa ślepotę. Samo przykładanie szmaragdu do oczu działa leczniczo na wzrok i oczy. Używano go do leczenia bólów głowy, radząc pacjentom, aby chuchając na kamień pocierali nim głowę (czoło i skronie). Szmaragd był też uważany za pomocnika rodzących kobiet.

Woda szmaragdowa napromieniowana energią słońca działa orzeźwiająco i daje wnikliwość myślenia, tak, że z łatwością rozwiążemy wszelkie sprawy trudne i niezrozumiałe. Picie wody szmaragdowej oraz noszenia kamienia może także przynosić ulgę usuwając wzdęcia, dolegliwości dróg żółciowych i wątroby. Łagodzi zgagę oraz leczy z wrzodów żołądka i serca. Opłukiwania wodą szmaragdową i nakładanie kamienia zaleca się przy brodawkach i nowotworach (raku) skóry. Talizman ze szmaragdu noszony na piersi strzeże przed malaria, febrą, ucisza gniew, łagodzi podniecenie, likwiduje stresy obdarzając wewnętrzną równowagą czyli harmonią oraz normalizuje ciśnienie krwi, lecząc też z epilepsji, osłabionej pamięci, malarii, dna i reumatyzmu. Szmaragd czyni człowieka miłym ludziom i Bogu. Szmaragd leczy skurcze, konwulsje, gorączkę, ucisza krwotoki i ropne zapalenia ran poprzez samo nawet przyłożenie do chorego miejsca czy rany. Wenusjański szmaragd Promienia Uzdrawiania przynosi szczęście narzeczonym i kochankom o ile dochowują sobie wierności. Szmaragd strzeże przed złym spojrzeniem i czarami, odpędza złe duchy i zsyła spokojny sen. Szmaragd zapewnia marynarzom bezpieczną żeglugę strzegąc przed burzami i sztormami, a także strzeże ogniska domowego przed burzą. Radzi się nosić szmaragd kobietom w ciąży dla bezpieczeństwa płodu i ochrony przed złą energią. Szmaragd leczy trzecie oko z jasnoniedowidzenia obdarzając człowieka skromnego i wstrzemięźliwego, opanowanego i życzliwego zdolnością widzenia.

Szmaragd był wykorzystywany dla odmładzania i regeneracji. Uzdrawia oczy oraz ma właściwości bakteriobójcze dlatego powinien być wykorzystywany przy wszystkich infekcjach bakteryjnych jako wspomaganie przy leczeniu z grypy, anginy, czerwonki, biegunce i chorobach układu pokarmowego (zatrucia)

Astrologia: Byk, Rak.

 

DIAMENT (BRYLANT), energia logosu Surja – (SŁOŃCE)

DIAMENT – w formie oszlifowanej nazywany jest BRYLANTEM. Kolor diamentu jest od przeźroczystego do nieprzeźroczystego, a zdarza się, że jest żółtawy, czerwonawy, brązowy, niebieskawy, zielonkawy i szary. Jako jedyny kamień szlachetny składa się tylko z jednego pierwiastka! Świadczy to symbolicznie o jego ogromnej prostocie i czystości o potężnej mocy o czym świadczy jego twardość. Z tego powodu uważano przez długi okres czasu, że jest niepodzielny. Jako kamień o ogromnej sile promieniowania i piękan jest uważany jako symbol DOSKONAŁOŚCI! Pełen światła o największej żywotności wysyła je w najciemniejsze zakamarki naszej duszy, aby ją prześwietlić i oczyścić. Jeśli się nie zgadzamy na to aby się zmienić – może dawać uczucie niepokoju – prowadząc do zamknięcia się na jego działanie i może być to powodem tłumienia tego, co diament chciałby w nas obudzić. Jeśli zgodzimy sie na jego działanie – da nam to, co jest dla nas najlepsze wyzwalając nas z osobistych niewoli i uwarunkowań wznosząc do ponadosobowej prawdy, czystości i jasności dając kosmiczne połączenie z całym Wszechświatem.

Osoby zamknięte na uzdrawiającą moc i działanie diamentu pokazują swoją wyższość i butę oraz bunt przed każdą prawdziwą duchową ścieżką i duchowym przewodnikiem.Tworzący naturalne kryształy regularne, najczęściej ośmiościenne, noszony na piersi chroni przed uderzeniami pioruna i innymi katastrofami naturalnymi. Zwany jest przydomkiem Adamos, Niezwyciężony, gdyż pomagał wojownikom skutecznie pokonywać wrogów. Diament nie znosi fałszu, obłudy i zdrady i jest lekiem oczyszczającym takie stany wnętrza. Energia orasz proszek z diamentu (w małych ilościach) leczą wszelkie najgroźniejsze nawet i najbardziej beznadziejne choroby. Diament jest panaceum na wszelkie choroby, a także wątpliwości umysłu pozwalając rozwiązać wszelkie tajemnice przyrody.

Woda diamentowa, w której moczył się diament leczy z podagry, febry i żółtaczki. Diament trzymany w ustach uśmierza gniew oraz uzdrawia z nałogu pijaństwa. Hipokrates zalecał diament jako cudowny środek leczniczy przeciwko wielu chorobom takim jak zaburzenia równowagi, epilepsji, cukrzycy, zapaleniu wątroby i gorączce. Proszek brylantowy, naturalnie w małych ilościach na nośniku (Anupanam) świeżego krowiego mleka lub brązowego (trzcinowego) cukru podaje się przeciwko wszelkim chorobom infekcyjnym oraz gorączkowym. Hinduistyczny rytuał Namaskarama zaleca obsypywanie noworodka (w 8 dniu po urodzeniu) brylantowym pyłem, co zapewnia dobre zdrowie i siłę w ciągu życia.

Diament obdarza zdolnością koncentracji, twórcom daje możność szczęśliwego zrealizowania natchnień i planów, przynosi radość i szczęście, a udzielając siły i odwagi pozwala pokonać wrogów i nieprzyjaciół. Daje również zwycięstwo w miłości pod warunkiem, że jest ona szczera, czysta, wolna od pierwiastków egoistycznych. Siła diamentu potrafi zdemaskować fałsz i zbrodnię. Napełnia nas dodatkową energią życiową i hamuje procesy starzenia. Używamy go także w celu wzmocnienia narządów wydalniczych (pęcherza i nerek), aby zapobiec tworzeniu się kamieni, oraz przeciw schorzeniom kości i gruczołów i w stymulacji grasicy. Diament można nakładać na chore miejsca, ale nie powinno się tego rozciągać w czasie. Noszony jako biżuteria oddziaływuje ogólnie oczyszczająco i doskonaląco na nasze ciało energetyczne i fizyczne.

Astrologia: Lew, Koziorożec, Baran.

 

RUBIN (KSEMEN, KORUND), energia planety Mangala,

Bhauma, Kuja – (MARS)

RUBIN należy do grupy KORUNDÓW. Słowo „korund” jest pochodzenia hinduskiego. Najpiękniejsze okazy rubinów pochodzą z Kaszmiru, Indii i Śri Lanki. Kolor rubinu to głęboka czerwień a substancją, która nadaje mu kolor jest chrom. Głebokie, czerwone światło rubinu o subtelnym błękitnym blasku symbolizuje siłę miłości i życia oraz ogień oczyszczenia i przemiany. Energia miłości obejmuje cały zakres: od seksualnej miłości, aż do miłości uniwersalnej, boskiej. Rubin pokazuje nam, że możemy seks i miłość duchową pogodzić. Objawia nam seksualność, erotyzm, jako formę wyrazu twórczej, pierwotnej energii życia i wywyższa miłość erotyczną, fizyczną, seksualną, tak, że spełnia się w niej nasza najgłębsza tęsknota za doskonałym, duchowym zjednoczeniem. Rubin pozwala nam przeżywać całą głębię odczuć w związku z naszym partnerem/ką i wznosi na wyżyny przeżyć. Budzi w nas miłość do bliźnich, do Wszechświata, do Boga udostępniając nam pierwotne źródło energii spoczywającej w czakrze korzenia (kundalini) dając nam odwagę i męstwo. Rubin jest kamieniem opiekuńczym.

Rubiny są rzadkością, a ich cena jest wyższa niż cena brylantów, jeśli są prawdziwe, a nie sztucznie jak większość obecnie sprzedawanych na rynku. Rubin to dziecię Marsa (Mangali) będące wiecznie rozkwitającym nowym życiem. Rubinowa czerwień jest barwą rewolucjonistów gotowych do oddania życia w obronie głoszonych idei i nauk. Królewski blask rubinu oznacza siłę, powagę i majestat władzy. Gotowość do poświęcenia oraz żywa, bezinteresowna miłość to właśnie energia rubinu, który jest kamieniem Promienia Miłości. Rubin wzmaga siłę żywotną, zarówno siłę fizyczną jak i energię witalną dając przedłużenie życia do maksimum. Jeżeli na ciele zmarłego pozostawimy klejnot z rubinu, zwłoki przez dłuższy czas będą opierać się rozkładowi. Energia rubinu powstrzymuje procesy gnilne oraz rozkład w organizmie. Czerwona barwa rubinu działa uzdrawiająco na ludzi apatycznych, schorowanych, pozbawionych inicjatywy i pogrążonych w melancholii i letargu. Podczas dolegliwości miesiączkowych dobrze jest układać rubin na czakrze korzenia oraz na krzyżu i wszystkich bolących miejscach. Rubin zapobiega poronieniom!

Woda rubinowa to wspaniały środek odmładzający i leczniczy. Rubin łagodzi przebieg ospy, a przykładany do blizn częstokroć te blizny usuwa. Energia rubinu wspiera dążenie do czynów wielkich i sławy, przedsiębiorczości i pionierstwa, a także entuzjazm, odwagę i niezależność, wspaniałomyślność, poczucie mocy i potęgi. Rubin leczy więc z życiowego nieudacznictwa, małości, niewolnictwa i tchórzostwa, co faktycznie jest działaniem kosmicznej energii Mangali. Rubin stosuje się przy chorobach powstałych z zimna i chłodu, a nie należy go stosować przy chorobach powstałych z gorąca i ciepła. Rubin zmusza myśli do aktywności i nie pozwala na myślowy ani twórczy zastój. Ludzie apatyczni, zniechęceni (także do duchowej drogi i rozwoju), zgorzkniali życiowo i pełni smutku powinni się poddawać dobroczynnemu działaniu promieni rubinowych. Rubin nosimy ochraniając się przed zarażeniem. Ma doskonałą skuteczność w leczeniu trudno gojących się i gnijących ran. Łagodzi skurcze i kolki, a nawet chroni przed dżumą. Zalecane jest aby przy wirusowych epidemiach i schorzeniach (dna) i gorączce kłaść go na pępek około północy na 1-2 godzin!

Nie zaleca się rubinu: w stanach krwotocznych, przy obrażeniach wewnętrznych, podczas chorób płuc ani osobom impulsywnym i gwałtownym. Amulet z rubinu strzeże od zarazy i morowego powietrza, a także od uderzenia pioruna, złych snów i koszmarów. Rubin sprowadza spokój i ukojenie, radość życia, chęć czynu i pomaga zagoić się głębokim ranom psychicznym. Rubin bardzo dobrze leczy serce zarówno z dolegliwości psychiczno sercowych jak i z dolegliwości typowo fizycznych. Wielu magów swoją psychiczną siłę czerpie z rubinowego amuletu takiego jak przykładowo pierścień. Rubin nie pozwala wycofać się z podjętych działań i zamierzeń, zagrzewa do walki i zwycięstwa oraz do czynów bohaterskich. Energia rubinu sprzyja utrzymaniu młodości oraz miłości, napełnia optymizmem i ciepłem wewnętrznym.

Astrologia: Lew, Baran, Skorpion.

 

LAZURYT (WIDURA, LAPIS LAZULI), energia planety

Guru, Bryhaspati – (JOWISZ)

LAPIS LAZULI zwany także KAMIENIEM LAZUROWYM ma barwę błękitną czy raczej indygo czesto z białymi paskami lub plamkami i złocistymi ziarenkami pirytu. Przekazuje on duszy wrażenie bezpieczeństwa w Kosmosie i otwiera na nieskończone życie we Wszechświecie sprawiając iż dusza otwiera się na pełne światła promieniowanie i przesłanie gwiazd. W wielu kulturach jest uważany jako święty kamień, posłaniec Niebios, który przynosi ludziom mądrość, kierując umysł do wnętrza i dając zrozumienie. Lapisu Lazuli symbolizuje idealizm, ofiarność, uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne, które ten kamień leczniczy wzbudza. Duszą tego klejnotu jest DOBROĆ, a emanacje jego zwalczają wszelkie zło i ponure myśli. Lapis położony na sercu, koi natychmiast jego niepokoje, przynosi ulgę i odprężenie. Jest to klejnot cudownie pobudzający optymizm. Uważany jest za kamień magiczny i cudowny, przedmiot kontemplacji magów i cudotwórców. Położony na czakrę czoła lapis lazuli wprowadza w najgłębsze obszary umysłu, z których płynie do nas intuicyjna wiedza i zrozumienie i gdzie zdobywamy zaufanie do wyższego duchowego przewodnika. Pozwala usunąć negatywne wzorce myślowe, które mogłyby zamknąć dostęp do tych głębi.

Lapis lazuli leczy szczególnie z gorączki, epilepsji, bólów głowy i bezsenności, dolegliwości oczu oraz urazyów psychicznych (szoków). Kamieniem tym posługują się magowie w swoich działaniach magicznych, gdyż chroni przed złem, urokiem, złym wpływem i atakiem energetycznym. Lapis jako Kamień Nieba i Kamień Bogów jest symbolem duchowej miłości (Prema, Agape) oraz szlachetnej kobiecości. Lazuryt jako amulet wkłada się zmarłym do grobu aby pomóc im przejść do Krainy Zmarłych (Pitrloka). Jest to kamień magiczny i lekarski. Sprzyja rozwojowi intuicji i patrzeniu w głąb, daje radość cudów Wszechświata i życia. Jest to kamień przyjaźni, wzmacnia ducha społecznego, sprzyja harmonii między ludźmi. Dzieciom lękliwym dobrze jest dawać wisiorek z lapis lazuli dla wzmocnienia ich wiary we własne siły.

Wodą lazurytową w której kamień moczył się przynajmniej dwie jama (6 godzin), a najlepiej całą noc przemywa się chore oczy dla ich uleczenia i poprawy wzroku. Lazuryt usuwa też brodawki, kurzajki, kłykcie i inne narośla skórne. Pociera się 3 razy dziennie chore miejsce, a narośl zaczyna znikać na zawsze. Zabieg wykonuje się w czasie ubywającego księżyca. Lazurytu używa się do wyleczenia z malarii, zaburzeń krążenia, przy chorobach krwi, gorączce, nerwobólach, schorzeniach oczu, melancholii, spazmach oraz do stymulowania jasności umysłu. Lazuryt w połączeniu ze srebrem przynosi ulgę w chorobach skóry, epilepsji i reumatyzmie, nawet jak to jest tylko kamień oprawiony w srebro. Lazuryt osobom nerwowym i porywczym przynosi pogodę ducha, a lękliwym odwagę. Lazuryt bywa stosowany przeciw zapaleniom gardła, przełyku, krtani i górnych dróg oddechowych oraz przeciwko rakowi krtani. Reguluje pracę tarczycy przynosząc spokój, łagodząc niepokoje i napięcia. Wzmacnia system limfatyczny (odpornościowy), przysadkę i grasicę oraz doskonale oczyszcza ciało z toksyn czyli z Amasu. Lazuryt dobrze energizuje i wzmacnia wszystkie kanały energii czyli Nadis (Meridiany).

Eliksir sporządzony z Lazurytu leczy śledzionę, płuca, gardło, limfę, grasicę, oraz choroby skóry, gdy dodany jest do kąpieli. Lazuryt połączony ze złotem hamuje stwardnienie rozsiane. Lazuryt ogrzany słońcem przyłożony n a miejsca ukąszeń czy opuchlizny natychmiast przynosi ulgę, zmniejsza obrzęk i powoduje szybsze gojenie się. Podobnie pomaga przy nerwobólach, kolkach wątrobowych i innych bólach będąc generalnie uniwersalnym lekiem usuwającym wszelki ból i cierpienie. Lazuryt normalizuje, równoważy ciśnienie krwi oraz przeciwdziała wylewom. Lazuryt noszony na tarczycy wzmacnia włosy, hamuje procesy łysienia i leczy strukturę układu kostnego, przeciwdziała puchlinie wodnej i udarowi mózgu. Jest też dobrym lekarstwem przeciwko zaburzeniom autystycznym pomagając poruszać się w świecie. Rozwija intuicję, wznosi na wyższe poziomy świadomości i zwiększa duchową ekspresję osobowości stając się przez to swoistym duchowym lekiem. Lazuryt daje i rozwija poczucie bezpieczeństwa, rozwija wewnętrzną dyscyplinę, jasność umysłu i pozwala czerpać wiedzę wewnętrzną oraz ułatwia kontakt z Guru otwierając człowieka bardziej na ludzi i świat. Wzmaga wiarę i ufność oraz samozaufanie. Leczy wszelki ból, zaburzenia i niepokoje serca, szczególnie jak położyć kamień na ośrodku sercowym. Wzbudza przyjaźń, harmonię i zrozumienie pomiędzy ludźmi.

Astrologia: Strzelec, Panna.

 

AMETYST (ĆAĆUNADA), energia planety Śani,

Śanivara – (SATURN)

AMETYST jest kwarcytem, a najpiękniejsze ametysty pochodzą z Indii, Śri Lanki i Australii i posiadają własność ujarzmiania i pokonywania pijaństwa. Greckie „amethystos” znaczy środek uśmierzający opilstwo, kamień fioletowy lub purpurowy chroniący przed nałogiem pijaństwa. Zdejmuje on wszelką złą moc z napojów i pokarmów w których byłby zanurzony. Fiolet jako barwa to tęsknota, niepokój twórczy, szukanie samotności, wieczne dążenie do czegoś wielkiego, świętego i nieuchwytnego. Uczy nas oddania i zaufania siłom Uniwersum. Jego łagodne wibracje dają rodzaj pełnego spokoju i bezpieczeństwa, w którym rozpływają się lęki, troski i gniew, a umysł otwiera się na wyższe doznania. W fioletowej barwie ametystu zjednoczony jest czerwony ogień siły życiowej, zmysłów i aktywności z błękitnym światłem czystej duchowości i aktywności z błękitnym światłem czystej duchowości i ciszy.

Ametyst daje przekroczenie progu namiętności i wejście w krainę doskonałych idei, głębokich i mistycznych przeżyć. Odłącza na zawsze od ziemskiej doliny łez i cierpienia pozwalając przezwyciężyć doczesność, złudzenia i iluzje, egoizm, pychę i skłonności do krwawych odwetów. Fiolet jest symbolem i energią pokuty czyli zadośćuczynienia, skruchy i kontemplacji (refleksyjności). Buduje most między Niebem a Ziemią i otwiera dostęp do nowych wymiarów bytu. Wzmacnia miłość do tego, co Boskie, wspiera uwalnianie myśli egocentrycznych, prowadzi do altruizmu w myślach i czynach wprowadzając równowagę i stabilność w związku między kobietą i mężczyzną. Harmonizuje życie erotyczne i prowadzi do osiągnięcia większej jedności z partnerem i życiem. Ametyst otwiera nas na tajemnice życia, których sam umysł nie jest w stanie objąć. Objaśnia wizje i sny, wyjaśnia przepowiednie przyszłości, uczy nas pokory, przyciąga pomoc sił wyższych wspierając intuicję i medytację.

Piękno ametystu skrywa w sobie majestat powagi i czar świętości. Jego działanie jest pełne ukojenia i błogosławieństwa. Ametyst oprawiony w złoto wzmaga ducha posłannictwa. Ametyst jest na pierwszym miejscu magicznego talizmanu napierśnika arcykapłana Izraela. Persowie zwą ametyst terminem Achlamach co znaczy tego, który daje miłe sny. W sanskrycie kamień ten zwany jest Ćaćunada, przynoszący szczęście lub dobroczynną wibrację. Noszony na szyi w całości, (gdyż przekuty ma bardzo osłabione działanie) chroni od nieszczęść, chorób zakaźnych, wzmacnia nerwy i siłę nerwową, wzmacnia zdrowie. Ametyst jest symbolem czystości duchowej i fizycznej. Wytwarza on specjalne wibracje, które unicestwiają wszelkie złe myśli. Robactwo ucieka przed działaniem ametystu i można ametystowym proszkiem oczyścić dom z robactwa. Ametyst darowany w pierścieniu wzmacnia związek przyjaźni. Jako lek, ametyst leczy wszelkie zwyrodnienia skóry. Należy ametyst zwilżyć językiem i potrzeć chore miejsce lub włożyć ametyst do gotującej się wody, a po ostudzeniu mamy znakomity środek leczniczo kosmetyczny. W czasie rozmaitych groźnych epidemii ametyst ratuje przed zachorowaniem. Ludzie łatwo ulegający atakom gniewu lub napadom melancholii powinni nosić ametyst, a ich myśli będą pogodne, a nerwy opanowane.

Woda ametystowa zalecana jest do picia w celu wzmocnienia trzustki. Pijemy wodę regularnie małymi łyczkami. Matki spodziewające się dzieci, powinny nosić na biodrach perełki ametystowe, a ich dzieci będą piękne, mądre i zdrowe. Kobiety bezpłodne także powinny nosić takie ametysty aby mieć potomstwo. Przy czyrakach należy dodatkowo położyć kamień na chore miejsce, posiada też zdolność oczyszczania naczyń krwionośnych, a noszony na pępku wspomaga leczenie z nałogu pijaństwa. Wspomaga leczenie z chorób krwi i wenerycznych. Ametyst strzeże przed złodziejami i uchroni domostwa przed uszkodzeniem w wyniku burz i wichrów. Ametyst jest symbolem władzy hierofantycznej opartej na błogosławieństwach i inicjacjach oraz symbolem duchowego dostojeństwa. Mistyka, okultyzm, życie wewnętrzne, pokuta i oczyszczenie, samozapomnienie wszystko to są cechy i właściwości pobudzane przez ametyst. Energia ametystu pomaga też duszy w chwili śmierci przejść do krainy umarłych. Fiolet ametystu to gotowość do altruizmu i braterskiej miłości. To, co ziemię zamienia w piekło, a ludziom przynosi cierpień, to nienawiść i egoizm, a ametyst to rozpuszcza i usuwa. Ametyst to także kolor Świętego Płomienia Agni.

Astrologia: Ryby, Baran, Strzelec, Panna, Skorpion.

 

SZAFIR (KORUND), energia planety Urnah – (URAN)

SZAFIR – znany jest gównie w rozmaitych odcieniach błękitu. Najbardziej cenione są szafiry o odcieniu niebieskawego bławatka pochodzące z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Bywają też szafiry bezbarwne, zielone, różowe, żółte i pomarańczowe. Swój kolor szafir zawdzięcza domieszce żelaza i tytanu. Jest to najbardziej tajemny spośród wszystkich klejnotów, czczony jest jako nieodgadniona pieczęć mądrości. Tradycyjnei nazywany „kamieniem wiary i spokoju ducha” jest silnym kamieniem opiekuńczym. Daje on umiłowanie prawdy oraz zdolność do głębokiego przywiązania i wierności. Szafir zamyka w sobie wszystkie cnoty i ukryte moce będąc skarbnicą dobrodziejstw zdolną leczyć i uszczęśliwiać ludzi. Szafir zwany jest panem i władcą klejnotów, bo w swych cudownych zaletach przerasta wszystkie inne. Szafir jest magnum magisterium, kamieniem mądrości skrywającym w sobie tajemnice Prawdy. Okultyści zwą szafir Kryształową Pieczęcią Niebios.

SZAFIR oglądany w blasku słońca daje asteryzm czyli zjawisko sześciopromiennego blasku światła i działa podobni ejak kształt sześcioramiennej gwiazdy lub sześciokąta. Szafir jest kamieniem mędrców i wtajemniczonych, symbolem duchowej ścieżki wtajemniczenia czyli ścieżki inicjacji, będąc doskonałym towarzyszem i pomocnikiem otwiera nas na prowadzenie wyższej duchowej istoty, poprzez czystość zamiarui wewnętrzne przekonanie o jej obecności. Szafir pomaga zdobywać bogactwo i osiągać szczęście dlatego jest pomocą na drodze prosperity. Szafir jest kamieniem Jowisza (Guru) i dlatego jest talizmanem władców teokratycznych czyli duchowych przywódców, mistrzów i proroków. Szafir położony noworodkowi na czole, ochroni go w ciągu całego życia od wszelkiego bólu głowy. Szafir jest skutecznym lekiem przeciwko chorobie oczu zwanej dziś chorobą Basedowa. Podaje się jako lek maleńkie kuleczki szafiru. Szafir jest skutecznym antidotum przeciwko wszelkiej truciźnie i zatruciu. Podaje się szafir także jako odtrutkę przeciwko ukąszeniom jadowitego węża, a same węże jadowite jeśli w ich pobliżu położyć szafir zwykle zdychają. Szafir noszony na piersi przez ludzi zdrowych pozwala im zachować siły i czerstwość na bardzo długie lata. Usuwa także z naszej drogi wszelki chaos, złudzenia, niweluje trudności, rozprasza zwątpienia, daje zrozumienie, że zawieramy się we wszechobecnym boskim bycie, wiecznym i ponadczasowym.

Woda szafirowa jest doskonała przeciw starzeniu się, a przemywanie wodą szafirową leczy choroby skóry. Uspokaja bicie serca, ucisza wzburzone nerwy, tłumi krwotoki, gasi gorączkę, a noszony na sercu chroni przed czarami (urokami, demonami), które mogłyby stać się niebezpieczne dla zdrowia i szczęścia tego, przeciwko któremu są zwrócone. Nowotwory (rak) , wrzody, krwawienia, dolegliwości ischisowe i bóle są usuwane przez nakładanie kamienia na chore miejsca. Przy krwawieniach z nosa nakładamy szafir na czoło, a kto ma skłonności do jąkania się powinien nosić błękitny szafir na szyi. Szafir jest uniwersalnym lekiem przeciwko wszelkiej niedoli człowieka, a kamień w kolorze indygo pomaga w terapii chorób psychicznych. Szafir pomaga rozbudować siły ducha i zwrócić człowieka w duchowym kierunku. Daje on czystość myśli, polot, zdolność cudownej intuicji, bezinteresowność, głębię w rozważaniu zagadnień, wytrwałość, pokorę i pogodę ducha. Jest talizmanem mędrców, a także zakochanych. Szafir chroni przed nieszczęściem (blokuje wyładowania złej karmy), zdradą, zasadzką i skrytobójstwem. Dla zwiększenia płodności można nakładać lub nosić pomarańczowy szafir na czakrze krzyża. Szafir przykładany na chore miejsce często szarzeje i wtedy należy go wystawić na działanie promieni słonecznych aż odzyska swój blask. Z pomocą szafiru wstępuje w nas siła, zrozumienie i ufność (wiara) i moc słowa, szczególnie jak nosimy szafir na sercu.

Astrologia: Byk, Panna, Waga, Ryby (szafir błękitny); Waga (błękitny i gwiaździsty); Strzelec (ciemnoniebieski); Wodnik (jasnobłękitny).

Andromeda

 

http://www.solaris-rozwojosobisty.pl/uzdrawianie-kamieniami-andromeda/

 

Tagi:

kamienie ,  horoskop ,  znaki zodiaku ,  uzdrawiająca moc kamieni , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz