Partner: Logo KobietaXL.pl

Według feng shui kolory odgrywają kluczową rolę w tworzeniu środowiska sprzyjającego dobrobytowi i szczęściu. Dlatego, przygotowując świąteczne dekoracje, warto o tym pamiętać i używać ozdób w kolorach, które przyciągają dobre energie.
Jeśli w przyszłym roku chcesz przywołać do domu fortunę, oto kolory, które warto zastosować:

CZERWONY
Czerwony przyciąga najwięcej szczęścia. Reprezentuje pasję, energię i dobrobyt. Na Boże Narodzenie trzeba koniecznie użyć dużo tego koloru do swoich dekoracji. Czerwień symbolizuje szczęście i radość, co czyni go idealnym wyborem na okres świąteczny.
 

ZŁOTY I SREBRNY

Te kolory reprezentują bogactwo i obfitość. Warto też kupić świece w tych kolorach.

ZIELONY
Zielony symbolizuje odnowę i wzrost. Już sama choinka zapewnia go w domu. Dodatkowo można zrobić zielone girlandy i inne ozdoby. Zieleń kojarzy się także ze zdrowiem i witalnością.

BIAŁY
Biały reprezentuje czystość i spokój. Jest to kolor neutralny, który można łączyć z innymi kolorami, tworząc harmonijne otoczenie. Biały obrus na świątecznym stole lub delikatne białe oświetlenie gwarantuję brak negatywnych emocji.

Są też kolory, które fen shui odradza. One mają sprowadzać na dom pecha. Według feng shui, należy ich za wszelką cenę unikać, ponieważ przynoszą do domu złą energię:

CZARNY
Chociaż czerń może być eleganckim i wyrafinowanym kolorem ozdób choinkowych, w feng shui kojarzy się z ciemnością i negatywnymi energiami. Unikaj więc czerni w dekoracjach świątecznych, ponieważ może ona przyciągać zła energię i niepomyślne wydarzenia w przyszłym roku.

GRANATOWY/CIEMNONIEBIESKI
Granatowy kolor jest związany ze smutkiem i melancholią. Chociaż jasnoniebieski i turkusowy mogą być kolorami polecanymi, w dekoracjach bożonarodzeniowych najlepiej unikać ciemnych odcieni niebieskiego i granatu, aby zawsze zachować wesołą atmosferę.

FIOLETOWY
Fioletowy kojarzony się z królewskością, ale także arogancją. Stąd obawa, że do domu wejdzie pycha.

KOLORY INTENSYWNE
Zbyt intensywne kolory, takie jak jaskrawy pomarańcz, żółty czy mocny róż, mogą przytłaczać i zaburzać równowagę energii w domu. Lepiej więc ich unikać.

 

Sprawdźcie też, jakie jeszcze zasady feng shui możemy jeszcze wykorzystać w okresie świątecznym:

 

Choinka sztuczna czy naturalna?

Feng shui preferuje żywe rośliny, ale nie w przypadku choinki skazanej na umieranie. Dlatego albo kup choinkę w donicy, albo sztuczną. Umierająca w domu roślina nie niesie za sobą dobrej energii.

 

Sztuczna choinka wymaga oczyszczenia

Często zdarza się, że jeśli mamy sztuczne drzewko, to wielokrotnie je pakujemy i rozpakowujemy, dlatego przed umieszczeniem na nim ozdób, należy je wyczyścić energetycznie.

Umyj dokładnie choinkę i wysusz. Gdy będzie czysta, zapal kadzidło lub kilka suszonych ziół i umieść je pod drzewkiem, aby dym pochłaniał wszelką negatywną energię. Taki zabieg warto zastosować również w przypadku nowych drzewek, aby wyeliminować negatywne energie z miejsca, w którym zostało wyprodukowane.

Zaplanuj marzenia

Warto na choince zawiesić ozdoby związane z naszymi marzeniami i planami. Jeśli chcesz nowy dom, niech to będą domki, miłość – serca. Wieszając lampki, możesz każdemu światełku zadedykować coś, co chciałbyś, aby się stało w nadchodzącym roku.

Stół świąteczny

Zaleca się umieszczenie na nich owoców, takich jak jabłka, ananasy, granaty, mandarynki lub pomarańcze, ponieważ reprezentują one obfitość; a także złote i czerwone świece, ponieważ reprezentują bogactwo.

 

 

Drzwi wejściowe

Główne drzwi są jednym z najważniejszych elementów feng shui, ponieważ to przez nie wchodzą wszystkie energie. Wskazane jest, aby ozdobić drzwi światełkami, aby zaprosić do domu dobrobyt i obfitość.

Tagi:

święta ,  ozdoby ,  feng shui , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót