Partner: Logo KobietaXL.pl

Panuje opinia, że nieśmiałe kobiety nie mają szans na znalezienie partnera. W czasach gdy telewizja i prasa kolorowa kreuje wizerunek pewnej siebie, idealnej jednostki, trudno jest zebrać się na odwagę, by wyjść wieczorem do klubu i poznać nowe osoby. Czy to oznacza, że z pozoru mniej komunikatywne panie są skazane na porażkę? Nic bardziej mylnego! Z pomocą przychodzą dobrodziejstwa internetu, a wraz z nimi 3 sprawdzone metody na znalezienie prawdziwej miłości...

Randkowanie online staje się coraz bardziej popularne. Mnogość serwisów społecznościowych i portali randkowych sprawia, że wiele zapracowanych albo nieśmiałych osób decyduje się skorzystać z tego typu rozwiązania.

Naukowcy zaskakują

Co ciekawe, badacze z Univeristy of Chicago zauważyli, że ponad jedna trzecia małżeństw zawartych w latach 2005-2012 poznała się w sieci. Według amerykańskich naukowców tak zwane “internetowe małżeństwa” są szczęśliwsze i trwalsze niż te, które poznały się w tradycyjny sposób. Małżonkowie z sieci oceniają swoje związki nieco lepiej niż ci, którzy poznali się “w realu”. Współczynnik rozwodów jest też u nich niższy.

Jak znaleźć miłość w internecie? Sposobów na zawarcie znajomości online jest wiele. Prezentujemy trzy najbardziej skuteczne, dzięki którym każda, nawet najbardziej nieśmiała kobieta będzie miała okazję poznać swojego partnera życiowego:

“Klikanie” na czatach

Choć w dzisiejszych czasach znacznie większą popularnością cieszą się kanały social media, takie jak Facebook czy Instagram, to wciąż nie brakuje osób, które lubią spotykać się z nowymi ludźmi w tematycznym pokoju “na czacie”. W internecie można znaleźć strony dedykowane czatom albo “klikać” na kanałach działających przy znanych portalach, jak na przykład Czateria Interii.pl. W każdym z tych miejsc można wybrać kraj, miasto, wiek, a także rodzaj znajomości, jaką chcieliby nawiązać rozmówcy - od przyjaźni, przez flirt, po stały związek. Czaty online idą z duchem czasu, dlatego wiele z nich oferuje także wersje mobilne, dużo wygodniejsze od klasycznej strony www. Dzisiaj wystarczy już tylko dobrze wyposażony smartfon, aby móc godzinami pisać z nowo poznanymi osobami. Dobrze jednak pamiętać o zachowaniu pewnej dozy nieufności. Spośród podanych sposobów na znalezienie partnera, czat jest najbardziej anonimową opcją, która w większości nie wymaga od użytkowników podawania prawdziwych danych, lokalizacji ani zdjęć, jak ma to miejsce na portalach społecznościowych czy w serwisach randkowych. 

Rejestracja na portalach randkowych

Portale randkowe to świetne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, czego oczekują. Wypełniając formularz zgłoszeniowy należy podać sporo informacji o sobie i o profilu potencjalnego kandydata na partnera. Dzięki temu można zyskać pewność, że mężczyzna z którym rozpoczyna się rozmowę, będzie przynajmniej po części podzielał zainteresowania i dążenia kobiety szukającej swojej drugiej połówki. Właśnie to tak bardzo wyróżnia serwisy randkowe spośród innych możliwości poszukiwania partnera w sieci. Największą zaletą jest fakt, że każdy zarejestrowany oczekuje nawiązania relacji, związku. Inaczej rzecz ma się w przypadku social media, gdzie owszem, możliwości są nieograniczone, jednak intencje użytkowników mogą być bardzo różne. 

Największe serwisy randkowe w Polsce

W Polsce istnieje wiele portali randkowych wartych uwagi. Wśród największych i najczęściej odwiedzanych jest eDarling, który użytkownicy cenią za funkcjonalność, bezpieczeństwo i duże szanse na znalezienie partnera. W serwisie zarejestrowanych jest ponad 2,5 miliona użytkowników, a dziennie zapisuje się ponad 2 700 nowych osób! Ze strony korzysta niemal taka sama liczba mężczyzn, co kobiet, co idealnie zachowuje proporcje. Podobnie jak w przypadku social media i czatów, eDarling oferuje wersję mobilną, co z pewnością znacznie ułatwia komunikację i pozwala na utrzymanie stałego kontaktu z drugą osobą. Jak pokazują analizy portalu, najczęstszym powodem do założenia konta w serwisie, jaki podają użytkownicy jest stały związek.

 

randka

 

Udzielanie się na portalach społecznościowych

Najbardziej popularnym portalem jest bez wątpienia Facebook. W Polsce korzysta z niego ponad 16 milionów użytkowników, z czego ponad 80% loguje się w nim codziennie! Nic więc dziwnego, że to doskonałe miejsce na poznanie potencjalnego partnera. Na Facebooku znajdziemy mnóstwo dedykowanych grup, takich jak Aktywny Kraków/Warszawa, itp. czy Spotted Wybrane Miasto. Poza tym, tworzone na portalu grupy skupiają osoby o podobnych zainteresowaniach i organizują cykliczne spotkania. To właśnie tam ludzie w każdym wieku piszą posty, przedstawiają się i zapraszają do wspólnego wyjścia na rower czy kawę. Facebook to także najświeższe wiadomości z okolicy i dyskusje, w których łatwo znaleźć osoby myślące w podobny sposób. 

Poza Facebookiem mamy do dyspozycji Twittera czy Instagram, choć zdecydowanie liderem jest ten pierwszy. Jeśli chodzi o Twitter, przydaje się bardziej do publikacji twittów o charakterze politycznym czy kulturowym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wdać się w ciekawą rozmowę na temat bieżących wydarzeń. Podobnie na Instagramie, piękne zdjęcia mogą zachęcić do wymiany doświadczeń na temat fotografii, sztuki czy kulinariów. 

Nowe technologie zbliżają

Dzięki tym trzem niezawodnym sposobom, każda - nawet najbardziej nieśmiała -  przedstawicielka płci pięknej będzie miała szansę spotkać swoją druga połówkę. Wystarczy wyjść naprzeciw nowym technologiom, aby poznać miłość, która dzisiaj jest na wyciągnięcie ręki. Nie jest prawdą, że aby zdobyć partnera trzeba być duszą towarzystwa i stałą bywalczynią miejskich klubów i dyskotek. Portale randkowe i serwisy społecznościowe nie tylko pomagają zabieganym, ale i zbliżają dusze mniej ekstrawertycznych osobowości. Warto z nich skorzystać. 

Tagi:

randka ,  randka przez internet ,  portal randkowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz