Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Powstaje w wodzie, a jego pochodzenie, które które wiąże się ze współdziałaniem królestw zwierząt, roślin i minerałów, ma mu nadawać wyjątkową moc energetyczną. Przywołuje na myśl rafy potężnego oceanu.

 

W Egipcie zmarli otrzymywali go na drogę w zaświaty, by chronił ich przed nieczystymi duchami. W większości kultur naturalny koral jest kamieniem życia, mądrości i intuicji.

 

Od czasów starożytnych ten wspaniały klejnot był używany do ochrony przed klątwami, szczególnie u małych dzieci, którym ma gwarantować zdrowy rozwój fizyczny i duchowy, broni przed zazdrością i zawiścią.

 

 

Eliksir koralowy był stosowany przez starożytne kultury wschodnie jako środek wspomagający serce i cały układ krążenia, zapobiegający w ten sposób krwawieniom, regulujący problemy miesiączkowe, uspokajający hemoroidy, kontrolujący ciśnienie krwi i zapobiegający żylakom.

 

Ze względu na wapienne pochodzenie koral jest znany ze swojego pozytywnego wpływu na zdrowie kości, wzmacnia rdzeń kręgowy, zapobiega odwapnieniu, a także dba o zdrowe zęby.

 

 

Ci którzy wierzą w jego magię, podkreślają, że koral w każdym ze swoich pięknych kolorów, ma tę szczególną cechę, że absorbuje negatywne energie, niezależnie od tego, czy jest ona produktem środowiska, czy negatywną interakcją ludzi. Potrafi więc chronić przez zanieczyszczeniami powietrza lub złymi osobami.

 

Według wierzeń, koral rozwija intuicję, pozwalając osobie, która go nosi, dostrzegać więcej niż widać gołym okiem, nawet intencje i energię ludzi wokół. W ten sam sposób rozwija empatię, czyli umiejętność stawiania się w miejscu innych, w ten sposób wywiera wysoce pozytywny wpływ na poprawę relacji międzyludzkich.

 

 

Można go znaleźć w odcieniach od białego, różowego, czerwonego do czarnego. 

Koral to kamień bardzo delikatny i słaby, ze względu na swój organiczny charakter. Jest bardzo wrażliwy na obecność silnych kwasów lub zasad, które powodują rozpad węglanów wapnia, dlatego należy szczególnie uważać na swoją biżuterię.

Aby usunąć z niego brud, używać należy niewielkiej ilości wody i wilgotnej, miękkiej szmatki, uważając, aby go nie zarysować.

Tagi:

kamień ,  kamienie ,  koral , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz