Partner: Logo KobietaXL.pl

Nazwy pełni księżyca pochodzą z kultury rdzennych Indian zamieszkujących Amerykę Północną. Odnoszą się z reguły do pór roku i pogody, w których poszczególne pełnie mają miejsce. Nazwa Zimny Księżyc nawiązuje do niskich temperatur, jakie zwyczajowo bywają w grudniu.

Tak nazwali go Mohawkowie. Jednak w innych kulturach ta pełnia księżyca jest inaczej nazywana. Indianie Cherokee nazywają go Śnieżnym Księżycem, Chińczycy – Gorzkim Księżycem, a średniowiecznej Anglii był to Dębowy Księżyc.

Astrologowie podkreślają, że ta pełnia księżyca może być brzemienna w skutki. Bo to pełnia w Bliźniętach i dotyczy komunikacji, nastawienia do życia i poczucia przygody. To moment kulminacyjny i obietnica spełnienia tego, co rozpoczęliśmy w nowiu w Bliźniętach 30 maja. Ta pełnia to emocjonalny czas romansu, zapłodnienia i związków.


Księżyc w Bliźniętach zachęca do logicznego myślenia, podczas gdy Słońce, której jest obecnie w Strzelcu, skłania do widzenia szerokiej perspektywy. Bliźnięta całkiem dobrze czują się w swoim najbliższym otoczeniu lub sąsiedztwie. Strzelec symbolizuje poszukiwanie znaczeń i pomysłów, które są „tu i teraz” i zachęca nas do wyruszenia w drogę. Zaniedbanie któregokolwiek końca osi Bliźnięta - Strzelec może obrócić się przeciwko nam. W idealnym przypadku należy znaleźć równowagę między tymi dwiema energiami.

Przeszłość powraca, by nas prześladować podczas tej niespokojnej pełni w Bliźniętach. Refleksje na temat minionego roku mogą wywołać gniew i potrzebę zemsty. Pamiętajmy jednak, że najlepszą zemstą jest dobrze przeżyte życie, więc skupmy tę niespokojną energię na budowaniu jaśniejszej i szczęśliwszej przyszłości.

 

A oto przesłanie dla poszczególnych znaków zodiaku:

 

Baran

Twój związek jest stabilny i tego się trzymaj. Nie daj się ponosić marzeniom o romantycznej miłości. Jeśli uważasz, że mogłeś trafić lepiej, to czas, aby uświadomić sobie, że przesadzasz. Dla samotnych Baranów to dla odmiany czas, by rozejrzały się wkoło. Ktoś bliski czeka tuż za rogiem. Baran powinien zadbać o swoje relacje, nie tylko z najbliższą rodziną.

 

Byk

To czas na otwarcie umysłu i serca, czas na to, by docenić partnera i odświeżyć wygasłe uczucia. Byki powinny sobie pofolgować i być mniej wymagającymi wobec drugiej polówki. To również czas na unikanie konfliktów, zapomnienie o wymówkach i trzymania języka za zębami. Kilka nieopatrznie wypowiedzianych słów może zrodzić wielką awanturę.

 

Bliźnięta

Ta pełnia pokaże prawdę o twoim związku. Chociaż w życiu Bliźniąt często panuje chaos, nowe spojrzenie może pomóc ci zmienić stare sposoby myślenia i działania. Jest czas, aby uporządkować całe swoje życie. Szczególnie, że Bliźnięta nie zawsze wybierają właściwą drogę. To czas na głęboką refleksję.

 

Rak

To pełnia dla Raków, które są singlami. To one mają szansę na nową miłość. Zawsze powściągliwe i milczące, teraz powinny zakomunikować swoje potrzeby. Raki będące w związkach może dla odmiany czekać kryzys. Będzie on spowodowany utratą złudzeń co do partnera.

 

Lew

To idealny czas, aby uciec od przeszłości i poszukać czegoś nowego. Kiedy uwolnisz się od traumy, możesz przyciągnąć związek, za którym tęsknisz. Musisz pamiętać, że możesz uczynić życie takim, jakim chcesz. Ta pełnia może dać ci siłę.

 

Panna

Nadszedł czas, aby zagłębić się w swoje myśli, pragnienia i być odważnym, aby iść dalej. Jeśli jesteś w związku, porozmawiaj z partnerem o swoich potrzebach, to doskonały moment. To również czas, by dokładnie przemyśleć to, czego oczekujesz od życia. Nie da się dłużej uciekać od siebie samej.

 

Waga

Jesteś w najlepszym czasie, aby określić, czego jeszcze chcesz w życiu. Jeśli masz partnera, pora powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach, nie toleruj dłużej tego, że jesteś raniona. Nie rezygnuj ze swoich marzeń. Zawsze można przynajmniej część z nich ocalić.

 

Skorpion

Możesz mieć życie, jakiego pragniesz. Masz wystarczająco dużo energii, aby skupić się teraz na swoim życiu, na swoich oczekiwaniach. Nie zaniedbuj jednak relacji, bo Skorpiony zbyt często myślą wyłącznie o swoich potrzebach. Ta pełnia to czas na refleksje na temat swoich związków.

 

Strzelec

To czas decyzji. Twoje umiłowanie wolności nie sprzyja twoim relacjom. Musisz jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zdołasz pójść na kompromis? To poważna decyzja. Nie rezygnuj jednak z siebie do końca. Nie zaznasz wówczas szczęścia.

 

Koziorożec

To wyjątkowy czas, kiedy Koziorożce skupią się na relacjach. Oderwą od pracy, obowiązków i zobaczą, że jest też inne życie, z dala od zarabiania pieniędzy. To może być dla was przełom. Sprawy rodzinne mogą nagle okazać się bardzo ważne. Nie odkładajcie ich na później.

 

Wodnik

Jeśli nie będziesz powstrzymywać swoich uczuć, to w końcu otworzysz swoje serce na osobę, którą kochasz. Musisz jednak wiedzieć, co jest dla ciebie ważne w życiu, bo czasami masz z tym duży problem. Nie bój się wyrażania swoich potrzeb. Bo to zatrzymuje cię w życiu.

 

Ryby

Dla Ryb ważne jest, aby zdobyć szacunek osoby, którą kochają. Czas zastanowić się, czy warto aż tak się poświęcać i zabiegać o drugą stronę - im bardziej to robisz, tym mniej cię doceniają. Ryby powinny skupić się teraz na swoich relacjach rodzinnych i powiedzieć wreszcie, co im leży na sercu.

 

Tagi:

horoskop ,  pełnia ,  pełnia zimnego księżyca , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót