Partner: Logo KobietaXL.pl
Nazwa Wilczy Księżyc używana była przez wiele pierwotnych ludów, ale przyjmuje się, że wprowadziły je amerykańskie plemiona Algonkinów. Mianem Algonkin, które pierwotnie oznaczało jedno z wielu plemion mówiących językiem algonkińskim właściwym zaczęto z czasem nazywać całą grupę plemion mówiących językami z rodziny algonkińskiej i zajmujących niegdyś olbrzymią przestrzeń od brzegów Atlantyku do rzeki Missisipi na zachód, a w północnej części aż po Góry Skaliste i wreszcie od samych niemal północnych wybrzeży Labradoru do rzeki Tennessee na południu. To te plemiona nadały taką nazwę pierwszej zimowej pełni, ponieważ słuchać było nocami wycie wilków.
Księżyc ten jest również często nazywany również Lodowym Księżycem, ponieważ jest to pierwsza zimowa pełnia w nowym kalendarzowym roku.
28 stycznia 2021 roku będzie miała miejsce pierwsza pełnia księżyca w roku - Wilczy Księżyc w Lwie. Wraz z nią inauguruje się nowy cykl księżycowy, który charakteryzuje się entuzjazmem i dynamizmem, odnowioną energią przynoszącą poczucie własnej wartości i wiary sukces, zgodnie z Erą Wodnika, w którą weszliśmy w zeszłym roku.
 
 
Ta pełnia da siłę i cierpliwość do wyznaczania ambitnych celów. To czas, który pomaga nam zdobyć poczucie własnej wartości, aby stawić czoła nowym wyzwaniom. To zaś będzie kluczem do otwarcia drzwi do sukcesu dzięki nowo zdobytej pewności siebie.
 
 
Wilk to święte zwierzę i totem ochrony dla wielu kultur. Wycie wilka zbiega się w tym przypadku z astralnym przejściem Księżyca do znaku Lwa i jego wejściem w krainę ognia, co przekłada się na akcję, ekspansję i wzmocnienie.
 
 
Księżyc w pełni w Lwie daje impuls niezbędny do osiągania swoich celów. Jest to ładunek energii, który wymaga skupienia się na nich i dążenia do nich z determinacją. Dzięki temu zaczynasz rozpoznawać swoje prawdziwe marzenia. Poznajemy lepiej samych siebie, bo
 
 
Księżyc w pełni w Lwie 28 stycznia jest związany mocno ze samoświadomością. To wezwanie, aby zadbać o siebie, zamknąć krąg wokół siebie, aby zgromadzić energię i oddać ją w służbie swoich decyzji. To możliwość zdobycia władzy nad sobą.
 
 
Podczas tej fazy księżycowej zyskamy bezpieczeństwo, ale będziemy potrzebować uznania i pochwał, aby poczuć się potężnymi. Ambicja wzrośnie, wzrośnie pragnienie bogactwa materialnego i prestiżu społecznego. Otwiera się ciekawa przestrzeń do eksploracji swoich głęboko ukrytych potrzeb. Ważne jest, aby nauczyć się akceptować krytykę i wykorzystywać ją do samorozwoju.
 
 

Tagi:

pełnia ,  księżyc ,  Wilczy Księżyc , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz