Partner: Logo KobietaXL.pl

Kobiety, które żyją aktywnie, mają wyższe wykształcenie i dobrą pracę, nie zawsze znajdują życiowego partnera.

 

Ale jeśli masz 30 lat i jesteś singielką, dziś nie musisz czuć się tym zawstydzona, bo termin „stara panna” odszedł do lamusa. Według najnowszych badań twoja samotność ma związek z twoją inteligencją!

 

Z badań prowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że kobiety robiące karierę i mające wyższe wykształcenie mają o 40 procent mniej szans na znalezienie męża!

 

Brytyjscy eksperci przez 40 lat badali grupę 900 kobiet i mężczyzn. Badania zaczęły się w wieku 11 lat. Po serii analiz stwierdzono, że im pozycja kobiety wyższa, tym trudniej znaleźć jej partnera.

 

Kobiety po studiach, rozwijające się zawodowo z reguły czekają na odpowiedniego mężczyznę. Ich plany nie przewidują szybkiego małżeństwa i posiadania dzieci. Tymczasem mężczyźni niekoniecznie to akceptują. Wolą żony podobne do matek – siedzące często w domu i wspierające mężów w ich karierze.

 

Paul Brown, psycholog i profesor na Uniwersytecie Nottingham określił tę sytuację, jako paradoks postfemnistyczny – trzeba stworzyć nowy system, w którym zależność i niezależność mogą współdziałać. Bo wszyscy chcemy być niezależni ale szukamy też relacji z innym człowiekiem. I pogodzenie tego jest bardzo trudne.

 

Ale nie tylko IQ kobiet jest winne. Eksperci twierdzą,że chodzi też o wiek do rodzenia dzieci. Wielu mężczyzn woli na matki swojego potomstwa młode kobiety. Te z aspiracjami zawodowymi nie chcą zbyt wcześnie decydować się na dziecko.

 

Niemniej jednak nie są to pierwsze badania, które mówią o problemach kobiet z wysokim IQ. Czytajcie

Mężczyźni boją się inteligentnych kobiet.

Tagi:

związek ,  singiel ,  kobieta ,  mężczyzna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót