Partner: Logo KobietaXL.pl

Mistycy nie mają wątpliwości - nasz anioł stróż czy też przewodnik duchowy jest zawsze blisko nas, uważny na to, co się z nami dzieje. I bez względu na to, czy nazwiesz go aniołem czy przewodnikiem duchowym, w zależności od wyznania czy kultury, w której żyjesz, pamiętaj, że on jest, widzi wszystko i czuwa.

Joaquín Cámara to hiszpański psycholog i terapeuta, badacz życia po śmierci i życia między życiami, autor książki „Una Vida Infinita” („Nieskończone życie”). Jest przekonany, że każdy z nas ma Duchowego Przewodnika przez całe życie fizyczne, a nawet po nim. Istoty te otrzymały różne imiona, w zależności głównie od panujących religii: aniołowie stróże w chrześcijaństwie, duchy stróże w kulturze sumeryjskiej, bodhisattwowie w buddyzmie.

 

Nasz anioł stróż czy Przewodnik Duchowy zna nasz plan życia i wie, z czym się zmierzyliśmy i czego jeszcze nie przeżyliśmy – twierdzi Cámara. Jego zadaniem jest pomóc nam, prowadzić nas i chronić nas tak bardzo, jak to możliwe, bez ingerowania (i to jest bardzo ważne) w naszą wolną wolę.

Można więc spytać, czemu zamiast ochrony, nasz anioł zsyła na nas same nieszczęścia? Mistycy nie mają wątpliwości – to bardzo ważny znak od anioła. Trzeba go jedynie rozszyfrować, bo służy w końcowym rezultacie tylko naszemu dobru. Oto czemu mogą służyć spadające na nas kłopoty:

 

1. Weryfikacja planów i marzeń

Jeśli twoje plany legły w gruzach, nie załamuj rąk. Być może wcale nie było to twoje przeznaczenia, a jedynie imaginacja jakiś twoich pragnień? Skoro plany nie wypaliły, masz szanse stworzyć coś nowego, co będzie ci służyć znacznie lepiej. Być może spełnienia tamtych marzeń w rezultacie skończyłoby się dla ciebie fatalnie.

 

2. Weryfikacja ludzi wokół ciebie

Jeśli znalazłeś się nagle w sytuacji, że nie masz znikąd pomocy, a bliscy odwrócili się plecami, to ważny znak, że nie masz na kim polegać. Oznacza to, że otoczyłeś się niewłaściwymi ludźmi, że byli niewarci twojej uwagi, a ich zainteresowanie było fałszywe. Nie wpadaj w złość czy w żal. To doskonała okazja, by pozbyć się takich ludzi ze swojego otoczenia.

 

3. Odnalezienie prawdziwych przyjaciół

Być może będąc już na dnie rozpaczy, nagle zobaczysz wyciągniętą w swoją stronę rękę. W dodatku pomoc nadchodzi niespodziewanie, od kogoś, kogo mało znasz lub nie liczyłbyś nigdy na te osobę. Twoje kłopoty są tez po to, byś rozpoznał ludzi, z którymi może być ci po drodze.

 

4. Odnalezienie nowej drogi w życiu

Czasami los doświadcza nas tak boleśnie, że trzeba zmienić prawie całe nasze życie. I nawet jeśli na początku nie potrafimy pogodzić się z utratą wolności, marzeń, możliwości, z czasem może okazać się, że nowa droga, choć trudniejsza, daje nam wiele satysfakcji.

Tagi:

anioł ,  anioł stróż ,  przewodnik duchowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót