Partner: Logo KobietaXL.pl

Cynamon jest bardzo zdrowy i stosowany od wieków, zapobiega infekcjom wirusowym i bakteryjnym, co potwierdziło badanie przeprowadzonego przez Baqiyatallah University w Iranie.

 

Ale herbata cynamonowa ma też właściwości sprzyjające utracie wagi, gdyż przyspiesza metabolizm, co sprzyja spalaniu tłuszczu. Potwierdzili to w swoim badaniu naukowcy z Saveetha University w Indiach. Cynamon rozgrzewa, oddziałując na tkanki tłuszczowe, takie jak te zlokalizowane na szyi i brzuchu. Cynamon obniża też poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu, co jest przy odchudzaniu nie mniej istotne.

Miód od wieków jest doskonałym remedium na wiele chorób. Według badania przeprowadzonego przez KPC Medical College (Indie) jest doskonałym przeciwutleniaczem, środkiem przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Miód również podkręca metabolizm, oczyszcza jelita i w medycynie ajurwedyjskiej jest polecany przy odchudzaniu, ale nie należy jednak nadużywać miodu w kuchni, bo jest prawie ta samo kaloryczny, jak cukier.

 

Jak stosować miksturę?

 

 

Miód musi być najwyższej jakości, naturalny, bez żadnych dodatkowych substancji. Pamiętaj – dobry miód zawsze się krystalizuje. Jeśli masz stale w słoiku płynny miód to znak, że jest on z dodatkami!

 

Jeśli twój miód już jest skrystalizowany, włóż słoik do ciepłej wody i delikatnie podgrzewaj. Nie gotuj!!! Przelej szklankę miodu do słoiczka, dodaj 4 łyżeczki cynamonu i wymieszaj na jednolitą masę. Przechowuj poza lodówką.

 

Jedz codziennie rano na czczo łyżkę mieszanki. Możesz ją pić, rozpuszczając w ciepłej, ale nie wrzącej wodzie! Pamiętaj, że miód podgrzany do temperatury ponad 60 stopni C traci swoje właściwości. Dlatego słodzenie miodem gorącej kawy czy herbaty jest błędem.

 

Jeśli cierpisz na bezsenność, wypij ciepłe mleko z łyżką mieszanki wieczorem. Możesz dodawać również do jogurtu.

 

Pamiętaj o zrównoważonej diecie. Bo sama mikstura może wspomóc odchudzanie, ale nie da żadnych efektów, jeśli nie zmniejszysz ilości spożywanych kalorii!

 


źródła https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4586554/

https://www.researchgate.net/publication/315984611_Effectiveness_of_cinnamon_tea_in_reducing_weight_among_late_obese_adolescence

https://www.ayurvedabarcelona.net/blognarayan/remedios-caseros-para-perder-peso-de-forma-natural

Tagi:

miód ,  cynamon ,  odchudzanie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót