Partner: Logo KobietaXL.pl

Dziś to najstarsza zachowana tiara, wykonana przez Cristoforo Foppa.

 

Szmaragd to odmiana berylu, minerału należącego do grupy krzemianów. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa smaragdus, z greckiego σμάραγδος smaragdos, co oznacza zielony klejnot.

 

Jest kamieniem znaku Raka i rocznic małżeńskich – dwudziestej, trzydziestej piątej i pięćdziesiątej piątej. Wierzący w moc i energię kamieni uważają, że jest kamieniem życia, wiecznej miłości i trwałego piękna, ponieważ wiąże się z nieśmiertelnością.

 

To kamień szlachetny, który zachęca do inspiracji i cierpliwości, a także do zapamiętywania i zrozumienia faktów do refleksji. Ceniony był od wieków w różnych kulturach i na rożnych kontynentach.

W starożytnym Egipcie zamożni ludzie dawali na drogę zmarłym szmaragd, aby ich następne życie było wieczne i pełne młodości. Kleopatra zawsze nosiła szmaragdy, z którymi została pochowana.

Jest to też klejnot najważniejszego boga Majów i Azteków, boga Quetzalcoatl.

 

 

szmaragdy

 

Jakie korzyści ma przynosić szmaragd osobom go noszącym?

 

Zwiększa kreatywność.

Poprawia pamięć.

Sen o szmaragdzie to dobry omen.

Zachęca do cierpliwości.

Poprawia jakość nauki.

Rozluźnia umysł.

Przyciąga do dobrobyt.

 

Piękno szmaragdu doceniał już Pliniusz Starszy. Stawiał go na trzecim miejscu po diamentach i perłach, podkreślał jednak, że jego kolor cieszy oczy, jak żaden inny. Może więc czas na szmaragdową biżuterię?

Tagi:

kamienie ,  szmaragd ,  kamień ,  klejnot , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót