Partner: Logo KobietaXL.pl

Użytkownicy portali randkowych rejestrują się na nich wiedząc kogo i w jakim celu chcą poznać. Od tego głównie zależy, który portal wybierają. Tym co sprawia bywalcom stron randkowych trudność są decyzje związane z kontaktem z drugą osobą i tempem rozwoju relacji. Najtrudniejszą decyzją wirtualnych randkowiczów jest odpowiedź na pytanie - kiedy jest właściwy moment na przeniesienie znajomości do świata poza internetem. W rozwiązaniu tego dylematu pomogło 1 400 użytkowników portalu randkowego Przeznaczeni.pl, którzy udzielili odpowiedzi na pytanie - jak szybko jesteś skłonny umówić się na randkę.

 

Najczęstszym dylematem związanym z poznawaniem się przez sieć, jest pytanie kiedy powinniśmy umówić się na randkę, czy jest jakiś właściwy moment na zaproponowanie spotkania osobie, którą jesteśmy zainteresowani. Wskazówką są odpowiedzi 1 400 użytkowników portalu randkowego Przeznaczeni.pl. Aż 30% osób deklaruje chęć spotkania się najszybciej jak to możliwe. Kilka, do kilkunastu wiadomości przed spotkaniem wymieni ze sobą 35% wirtualnych randkowiczów. Po miesiącu od zawarcia znajomości, niezależnie od liczby wymienionych maili, na randkę zgodzi się 25% użytkowników portalu. 9% osób będzie skłonnych zgodzić się na spotkanie już w pierwszym tygodniu trwania znajomości.

Nastawienie użytkowników portali randkowych do terminu pierwszej randki pokrywa się z tym co rekomendują psychologowie zajmujący się zagadnieniami randek online. Według rekomendacji specjalistów, portale randkowe powinny stanowić jedynie narzędzie do szybkiego poznania nowych osób oraz do szybkiej weryfikacji naszych wyobrażeń na temat danej osoby. Przeniesienie znajomości z wirtualnego świata w rzeczywistość jest ryzykiem, ale nikt nie jest w stanie zbudować realnego i trwałego związku bez spotkania się poza internetem. Znajomości internetowe nie powinny być pozostawione na zbyt długo w sieci. Daje to zbyt duże pole do działania naszej wyobraźni, która zwłaszcza w świecie wirtualnym często przejmuje prym. Każda znajomość ma swoje tempo, dynamikę i nie ma tu złotej recepty jak znajomość powinna być rozwijana. Natomiast ważne jest to, że użytkownicy portali randkowych nie chcą utrzymywać znajomości jedynie w sieci i większość z nich spotka się z potencjalnym partnerem przed upływem miesiąca od pierwszego wirtualnego kontaktu.

Źródło: przeznaczeni.pl

 

Tagi:

psychologia ,  randka ,  internet ,  randka przez internet ,  randki przez internet , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: