Partner: Logo KobietaXL.pl

Są kamienie, które wibrują w zgodzie z naszymi ciałami i działają na nie w pozytywny sposób. Każdy kamień ma też inne właściwości, pomaga w innych sytuacjach. Wybierz szybko pierścionek ze swoim kamieniem, kierując się intuicją i sprawdź, co to oznacza.

 

 

 Wybierz swój kamień.

 

 

1. RUBIN

 

Wyraziste, czerwone światło rubinu symbolizuje siłę miłości i życia oraz ogień oczyszczenia i przemiany. Rubin symbolizuje zarówno miłość fizyczną jak i tę boską. Jeśli więc wybrałaś ten kamień, oznacza to, że potrzebujesz harmonii pomiędzy seksem a duchowością. Jest w tobie wielka tęsknota za duchowym zjednoczeniem. Rubin może oznaczać też, że tęsknisz za wielką miłością, że czujesz się na tym polu niespełniona.

 

Wybór rubinu może też świadczyć o tym, że brakuje ci sił i czujesz się permanentnie zmęczona. Kamień ten wzmaga bowiem witalność, nastraja pozytywnie do życia, daje dużo pozytywnej energii. Rubin pomaga wyjść z problemów, chroni przed popełnianiem błędów, daje poczucie mocy i sprawczości. Warto go nosić w chwilach zwątpienia i w okresie spadku formy.

 

 

2. SZAFIR

 

Szafir jest silnym kamieniem opiekuńczym. Jest kamieniem mędrców i wtajemniczonych, symbolem duchowej ścieżki wtajemniczenia. Jeśli wybrałaś ten kamień, to znak, że utknęłaś w martwym punkcie i potrzebujesz wskazówek, jak wybrać dalszą drogę. Szukasz nowych możliwości, jesteś na tym etapie, że świat materialny zaczyna przestawać cię interesować. Być może nastał czas na twój głęboki duchowy rozwój.

Szafir pomaga też zdobywać bogactwo i osiągać szczęście. Jesteś więc być może w kryzysie finansowym czy osobistym. Noszenie szafiru powinno pomóc ci twoje problemy rozwiązać. Szafir leczy też wszelkie duchowe „zatrucia”. Być może tkwisz w toksycznym związku i podświadomie szukasz nań antidotum.

 

 

3. KORAL

 

 Powstaje w wodzie, a jego pochodzenie, które które wiąże się ze współdziałaniem królestw zwierząt, roślin i minerałów, ma mu nadawać wyjątkową moc energetyczną. Przywołuje na myśl rafy potężnego oceanu. W większości kultur naturalny koral jest kamieniem życia, mądrości i intuicji.

Od czasów starożytnych ten wspaniały klejnot był używany do ochrony przed klątwami, broni przed zazdrością. Jeśli wybrałaś koral, być może jesteś właśnie ofiarą zawistnych osób i potrzebujesz właściwej ochrony. Koral w każdym ze swoich pięknych kolorów, ma tę szczególną cechę, że absorbuje negatywne energie, niezależnie od tego, czy jest ona produktem środowiska, czy negatywną interakcją ludzi. Potrafi więc chronić złymi osobami. Koral wspomaga też pracę serca i cały układ krwionośny. Warto sprawdzić, czy nie masz takich problemów.

 

Według wierzeń, koral rozwija intuicję, pozwalając osobie, która go nosi, dostrzegać więcej niż widać gołym okiem, nawet intencje i energię ludzi wokół.

 

4. SZMARAGD

 

Szmaragd symbolizuje siłę wzrostu i odnowę zarówno fizyczna jak i duchowa. Uwalnia nas od rożnych blokad. Jeśli wybrałaś ten kamień, to znak, że jesteś na właściwej drodze, potrzeba ci jedynie odpowiedniego wsparcia. Szmaragd ci je zapewni, bo niesie w sobie energie kosmosu, związany jest z boginią Wenus. Dzięki niemu z łatwością otworzysz się na zmiany, uzyskasz wewnętrzny spokój, szmaragd bowiem łagodzi wszelkie cierpienia i pomaga pozytywnie przejść przez rożne kłopoty, które spotykają nas w życiu. Jeśli więc twoim kamieniem jest szmaragd, oznacza to, że wybrałaś trudną, ale konieczna drogę. Potrzeba ci jednak siły, aby na niej wytrwać.

 

5. BURSZTYN

 

Bursztyn otwiera nas na innych ludzi, uczy rozpoznawania ich potrzeb. Prowadzi do głębszej refleksji nad losem człowieka. Daje zaufanie we własne czyny, daje siłę samouzdrawiania i pomaga w osiągnięciu sukcesu na rożnych polach. Jeśli więc wybrałaś bursztyn, to znak, że najwyższy czas przestać się skupiać wyłącznie na sobie. Żyjesz wśród ludzi, ale masz skłonność do lekceważenia ich potrzeb. Noszenie bursztynu pomoże ci rozwijać empatię i zmieniać stosunek do innych. Bursztyn chroni też przed urokami i klątwami, a także przed złymi ludźmi. Być może należy zweryfikować listę przyjaciół i znajomych.

 

 

6. DIAMENT (BRYLANT)

 

Oszlifowany diament nazywany jest brylantem i jako jedyny kamień szlachetny składa się tylko z jednego pierwiastka, którym jest węgiel. Stąd brylant to symbol czystości, prostoty i doskonałości. Jeśli wybrałaś brylant, musisz uważać. Osoby, które są zamknięte na jego uzdrawiającą moc, obdarza najczęściej pechem. Noszony wyłącznie dla okazania statusu materialnego, potrafi działać na odwrót! Diament nie znosi fałszu, obłudy i zdrady. Jeśli wybrałaś go intuicyjnie, oznacza to, że potrzebujesz głębokiego oczyszczenia na bardzo rożnych poziomach. Brylant pomoże ci w tym, jednocześnie dając siłę, odwagę, energię życiową. Pomoże też ci rozpoznać, kto jest twoim wrogiem, a kto prawdziwym przyjacielem. Wybór diamentu oznacza, że jest ktoś w twoim otoczeniu, komu przestałaś ufać.

Tagi:

test ,  kamień ,  kamienie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót