Partner: Logo KobietaXL.pl

Wydobywa się go tylko na Dominikanie, w Sierra de Bahoruco w prowincji Barahona. Kopalnia larimaru znajduje się w miasteczku Los Chupadores, w górach.

 

 

Larimar

 

Pochodzenie larimaru jest pełne tajemnic związanych z jego odkryciem.Wyspa Haiti, na której leży Dominikana, powstała w wyniku erupcji wulkanów około 100 milionów lat temu. Wtedy też powstał ten wyjątkowy, niebieski kamień. Rdzenni mieszkańcy nazywali go Niebieskim Kamieniem, wierząc, że pochodzi z morza, bo tam był na początku znajdowany. Dopiero później okazało się, że na wybrzeże trafia niesiony w wodami rzek. Pierwszy odkrył go w 1916 roku duchowny Miguel Domingo Fuentes de Loren, który poprosił o zgodę na zbadanie i eksploatację kopalni kryjącej larimar. Projektu jednak nie zrealizował i o kamieniu zapomniano.

 

Larimar

 

 W 1974 roku larimarem zainteresowali się Miguel Méndez i Norman Rilling, członkowie Korpusu Pokoju. Znaleźli kamień na plaży niedaleko od Barahony. Tu wyrzuciła go rzeka Bahoruco. Mężczyźni rozpoczęli poszukiwania i odkryli to samo miejsce co Miguel Domingo, który swojej misji nie dokończył.Mendez nadał kamieniowi nazwę larimar na cześć swojej córki Larissy i morza, którego kolory kamień przyjmuje.

 

Na Dominikanie larimar jest traktowany jako unikalny skarb na świecie.  Aby ten niebieski kamień był znany, w stolicy jest Muzeum Larimar. Muzeum znajduje się w strefie kolonialnej Santo Domingo; można tam oglądać wyroby jubilerskie. Wartość kamienia zależy od koloru, polerowania i szlifu, który uważany jest za najważniejszy etap procesu obróbki. 

Tubylcy uważają, że larimar reprezentuje historię konkretnego regionu kraju, niosąc ze sobą esencję wody i powietrza, która uspokaja i przynosi ukojenie.

 

Larimar

 

Larimar w magii to amulet przede wszystkim Wodnika,  przynosi spokój, miłość i pogodę ducha. Pomaga zharmonizować serce i umysł, przynosząc jasność, radość i siłę. Sprzyja komunikacji i ekspresji. Jest to szczególnie korzystne dla wszystkich znaków wodnych. Oprawiony w srebro zyskuje na magicznych mocach.

Umieszczenie go w miejscu ze złą energią przywróci dobroczynne energie, pomaga on samotnemu i wrażliwemu sercu odnaleźć bratnią duszę.

 

 

Biżuteria z larimarem.

To kamień obecnej Ery Wodnika, talizman dla wszystkich, którzy dążą do harmonii i samopoznania. Jest kamieniem, który łączy z naturą. Ma dużo silnej żeńskiej energii. Pomaga wznosić się na wyższe poziomy i zakańcza toksyczne związki.

 

Mówi się, że larimar łagodzi stany zapalne gardła i normalizuje temperaturę ciała, poprawia układ oddechowy, stabilizuje pracę serca i normalizuje ciśnienie krwi. Ułatwia szybkie gojenie się ran.

Ma dobry wpływ na osoby skłonne do złości. Terapeuci używający kryształów kwarcu twierdzą, że larimar „prostuje” ludzką aurę, czyniąc ją czystszą i bardziej harmonijną.

 
 

Tagi:

kamień ,  larimar ,  podróże , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót