Partner: Logo KobietaXL.pl

Kwarc to bardzo powszechny minerał (utworzony z krzemu i tlenu) i stosunkowo łatwy do znalezienia, ponieważ jest częścią składu mineralnego prawie wszystkich istniejących skał, dlatego nazywa się go kryształem górskim. Jego powstawanie jest spowodowane procesem chemicznym, który powoduje krystalizację.

 

Specjaliści od terapii alternatywnych, tacy jak Isabel Muñoz, pracują z wibracjami energetycznymi kryształów kwarcu. Isabel Muñoz podkreśla w wywiadzie dla Lavanguardia, że kwarc to czysta energia uniwersalna (surowiec wszechświata). Jest to DNA Ziemi, a dzięki swoim właściwościom molekularnym i poprzez wyładowanie elektryczne jest zdolny do przekształcania, pochłaniania, równoważenia i projekcji energii w masę, z którą się styka.

 

Ponieważ organizm ludzki składa się z ciała fizycznego (masy) i ciała energetycznego, więc energia jest nieodłączna od materii i niezbędna do poruszania się żywej istoty. Kiedy czujemy się rozgniewani, agresywni itp., nasza częstotliwość energii zmienia się, zmieniając funkcje organizmu na poziomie organicznym. Negatywne myślenie i długotrwałe stresujące sytuacje powodują wewnętrzną nierównowagę chemiczną, która może wywołać chorobę, szczególnie gdy te stany emocjonalne występują stale. Jeśli chodzi o nasz system energetyczny, składa się on z punktów emitujących i odbierających energię, zwanych czakrami - ośrodków energetycznych lub gruczołów wydzielania wewnętrznego - odpowiedzialnych za nasze zdrowie, a także za stan umysłu, na który wpływ mają negatywne emocje. W kontakcie z dłońmi kwarc reaguje na ciepło, emitując wibracje zdolne zrównoważyć znalezione częstotliwości dysharmoniczne, dopóki nie osiągnie pełnej równowagi z osobą i przywrócą jej zdrowie.

 

Dlatego Isabel Muñoz twierdzi, że lecznicze i terapeutyczne właściwości kwarcu nie znają granic. Poprzez przywrócenie równowagi energetycznej pozwalają nam rozwinąć nasz prawdziwy potencjał jako istot ludzkich. Dzięki tym minerałom możemy odkryć tkwiące w nas zdolności, ale ukryte pod warstwami blokujących je emocji, takich jak bezradność, ból, smutek, porażka, a nawet choroba.

 

Choroba to wewnętrzny kompas, który mówi nam, gdzie szukać przyczyny tego zaburzenia równowagi energetyczno-emocjonalnej. Choroba naszych bliskich, strach przed ich utratą i sama śmierć tworzą dla nas emocje, które nie zawsze są łatwe do przezwyciężenia. Tak więc jet to ból spowodowany utratą, urazą, nienawiścią, gniewem, urazem, który powstaje w wyniku niemożności wybaczenia ran, które zadali nam inni, bez względu na to, czy mają związek z traumatycznym dzieciństwem, okresem dojrzewania, czy dojrzałością. To ból emocjonalny, psychiczny i fizyczny. Stres w wyniku pracy, brak poczucia bezpieczeństwa, smutek lub brak poczucia własnej wartości wywołany brakiem uczuć, brakiem środków finansowych, codzienną presją, samotnością spowodowaną złamaniem serca - wszystko to prowadzi do nierównowagi, wycieków energii , a jeśli nie zostanie ponownie zbilansowane, odbije się to na naszym zdrowiu – twierdzi Isabel Muñoz. Dlatego najlepszym sposobem na powstrzymanie dolegliwości jest zapobieganie, a leczenie kryształami kwarcu pozwala odblokować zatkane centra energetyczne.

 

Jej zdaniem, nic tak jak kwarc pomaga oczyścić nagromadzone odpady emocjonalne, pomagając ciału przywrócić równowagę i leczyć się na poziomie fizycznym, emocjonalnym, psychicznym i duchowym. Oprócz zapobiegania chorobom, gdy się ujawnią, terapia kryształami kwarcu, niezależnie od przyczyny lub skutku, pomaga nam przywrócić równowagę centrom energetycznym, które są w dysharmonii i pomóc przywrócić utracony porządek. Jest to skuteczne uzupełnienie tradycyjnej medycyny, ponieważ pomaga odblokować bariery emocjonalne, które wysyłają negatywne wiadomości do układu komórkowego. Kryształy kwarcu są w stanie absorbować ujemną energię pochodzącą z różnych zabiegów chemicznych, pomagając w regeneracji komórek.

 

Na poziomie fizycznym aktywują układ odpornościowy, wzrost włosów, tworzenie chrząstek i tworzenie kolagenu, a także przeciwdziałają procesom miażdżycy i hamują stany zapalne; psychicznie pomagają nam przezwyciężyć negatywne myśli i kryzysy, depresję; a na poziomie emocjonalnym pomagają nam uwolnić negatywne emocje, takie jak nienawiść, smutek, złość, bezradność, zazdrość, zazdrość, porażka, brak bezpieczeństwa… Ale ponadto kwarc, jako składnik medycyny laserowej, jest stosowany w szpitalach i gabinetach kosmetycznych, a także w zaawansowanych technologicznie urządzeniach cyfrowych do wykrywania nowotworów.

 

Jest ponad 300 gatunków kwarcu, a terapeutycznie każdy z nich ma inne właściwości. Jednym z najbardziej znanych, jest kwarc różowy, minerał o właściwościach nieskończonego spokoju i bezwarunkowej miłości, który działa bezpośrednio na centrum energetyczne serca. Jego energia jest zdolna do przekazywania prawdziwej esencji miłości, pomagania wybaczania i przyciągania do naszego życia ludzi i sytuacji związanych z harmonią i równowagą. Ze względu na swoją zdolność do pochłaniania ujemnych energii, jak prawie każdy kwarc, kwarc różowy pochłania uczucie bólu, które powstają w wyniku sprzecznych relacji i jest w stanie rzucać swoją uzdrawiającą energię, aby przywrócić równowagę naszym emocjom. Jest szczególnie wskazany dla osób cierpiących na lęk lub tachykardię – twierdzi Isabel Muñoz.

Ze względu na swoje właściwości kryształy kwarcu mogą chronić nas przed ujemną energią wytwarzaną w naszym polu elektromagnetycznym, w domu, w samochodzie, w pracy, dosłownie wszędzie.

 

źródło https://www.lavanguardia.com/vida/20091019/53805489404/el-cuarzo-ayuda-a-limpiar-la-basura-emocional-acumulada.html

Tagi:

kamienie ,  zdrowie ,  kwarc ,  kryształ górski , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz