Partner: Logo KobietaXL.pl

Ta mieszanka stała się ostatnio hitem internetu w odchudzaniu, ale nie tylko. Miód z cynamonem poprawia trawienie, pomaga likwidować tłuszcz zbierający się na brzuchu, zapobiega chorobom krążenia, a dodatkowo pomaga w leczeniu bezsenności.

 

Poprawia również libido, bo cynamon jest jednym z lepszych afrodyzjaków dla kobiet i mężczyzn!

 

Mieszankę należy jeść codziennie. Co zyskujemy? Przede wszystkim utratę wagi – bo miód z cynamonem zwiększa metabolizm. Reguluje poziom cukru we krwi, a także pozwala usunąć nadmiar wody. Przyspiesza spalanie tłuszczu.

Miód ma właściwości bakteriobójcze i działa jak naturalny antybiotyk. Pozwala leczyć zapalenia gardła, migdałków. Mieszanka wpływa dobrze na stawy. Poprawia krążenie, obniża cholesterol, wzmacnia serce i reguluje jego rytm.

 

Ale to nie wszystko – dzięki właściwościom przeciw utleniającym odmładza skórę. I dodatkowo jest lekiem na bezsenność.


Jak zrobić?

 

Miód musi być najwyższej jakości, naturalny, bez żadnych dodatkowych substancji. Pamiętaj – dobry miód zawsze się scukrza. Jeśli masz stale w słoiku płynny miód to znak, że jest on z dodatkami!

 

Jeśli twój miód już jest scukrzony, włóż słoik do ciepłej wody i delikatnie podgrzewaj. Nie gotuj!!! Przelej szklankę miodu do słoiczka, dodaj 4 łyżeczki cynamonu ( musi być to cynamon z Cejlonu!) i wymieszaj na jednolitą masę. Przechowuj poza lodówką.

 

Jedz codziennie rano na czczo łyżkę mieszanki. Możesz ją pić, rozpuszczając w ciepłej, ale nie wrzącej wodzie! Pamiętaj, że miód podgrzany do temperatury ponad 60 stopni C traci swoje właściwości. Dlatego słodzenie miodem gorącej kawy czy herbaty jest błędem.

 

Jeśli cierpisz na bezsenność, wypij ciepłe mleko z łyżką mieszanki wieczorem. Możesz dodawać również do jogurtu.
Tagi:

miód ,  odchudzanie ,  zdrowie ,  dieta ,  miód z cynamonem , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz