Partner: Logo KobietaXL.pl

Możliwość wystąpienia choroby zwyrodnieniowej stawów jest 7 – krotnie wyższa u otyłych niż u osób z normalną wagą ciała.

 

Lekarze biją na alarm – epidemia otyłości zatacza coraz szersze kręgi i czyni coraz większe spustoszenia. Patologie związane z chorobami stawów to problem, który się z tego powodu nasila.

 

Hiszpańskie Towarzystwo Endokrynologii i Żywienia stwierdziło, że związek otyłości i zmian w stawach takich jak biodra i kolana jest bezsporny. Nadmierne obciążenie chrząstki stawowej powoduje jej degradację, ale dotyczy to nie tylko ciężaru ciała. Tkanka tłuszczowa produkuje substancje zapalne, które też mają wpływ na zwyrodnienia stawów!

 

Stwierdzono,że w przypadku osób otyłych zwyrodnienia stawu kolanowego dotyczą 38 procent kobiet i 28 procent mężczyzn. Otyłość ma również wpływ na reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i łuszczycowe zapalenie stawów!

 

A choroba zwyrodnieniowa stawów jest dziś jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności na świecie. Tymczasem zmniejszenie wagi ciała może zmniejszyć ryzyko operacji kolan nawet o 31 procent!

 

Jeśli więc cierpisz z powodu otyłości i nie wiesz, czy zacząć dietę, nawet się nie wahaj. Na naszym portalu znajdziesz szereg pomocnych wskazówek w dziale Odchudzanie, diety, ćwiczenia.

 

źródło http://mejorconsalud.com/la-obesidad-multiplica-por-7-la-probabilidad-de-padecer-artrosis/?utm_medium=widget&utm_source=website&utm_campaign=recommend

Tagi:

otyłość ,  zdrowie ,  odchudzanie ,  choroby zwyrodnieniowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: