Partner: Logo KobietaXL.pl

Tradycyjnie jadeit symbolizuje pięć cnót ludzkości: mądrość, sprawiedliwość, współczucie, skromność i odwagę. Dlatego służy do utrzymania równowagi emocjonalnej, wytrwałości, miłości, wierności, pokory, hojności, pokoju, harmonii, odwagi, mądrości, sprawiedliwości i miłosierdzia.

Pomaga nam pozbyć się negatywnych myśli i energii. Jest bardzo korzystny dla serca zarówno pod względem fizycznym, jak i duchowym, chroni właściciela przed niebezpieczeństwem.

Jadeit łączy nas z energią ziemi i kontroluje nasze fizyczne instynkty. Jadeit to kamień pokory.


W języku chińskim „jadeit” (yü) jest używane w odniesieniu do pięknego i delikatnego kamienia, ciepłego i lśniącego koloru, rzeźbionego z umiejętnością i pieczołowitością. W kulturze chińskiej jadeit reprezentuje szlachetność, doskonałość, stałość i nieśmiertelność.


Jadeit występuje w górach i korytach rzek. Chińczycy uważają go za „esencję nieba i ziemi”.

W starożytnej chińskiej kosmologii niebo było okrągłe, a ziemia kwadratowa. Tak więc bogom niebios poświęcano rytualne ozdoby z jadeitu o okrągłym kształcie i dziurce pośrodku, zwane pi.

Podobnie duchom ziemi oferowano wydłużone, wydrążone ozdoby z jadeitu o prostokątnych bokach, zwane ts’ung.

Jadeit to szczęśliwy kamień pomoże ci osiągnąć twoje cele i osiągnąć swój pełny potencjał.

Według wierzeń, aby jadeit przyniósł pieniądze do domu, należy zielony kamień lub amulet włożyć do miski, wsypać do niej monety, które masz w portmonetce czy kieszeni i razem zamieszać. Miskę odstawić na półkę.


Posiadanie amuletu z jadeitu wzmacnia związek, pomaga rozwiązać problemy.

Trzymanie go pod poduszką ma zapewnić dobry sen, a noszenie przy sobie ma uzdrawiać nerki i wątrobę.

Wisiorek z jadeitu noszony na czakrze serca, czyli w okolicy mostka, ma uspokajać, wspierać emocjonalnie, ułatwiać dostęp do sfery duchowej.

Tagi:

kamień ,  kamienie ,  jadeit ,  rytuał , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót