Partner: Logo KobietaXL.pl

Opal mleczny  zwany Kacholong (Kaszalong), sprowadzony został z Azji Środkowej przez dworzanina KarolaXII - Johana Gustawa Renata. Jest to biały, półprzezroczysty, twardy minerał  wysoko ceniony od wieków  w Azji, wykorzystywany do wyrobu biżuterii i figurek bóstw.

Został odkryty w Kałmucji na brzegach rzeki Kach. Kałmucy w swoim języku określali każdy kamień słowem Chalong, nadano mu więc nazwę Kachalong.

Miejscowi wyrabiali z niego różne naczynia , przypominające swym wyglądem chińską porcelanę , stąd kamień ten nazywany jest również opalem porcelanowym.

Jest to cenny i poszukiwany kamień jubilerski, spopularyzowany przez Carla Faberge, ktory oprawiał go w złoto i umieszczał w swoich słynnych jajkach Faberge.

 

faberge


 

W Chinach uważany za niezwykle cenny minerał służący do leczenia zapalenia nerek. Poza tym  ma silne działanie ochronne przed wszelkimi infekcjami, poprawia  działanie serca i wątroby. Wykazuje działanie silnie uspokajające i łagodzi objawy depresji.

 

opal

 

Magiczne właściwości kamienia według niektórych wierzeń:


Dla kobiet

 

 Ten opal jest symbolem macierzyństwa i urodzenia dzieci, dlatego zaleca się zakładać go kobietom w ciąży i karmiącym mamom. Uważa się, że talizman z kamieniem podaruje lekki poród, pomoże uspokoić noworodka, nawet jeśli właścicielka nie będzie zakładać biżuterii, a po prostu opal będzie się znajdować w domu.Dla mężczyzn

 

 Magiczne właściwości opalu polegają na tym, że pozytywnie wpływa na potencję. Jeśli mężczyzna na lewą rękę założy pierścionek z tym kamieniem, może się nie obawiać dysfunkcji seksualnej, może również stać się bardziej pociągającym. Nie można jednak zakładać pierścionka na prawą rękę, nie można go dawać innym ludziom, ponieważ minerał straci pozytywne właściwości.Jeśli kupujesz talizman z tym kamieniem, musisz uwzględniać Znak Zodiaku, bo właściwości opalu będą się zmieniać w zależności od tego czynnika. Najlepiej dany minerał wpływa na Byki i Wagi, te znaki za pomocą danego minerału mogą się pozbyć różnych chorób, przyciągnąć powodzenie i bogactwo.
Skorpiony powinny jak najdalej trzymać się do tego kamienia, podczas jego noszenia będą odczuwać upadek sił, będą im towarzyszyć nieszczęścia, nawet wtedy, gdy kamień leży w domu.

Pozostałe znaki mogą korzystać z mocy kamienia do woli...

 

foto i tekt www.womanadvice.ru

 

Tagi:

kamienie ,  opal kachalong ,  biała magia ,  amulet , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz