Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Choinka sztuczna czy naturalna?

Feng shui preferuje żywe rośliny, ale nie w przypadku choinki skazanej na umieranie. Dlatego albo kup choinkę w donicy, albo sztuczną. Umierająca w domu roślina nie niesie za sobą dobrej energii.

 

 

Sztuczna choinka wymaga oczyszczenia

Często zdarza się, że jeśli mamy sztuczne drzewko, to wielokrotnie je pakujemy i rozpakowujemy, dlatego przed umieszczeniem na nim ozdób, należy je wyczyścić energetycznie.

Umyj dokładnie choinkę i wysusz. Gdy będzie czysta, zapal kadzidło lub kilka suszonych ziół i umieść je pod drzewkiem, aby dym pochłaniał wszelką negatywną energię. Taki zabieg warto zastosować również w przypadku nowych drzewek, aby wyeliminować negatywne energie z miejsca, w którym zostało wyprodukowane.

 

Zaplanuj ozdoby świąteczne

Warto na choince zawiesi ozdoby związane z naszymi marzeniami i planami. Jeśli chcesz nowy dom, niech to będą domki, miłość – serca. Wieszając lampki, możesz każdemu światełku zadedykować coś, co chciałbyś, aby się stało w nadchodzącym roku.

 

Jakich kolorów użyć do dekoracji świątecznych?

Feng shui zaleca równowagę między wszystkimi elementami. Drzewko reprezentuje drewno, światełka przedstawiają ogień, bombki brązowe przedstawiają ziemię, srebrne i złote metal, a niebieskie - wodę.

Dobrze w tych kolorach szukać ozdób i ich ilość powinna być równo rozłożona.

 

Stół świąteczny

Zaleca się umieszczenie na nich owoców, takich jak jabłka, ananasy, granaty, mandarynki lub pomarańcze, ponieważ reprezentują one obfitość; a także złote i czerwone świece, ponieważ reprezentują bogactwo.

 

Drzwi wejściowe

Główne drzwi są jednym z najważniejszych elementów feng shui, ponieważ to przez nie wchodzą wszystkie energie. Wskazane jest, aby ozdobić drzwi światełkami, aby zaprosić do domu dobrobyt i obfitość.

Tagi:

feng shui ,  święta ,  choinka ,  Boże Narodzenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót