Partner: Logo KobietaXL.pl

Oto recepta na szczęśliwe macierzyństwo według portalu czarownice. com Kobieta czarownica to kobieta mądra, znająca swoje miejsce w otaczającym ją świecie. To również kobieta, która wie, jak wychowywać dzieci.

Ja – matka – ja – córka. Dostając od mojej mamy jej mądrość, starszą o pokolenie, jej mądrość genetycznie związaną z moją potencjalną, przyszłą mądrością – ofiarowuję to co dostałam kobiecie następnej – córce mojej, którą z miłością wprowadzam w życie ucząc piękna w sobie odnalezionego i siły mówienia swoim głosem o swoich sprawach. Nie odczuwam (zupełnie obcej mi) zazdrości – którą chcą mi wmówić, ci różni oni. Czy można odczuwać zazdrość wobec jabłonki, że kwitnie wiosną, obsypując mnie przechodzącą białym uwodzącym kwieciem? Szczególnie gdy kwitnie w moim ogrodzie, przeze mnie pielęgnowana! Czy nie bardziej naturalne jest się tym kwieciem zachwycić? Pozwolić się unieść temu zachwytowi? Czesząc włosy mojej córeczki patrzę, z nią razem, w lustro. Widzę nasze odbicia i czuję pulsujące życie wszystkich naszych przodkiń, mądrych dobrych pięknych poszukujących, palonych czasem na stosie. Nie mogę zazdrościć czegoś, co było i moim czasem teraźniejszym, choć jej twarzyczka gładka i piękna a wokół moich ust gromadzą się delikatne zmarszczki uśmiechu. Ona jest mną a ja matką moją. Jestem sobą – kobietą szczęśliwą swoją teraźniejszością, kobietą która odnalazła ścieżkę swojego serca, spełnioną kolejnym etapem drogi.

Ja kobieta patrzę na mą córkę kobietę i na ma matkę kobietę i na mą wnuczkę kobietę i na mą babcię kobietę. Ja kobieta kocham etapy które za mną i przede mną. Dostając tak dużo od kobiet PRZED, ofiarowuję co mam kobietom PO. Kocham niewinność i piękno mej córki. Stoję o krok za nią, by ją strzec, by wypuścić w odpowiednim momencie. By chroniąc pozwolić odejść.

Czy jesteś taką matką? Bo matka - czarownica:

• nie zapomina o sobie i swoich potrzebach przedkładając je ponad wszystko


• a zwłaszcza ponad ideologiczno-martyrologiczno-matkopolkowy wizerunek 


• stara się wypędzić z siebie matkę zaborczą, lękliwą, trzęsącą się nad każdym krokiem pociechy 


• zaprasza natomiast radość, otwartość z wszelkich przejawów samodzielności swoich dzieci 


• pamięta o rozwijaniu swojej kobiecości, w czym dzieci nie tylko nie przeszkadzają, ale wręcz pomagają 


• zatem widzi w sobie najpierw KOBIETĘ – pełną i szczęśliwą

 

A może jesteś matką toksyczną? Przeczytaj i o tym!

 

 

Tagi:

test ,  matka ,  dziecko ,  wychowanie ,  macierzyństwo ,  toksyczna matka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: