Partner: Logo KobietaXL.pl

Możesz nazywać ich aniołami stróżami, lub przewodnikami duchowymi, w zależności od wyznania czy kultury, w której żyją. Mistycy nie mają wątpliwości - nasz anioł stróż czy też przewodnik duchowy jest zawsze blisko nas, uważny na to, co się z nami dzieje.

Joaquín Cámara to hiszpański psycholog i terapeuta, badacz życia po śmierci i życia między życiami, autor książki „Una Vida Infinita” („Nieskończone życie”). Jest przekonany, że każdy z nas ma Duchowego Przewodnika przez całe życie fizyczne, a nawet po nim. Istoty te otrzymały różne imiona, w zależności głównie od panujących religii: aniołowie stróże w chrześcijaństwie, duchy stróże w kulturze sumeryjskiej, bodhisattwowie w buddyzmie.

Nasz anioł stróż czy Przewodnik Duchowy jest zawsze blisko nas, uważny na to, co się z nami dzieje. Zna nasz plan życia i wie, z czym się zmierzyliśmy i czego jeszcze nie przeżyliśmy – twierdzi Cámara. Jego zadaniem jest pomóc nam, prowadzić nas i chronić nas tak bardzo, jak to możliwe, bez ingerowania (i to jest bardzo ważne) w naszą wolną wolę.

Możesz połączyć się ze swoim aniołem stróżem, kiedy tylko chcesz, on posłucha cię w dowolnym momencie. Jeśli więc czujesz, że w tym momencie swojego życia potrzebujesz takiego wsparcia, te rytuały będą bardzo pomocne.

 

1. Módl się
Modlitwa jest po prostu aktem proszenia. To rozmowa z Bogiem, wszechświatem, siłą wyższą, Matką Ziemią, czy konkretnym aniołem, świętym czy bóstwem. Do kogokolwiek lub czegokolwiek się zdecydujesz modlić, pomyśl o modlitwie jak o rozmowie ze wspierającym przyjacielem. Tym bardziej, jeśli modlisz się do swojego anioła stróża. On jest po to, by cię wspierać.


2. Medytuj
Modlitwa to rozmowa, podczas gdy medytacja to słuchanie. Istnieje wiele sposobów medytacji, najprostszy z nich to siedzenie w ciszy i słuchanie swojego oddechu. Skup się na tym, a potem otwórz swój umysł i duszę na połączenie ze swoim aniołem stróżem.3. Zapal kadzidełko lub zioła
Anioły podobno kochają piękne zapachy. Jeśli zapalisz dla swojego anioła stróża kadzidełko, on przyjdzie się z tobą połączyć. Pal je właśnie w tej intencji.4. Stwórz swoje święte miejsce

To może być mały ołtarzyk ze świecami, zdjęciami twoich przodków. Tam siadaj, skup swoje myśli, medytuj, módl się. Traktuj to miejsce jako świętą przestrzeń, aby twój anioł wiedział, że traktujesz go z szacunkiem.


5. Napisz do swojego anioła

Napisz list o swoim problemami, zawrzyj prośbę do anioła stróża. List możesz zostawić na swoim ołtarzyku, możesz go spalić nad świecą. Nie zapomnij napisać podziękowań, gdy anioł rozwiąże twój problem.


6. Wyjdź na długi spacer

Połączenie z naturą jest świetnym sposobem na połączenie z aniołem stróżem. Wyjdź na długi spacer, podziwiaj piękno przyrody, okaż wdzięczność Matce Ziemi. Myśl o tym, że twój anioł jest blisko ciebie i zapewnia ci ochronę.

Tagi:

anioł ,  anioł stróż , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót