Partner: Logo KobietaXL.pl

  Ostatnio możemy natrafić na dużą ilość artykułów dotyczących szukania drugiej połówki przez Internet. Pojawiają się typowe w tym temacie pytania. Czy można znaleźć miłość przez Internet? A może można znaleźć tam coś zupełnie innego? Czy to dobre miejsce na zawieranie nowych znajomości?
Miejsce jak każde inne. Takich samych ludzi możecie poznać na imprezie, w kawiarni czy bibliotece. Wbrew opiniom niektórych, nie jest to miejsce pełne desperatów. Najczęściej spotkacie tam osoby, którym brakuje śmiałości czy czasu na poznawanie nowych ludzi realnie. Są też tacy, którzy po prostu chcą pomóc swojemu szczęściu i spróbować dostępnych możliwości. Intencje ludzi, którzy zakładają tam konta są przeróżne. Jedni szukają stałego związku, inni znajomości bez zobowiązań. Znajdzie się też grupa osób, które czują się samotne i szukają towarzystwa do rozmów, wspólnego wyjścia do kina, tak po prostu. Niektórzy zakładają konta z ciekawości. Na nic nie liczą, uważają, że co ma być to będzie. Takie podejście polecam. Dzięki temu ominie Was rozczarowanie czy zawód, że nie możecie trafić na kogoś, w kim moglibyście się zakochać. Nie ma sensu szukać tego nie siłę. Samo przyjdzie.
Jeśli nie przyjdzie to jest też szansa na znalezienie czegoś innego. Może nie poznacie kogoś, z kim uda się stworzyć trwały, szczęśliwy związek, ale może poznacie kogoś, z kim będziecie się świetnie dogadywać. Może powiększycie grono swoich znajomych o kolegę, przyjaciela. Kolejnego wartościowego człowieka, na którym będziecie mogły polegać. Chociażby dlatego warto spróbować. Może pewnego obudzicie się rano i uświadomicie jakie to niesamowite, że zwykłe, niezbyt dobrze zapowiadające się konto na portalu, przyniosło Wam udaną znajomość i wspaniałego człowieka w Waszym otoczeniu.
Oczywiście, będziecie też dostawać setki wiadomości od osób, którym chodzi o coś innego niż Wam. Od osób prymitywnych, szukających przygodnego seksu, a także wulgarnych. Szczęściem można takie konta zablokować, nie odpisywać, po prostu zignorować. Nie stanie Wam się żadna krzywda, naprawdę nie ma co się zrażać, z powodu kilku niepoukładanych facetów, których możecie spotkać wszędzie.
Zakładacie konto, dostajecie wiadomości. Załóżmy, że trafia się ktoś, z kim bardzo dobrze Wam się pisze. Kiedy umówić się na spotkanie? Raczej dajcie sobie trochę więcej niż tylko jedną rozmowę. Jedna rozmowa niczego nie pokaże. Lepiej wymieniać wiadomości przez dłuższy czas, dowiedzieć się czego druga osoba oczekuje, co sobą reprezentuje i czy rzeczywiście macie wspólne tematy. Jeśli już umówicie się na spotkanie, pamiętajcie, żeby zachować ostrożność. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że traficie na przestępcę czy wariata, jednak początkowe spotkania, dopóki nie poznacie lepiej tej osoby muszą odbyć się w miejscu publicznym. Oczywiście pilnujcie też swoich napojów, ostrożności nigdy za wiele kiedy macie do czynienia z obcą osobą.
Umawiacie się na spotkanie. Rozmawiacie, opowiadacie o swoich pasjach i zajęciach. Potem kontynuujecie spotkanie i wymianę wiadomości, bądź nie. Zależy jak pójdzie. Czy nie tak wyglądają randki? Właśnie tak i to nie tylko te umówione przez Internet.
Wiele osób wstydzi się powiedzieć głośno, że ma konto na internetowym portalu. Nie ma się czego krępować, coraz więcej ludzi to praktykuje. Staje się to coraz bardziej popularne i powszechne, prawie jak konto na Facebooku. Wszelkie swoje obawy postarajcie się wyrzucić z głowy. Przecież jeśli Wam się nie spodoba, możecie usunąć konto w każdej chwili. Jeśli nie będziecie chciały z kimś rozmawiać, po prostu nie odpiszecie. Nikt Was do niczego nie zmusza. Nic nie tracicie, a możecie tylko zyskać. Grunt to nie robić sobie przesadnych nadziei i mieć do tego zdrowe podejście. Czy spotkacie tam miłość? Nie wiem. Myślę, że to kwestia szczęścia, tak samo jak w realnym życiu. Może od samego początku traficie na kogoś, kto idealnie do Was pasuje, a może na tą drugą połówkę musicie jeszcze poczekać. Pamiętajcie, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

 

Magdalena Nowak

Tagi:

singiel ,  randka ,  internet , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót