Partner: Logo KobietaXL.pl

Jesteśmy dziećmi Matki Ziemi, i nasze ciała mają zdolność samoleczenia za pomocą naturalnych minerałów, które przekazują energię do obszarów, które wymagają leczenia – twierdzą zwolennicy litoterapii.

 

Litoterapia to nic innego jak leczenie za pomocą kamieni. Bo kamienie emitują energię i wpływają na nasze samopoczucie, szczęście a ich skład chemiczny może mieć wpływ na nasze zdrowie. Biżuteria nie służy wyłącznie do ozdoby! Ta wykonana z naturalnych kamieni może mieć niebagatelny wpływ na nasze życie – twierdzą zwolennicy litoterapii.

 

Minerały fascynowały od wieków mistyków i magów filozofów i uczonych. Coraz rzadziej słychać też opinie, że wibracje kamieni szlachetnych i ich wpływ na człowieka to tylko jakiś zabobon.

 

Isabel Muñoz , która od lat z wielkim powodzeniem stosuje litoterapię w Hiszpanii, nie ma wątpliwości, że kamienie i ich energia mogą być wykorzystywane w celach leczniczych. Ponieważ organizm ludzki składa się z ciała fizycznego (masy) i ciała energetycznego, więc energia jest nieodłączna od materii i niezbędna do poruszania się żywej istoty. Kiedy czujemy się rozgniewani, agresywni itp., nasza częstotliwość energii zmienia się, zmieniając funkcje organizmu na poziomie organicznym. Negatywne myślenie i długotrwałe stresujące sytuacje powodują wewnętrzną nierównowagę chemiczną, która może wywołać chorobę, szczególnie gdy te stany emocjonalne występują stale. Jeśli chodzi o nasz system energetyczny, składa się on z punktów emitujących i odbierających energię, zwanych czakrami - ośrodków energetycznych lub gruczołów wydzielania wewnętrznego - odpowiedzialnych za nasze zdrowie, a także za stan umysłu, na który wpływ mają negatywne emocje.

 

- Choroba to wewnętrzny kompas, który mówi nam, gdzie szukać przyczyny tego zaburzenia równowagi energetyczno-emocjonalnej. Choroba naszych bliskich, strach przed ich utratą i sama śmierć tworzą dla nas emocje, które nie zawsze są łatwe do przezwyciężenia. Tak więc jest to ból spowodowany utratą, urazą, nienawiścią, gniewem, urazem, który powstaje w wyniku niemożności wybaczenia ran, które zadali nam inni, bez względu na to, czy mają związek z traumatycznym dzieciństwem, okresem dojrzewania, czy dojrzałością. To ból emocjonalny, psychiczny i fizyczny. Stres w wyniku pracy, brak poczucia bezpieczeństwa, smutek lub brak poczucia własnej wartości wywołany brakiem uczuć, brakiem środków finansowych, codzienną presją, samotnością spowodowaną złamaniem serca - wszystko to prowadzi do nierównowagi, wycieków energii , a jeśli nie zostanie ponownie zbilansowane, odbije się to na naszym zdrowiu – twierdzi Isabel Muñoz.

Tymczasem, jej zdaniem, kamienie i ich energia pozwala nam wrócić do równowagi. Ona sama preferuje w leczeniu kwarce, ale znane są też korzystne właściwości innych kamieni. Możemy używać ich jako osobistych amuletów choćby pod postacią biżuterii, możemy korzystać z terapii oferowanych przez specjalistów z zakresu litoterapii.

 


Terapeuci, którzy praktykują terapię z kamieniami wykorzystują je na wiele sposobów. Są tacy, którzy kładą na stole duże kawałki ametystu lub białego kwarcu, aby oczyścić i ustabilizować energie w pomieszczeniu.

Niektórzy używają kawałków kryształu o różnych kolorach, aby umieścić je na czakrach w celu leczenia problemów fizycznych i emocjonalnych.


Jakie problemy pomaga rozwiązać litoterapia? Ci, którzy ją stosują, twierdzą, że pomaga przy depresji, napięciach emocjonalnych, lękach i fobiach, zmęczeniu, artretyzmie, braku poczucia wartości.

 

- Jest to skuteczne uzupełnienie tradycyjnej medycyny leczenia, ponieważ pomaga odblokować bariery emocjonalne, które wysyłają negatywne wiadomości do układu komórkowego. Kryształy kwarcu są na przykład w stanie absorbować ujemną energię pochodzącą z różnych zabiegów chemicznych, pomagając w regeneracji komórek - twierdzi Isabel Muñoz.

 


Dlatego warto zwrócić uwagę na biżuterię, jaką nosimy. Odpowiednio dobrana może pomóc nam pozbyć się różnych dolegliwości.


Kwarc różowy

Kwarc różowy to klejnot miłości, dlatego łączy się ze wszystkim, co dotyczy serca. Pomaga podnieść poczucie własnej wartości i poczuć się kochanym.


Akwamaryn
Pomaga wzmocnić struny głosowe. Jest również znany jako klejnot komunikacji, więc wzmocni twoją zdolność rozwiązywania konfliktów poprzez dialog. Dodatkowo normalizuje tętno i rozluźnia kręgi szyjne.

Bursztyn
Noszony jako naszyjnik normalizuje pracę tarczycy, pomaga przy przy astmie, bronchicie, zapaleniu migdałków, czy bólach zębów. Jest wskazany przy leczeniu artretyzmu.


Kwarc dymny
Pomaga przy chorobach okrężnicy i żołądka, pomaga kontrolować bezsenność i depresję.

Szmaragd:
Doskonały klejnot do kontrolowania napadów paniki, a także do leczenia nadmiernego krwawienia. Pomaga ludziom niepewnym siebie i bojącym się porażki.

Czarny turmalin

To bardzo potężny kamień. Pomoże ci ukierunkować twoją energię w czasach emocjonalnego niepokoju. Wywiera również swoją moc odwracania zachowań autodestrukcyjnych.

Turkus
Idealny do leczenia dolegliwości płucnych, układu oddechowego oraz zwalczania dokuczliwych migren. Daje dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój; przynosi dobrobyt.

Cyrkonia
Służy do zwalczania bezsenności; pobudza energię seksualną, daje optymizm i szczęście.

Jadeit
Korzystnie wpływa na biznes, jest symbolem przejrzystości, skromności, sprawiedliwości, odwagi i mądrości.

Kwarc biały
Uwalnia fizyczne blokady, a także koryguje i równoważy wzorce energetyczne, które mogą powodować dyskomfort lub chorobę.

Tagi:

kamienie ,  biżuteria ,  moc kamieni , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót