Partner: Logo KobietaXL.pl
Księżyc to satelita Ziemi, który nie ma własnego światła i odbija je od Słońca, żyje w 28 dniowym cyklu, który odpowiada długością cyklowi miesięcznemu kobiet. I tak, jak w przypadku miesiączki, ma rożne fazy i wzbudza pasje i emocje, Jest okiem nocy, które widzi to, co wiele osób próbuje skrzętnie ukryć.
 
Symbolika Księżyca jest bardzo złożona i szeroka. Generalnie reprezentuje kobiecą moc, Boginię Matkę, Królową Nieba i ochronę. Jednak ma również inne znaczenia, takie jak ciemna strona i niewidzialny aspekt natury, duchowy aspekt światła w ciemności, wiedza wewnętrzna, wszystko to, co jest irracjonalne, intuicyjne i subiektywne.
 
 Z astronomicznego punktu widzenia Księżyc w nowiu odpowiada fazie księżycowej, podczas której Księżyc znajduje się pomiędzy Ziemią a Słońcem. To właśnie przez to przestaje być w nocy widoczny. Potem powoli zacznie pojawiać się cienki półksiężyc, który będzie rósł dzień po dniu. 
W środę 8 maja  nocne niebo pociemnieje pod wpływem Księżyca w nowiu w Byku. To wydarzenie będzie potężnym katalizatorem zmian i odnowy. Podczas nowiu Słońce i Księżyc idealnie się zbiegają, tworząc koniunkcję, która symbolizuje nowy początek i możliwość prawdziwej zmiany. Księżyc w nowiu to ważny moment dla nas wszystkich. Wszystko, co zrobisz, wszystko, co zasiejesz w tym czasie, będzie miało konsekwencje i zbierzesz owoce, podczas następnej pełni księżyca. Czas działać, wypracować nowe nawyki.  Księżyc w nowiu w Byku podkreśla wagę dóbr materialnych, solidności i efektywnego gospodarowania naszym majątkiem. To idealny czas na ponowną ocenę i uporządkowanie naszych projektów zawodowych, a także na skrupulatny przegląd naszych finansów w celu zapewnienia dalszego rozwoju naszej działalności lub kariery. Dodatkowo ten Księżyc w nowiu jest ściśle powiązany z Uranem i Jowiszem w Byku oraz tworzy pozytywny aspekt Saturna w Rybach. Ta konfiguracja planet obiecuje niespodzianki i możliwości, sukces i optymizm, a także odnowioną strukturę i determinację.
 
 Przy tak potężnych wpływach Księżyc w nowiu 8 maja jest obietnicą innowacyjnych rozwiązań i znaczących przełomów w naszym życiu. 
 
 Byk rządzi dobrami materialnymi, więc jest to optymalny czas na przegląd swoich finansów. Utwórz lub dostosuj budżet, rozważ nowe sposoby inwestowania i zrewiduj plany na przyszłość. Wpływ Saturna zapewnia wielką dyscyplinę, aby to osiągnąć. Księżyc w nowiu w Byku przypomina także, abyśmy cenili nie tylko nasze dobra materialne, ale także relacje i wartości osobiste. Poświęć chwilę, aby być wdzięcznym za to, co masz i zastanów się, jak możesz poprawić swoje relacje z innymi. Zastanów się, co chcesz kultywować i jak możesz osiągnąć większą stabilność i dobrobyt. Księżyc w nowiu w Byku zaprasza nas do poszukiwania równowagi i spokoju w naszym życiu. A te trzy znaki zodiaku mają szansę na poważne zmiany w swoim życiu.
 
 
Ryby
 
To moment, w którym możesz zakończyć swoje problemy finansowe. Stoisz przed wyborem – albo zaczniesz realnie określać swoje potrzeby i możliwości, albo może cię czekać finansowa zapaść. Masz też szansę na dodatkowe dochody. Jednak nie przegap jej, bo takich okazji nie wolno przepuszczać. Finanse to teraz dla ciebie priorytet, zawalcz o nie.
 
Lew
 
Twoje relacje z bliskimi wymagają naprawy. Musisz jednak podjąć decyzje, czy chcesz tkwić w toksycznym układzie, czy wreszcie zdobędziesz się na odwagę i postawisz sprawy na ostrzu noża. Czujesz się często upokorzony i niepotrzebny. Czas to wreszcie zmienić.
 
Waga
 
Jesteś z natury zachowawcza, ale czas by szala przechyliła się na którąś ze stron. Brak decyzji jest w tej sytuacji już nie do wytrzymania. Ten nów daje ci szansę na to, by podjąć świadomą decyzję. Może ona dotyczyć wielu aspektów, zarówno materialnych jak i osobistych. 
 

Tagi:

księżyc ,  nów ,  horoskop , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót