Partner: Logo KobietaXL.pl

Archanioł Chamuel, jako posłaniec Boga we wszystkich aspektach miłości, ucieleśnia słowa Jezusa Chrystusa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” i apostoła Jana, który powiedział, że „Bóg jest miłością; a kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg w nim”. Miłość, jako uczucie ludzkie najbliższe boskiemu, wyraża się na wiele sposobów w postaci Chamuela. Reprezentuje on również współczucie, miłosierdzie, kreatywność i przebaczenie.

Ponieważ większość kościołów chrześcijańskich uznaje jedynie trzech archaniołów wymienionych w Biblii, Michała, Gabriela i Rafaela, archanioł Chamuel nie jest częścią żadnej oficjalnej doktryny chrześcijańskiej. Czasami wymienia się go jako jednego z 7 archaniołów, dla których Biblia nie ma imion.

 

Chamuel, witraż z 1862 roku w St Michael and All Angels Church, Brighton, East Sussex, England/ wikipedia domena publiczna


Chamuel jako archanioł miłości identyfikowany jest z planetą Wenus. Jego kolorem jest róż, dlatego w rytuałach i modlitwach do niego zapala się różowe świece, prosząc o pomoc. Chamuel reprezentuje czakrę serca.

Dniem tego archanioła jest wtorek, który uważany jest za idealny czas, aby się do niego zwrócić o pomoc.
Jako wyraz boskiej miłości, archanioł Chamuel może pomóc ci przygotować się na przyjęcie Ducha Świętego.

Możesz prosić o jego wstawiennictwo, gdy potrzebujesz ochrony przed złością i nieporozumieniem. To archanioł, który może pomóc ci odnaleźć się na nowo w związku, odbudować go i zniweczyć wszystkie kłótnie oraz nieporozumienia. Jeśli nie pomoże ci w naprawie dawnej relacji, to znak, że byłby to krok wstecz w twojej duchowej ewolucji.
Chamuel pomaga również odzyskać miłość do samego siebie. Jeśli żyjesz w poczuciu winy, masz niską samoocenę, nie umiesz wybaczyć sobie błędów, również wtedy warto poprosić go o wsparcie.


Tagi:

anioł ,  archanioł ,  Chamuel , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz