Partner: Logo KobietaXL.pl

Jedni nazywają ich aniołami stróżami, inni przewodnikami duchowymi, w zależności od wyznania czy kultury, w której żyją. Mistycy nie mają wątpliwości - nasz anioł stróż czy też przewodnik duchowy jest zawsze blisko nas, uważny na to, co się z nami dzieje.

 

Joaquín Cámara to hiszpański psycholog i terapeuta, badacz życia po śmierci i życia między życiami, autor książki „Una Vida Infinita” („Nieskończone życie”). Jest przekonany, że każdy z nas ma Duchowego Przewodnika przez całe życie fizyczne, a nawet po nim. Istoty te otrzymały różne imiona, w zależności głównie od panujących religii: aniołowie stróże w chrześcijaństwie, duchy stróże w kulturze sumeryjskiej, bodhisattwowie w buddyzmie.

Nasz anioł stróż czy Przewodnik Duchowy jest zawsze blisko nas, uważny na to, co się z nami dzieje. Zna nasz plan życia i wie, z czym się zmierzyliśmy i czego jeszcze nie przeżyliśmy – twierdzi Cámara. Jego zadaniem jest pomóc nam, prowadzić nas i chronić nas tak bardzo, jak to możliwe, bez ingerowania (i to jest bardzo ważne) w naszą wolną wolę.

 

Możesz rozmawiać ze swoim aniołem stróżem, kiedy tylko chcesz, on posłucha cię w dowolnym momencie. Warto jednak wiedzieć, jak się z nim połączyć. Jeśli więc czujesz, że w tym momencie swojego życia potrzebujesz takiego kontaktu, te rytuały będą bardzo pomocne.

 

1. Ucz się wdzięczności

Ludzie, którzy rozumieją, że życie samo w sobie jest prawdziwym darem, mają łatwość łączenia się z aniołami. Każdego dnia bądź wdzięczny za to, co dał ci Wszechświat. Zaczynaj dzień od wdzięczności i proś swojego anioła, by miał nad tobą pieczę.


2. Wizualizuj

Wizualizacja jest bardzo przydatna w ciężkich momentach życia. Wyobraź sobie wówczas swojego opiekuna, który otacza cię dobrą energią, tak, że czujesz się w pełni bezpieczny. Twój anioł stróż odpowie i szybko poczujesz ulgę.3. Módl się

Możesz modlić się wedle swojego uznania, możesz stosować konkretne, znane ci modlitwy. Twój anioł zareaguje na twoje prośby, jeśli będą płynąć ze szczerego serca.4. Dziękuj za każdy przeżyty dzień

Przed pójściem spać, podziękuj za kolejny dzień, który udało ci się przeżyć. I nawet jeśli subiektywnie nie był on dla ciebie dobry, pamiętaj, że to część większego planu, który ma służyć twojemu duchowemu rozwojowi. Poproś anioła stróża o dobry sen i czuwanie nad tobą w nocy.

Tagi:

anioł ,  anioły ,  anioł stróż ,  przewodnik duchowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót