Partner: Logo KobietaXL.pl

 

 

Tygrysie oko to kamień, który może, a nawet powinien nosić każdy. To kamień równowagi i stabilności.

 

 

Należy do kamieni półszlachetnych z rodziny kwarców, tygrysie oczy pozyskiwane są głównie w Republice Południowej Afryki, Indiach i Kalifornii. Jest to brązowy kamień ze złotymi paskami.  Powodują to utleniony krokidolit, tremolit i crossyt w postaci włóknistych wrostków ułożonych w jednym kierunku - to po nich wędruje charakterystyczne lśniące pasmo.

 

 

Kamień ten ma mocne ezoteryczne właściwości, zawiera energię z obu biegunów, zawiera energię zarówno Ziemi, jak i Słońca. Stabilizuje i równoważy kobiecość i męskość, jest Yin Yang kamieni.

 

Noszenie tygrysiego oka ma wiele zalet. Kamień ten utrzymuje stopy na ziemi i zapewnia właścicielowi podążanie prawdziwą ścieżkę, widząc po drodze pozytywne i negatywne strony, aby nie zatracić się w świecie fantazji. Pomaga także zobaczyć ludzi takimi, jakimi naprawdę są. Osoby, które go noszą, nie dają się ponosić emocjom, są zrównoważone.

Tygrysie oko sprzyja stabilności, zwiększa poczucie wartości i daje twórcze inspiracje.

 

Jak każdy amulet, wymaga od czasu do czasu oczyszczenia, aby jego moce działały. W przypadku tygrysiego oka, wystarczy położyć je na kilka minut na ziemi, bo to przywraca mu pozytywną energię.

 

źródło https://delabuenasuerte.com/piedras-de-la-suerte/ojo-de-tigre/

Tagi:

kamienie ,  tygrysie oko , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz