Partner: Logo KobietaXL.pl

Wielu tajemnic astrologii Majów do dziś nie udało się rozwikłać. Nawet dokładne znaczenie ich znaków budzi nadal wątpliwości, są też różne interpretacje. Horoskop Majów jest jednym z najstarszych i najbardziej tajemniczych, jakie istnieją. Opiera się na kalendarzu księżycowym Majów, który dzielił rok na 13 księżyców po 28 dni każdy. Każdy księżyc był powiązany ze świętym zwierzęciem, które reprezentowało cechy i energie tego okresu.

Ponieważ 13 razy 28 daje nam 364, do pełnego roku kalendarzowego brakowało jednego dnia. To dzień 25 lipca, zwany przez Majów Dniem Poza Czasem, który jest po to, by przygotować się na nadchodzący rok.

 

Więcej o tym przeczytasz TU: https://www.onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/25-lipca-dzien-poza-czasem-przeslanie-majow-na-nowy-rok-ezoteryka/yj1hqmf,30bc1058Każdy znak horoskopu Majów ma swoje własne prognozy zgodnie z księżycem, pod którym się urodził. Rok 2023 będzie pod wpływem Księżyca Nietoperza, który symbolizuje przemianę, odnowę i odrodzenie. To będzie rok poważnych zmian i możliwości pozostawienia za sobą tego, co już nam nie służy i otwarcia się na nowe. Będzie to również rok wyzwań i testów, które będą wymagały od nas adaptacji i elastyczności.

 

Majański horoskop i znaki w Gwatemali.

Poznaj teraz swój znak według majańskiego horoskopu, jego najważniejsze cechy i przesłanie na nowy rok:

 

Małpa (od 10 stycznia do 6 lutego)

 

Ten znak jest również znany jako Orangutan. Uważa się, że osoby urodzone pod tym znakiem są optymistycznie nastawione do życia. Są też niezależne i lubią decydować o swoim losie. W związkach lubią stale coś nowego, nie znoszą monotonii. Mają silną osobowość i bardzo dobrze zaprzyjaźniają się z tymi, którzy urodzili się pod znakiem Węża.

Ich wadą jest to, że nie zawsze umieją wykorzystać swój spryt i zręczność, nie potrafią dyplomatycznie rozgrywać konfliktów.

Ten rok będzie dla Małpy rokiem zabawy i przygód. Będzie miała możliwość odkrywania nowych miejsc i poznawania nowych ludzi. Będzie to również rok nauki i ciekawości, ale musi uważać na rozproszenie i brak zaangażowania.

 

 Jastrząb (od 7 lutego do 6 marca)

 

Osoby urodzone pod tym znakiem są uważane za bardzo inteligentne, spostrzegawcze i dominujące istoty. Lubią stawiać precyzyjne cele i je realizować pomimo trudności. Zwykle są bardzo uczciwe i dążą do wolności. Są niezwykle wierne i wybredne w szukaniu swoich przyjaciół.

 Bardzo przyjaźnią się ze znakami: Wąż i Sowa. Ich wadą jest zbyt poważne podejście nawet do błahych rzeczy. Czasami robią z igły widły.

 To będzie dla Jastrzębia rok przywództwa i sukcesów. Będziesz w stanie osiągnąć swoje cele i wyróżnić się w swojej dziedzinie zawodowej. Będzie to również rok pewności i bezpieczeństwa, ale uważaj na pychę i arogancję.

 

Jaguar (od 7 marca do 3 kwietnia)

 

To niezależne, przyjazne i kochające, ale czasami nieufne osoby. Są silne, uparta, zwłaszcza jeśli chcą coś osiągnąć. W miłości szybko się nudzą, ale są wierne i nie szukają przygód. Są odpowiedzialne i lubią dominować w związku. Mają mało przyjaciół, jeśli tak to jest to najczęściej Wiewiórka. Ich wadą jest czasami choleryczny charakter. Najpierw powinny pomyśleć, potem mówić.

Dla Jaguarów to będzie rok siły i odwagi. Będziesz w stanie stawić czoła swoim lękom i pokonać przeszkody. Będzie to również rok ochrony i lojalności, ale uważaj na nadmierną agresję.

 

 Pies (od 4 kwietnia do 1 maja)

 

Te osoby kochają służyć innym ludziom, są ofiarne i nie boją się poświęceń. Są sojusznikami sprawiedliwości i obrończyniami praw. Mają bardzo dobrze rozwinięty instynkt samozachowawczy, ale są spokojnymi i przyjaznymi istotami. Dobrze dogadują się z Małpą i Sową. Ich wadą jest to, że często zapominają o sobie, służąc innym. Rada - bądźcie dla siebie priorytetem.

Dla Psa to będzie rok przebiegłości i inteligencji. Będziesz w stanie rozwiązywać problemy. Będzie to również rok wielu kontaktów towarzyskich, ale uważaj na kłamstwa i manipulację.

 

 Wąż (2-29 maja)

 

Uwodzicielskie, zalotne, lubią flirty i romanse. Nie lubią jednak stałych związków i często wybierają samotność. Ambitne, lubią imponować innym. Bywają mściwe i złośliwe, kiedy są atakowane. Skupiają się na ciężkiej pracy, aby osiągnąć cel. Przyjaźń jest najlepsza z Małpą. Wadą jest to, że rezygnują zbyt często z życia z drugą osobą. Rada - warto czasem iść na kompromis.

Dla Węża będzie to rok mądrości i duchowości. Będziesz mógł pogłębić swoją wewnętrzną wiedzę i połączyć się ze swoją intuicją. Będzie to również rok uzdrowienia i regeneracji, ale uważaj na zbytnie angażowanie się w niektóre sprawy..

 

 Wiewiórka (30 maja - 26 czerwca)

 

To pracowite i oddane osoby z bardzo dobrym poczuciem humoru. Ich empatia pozwala im zaprzyjaźnić się z każdym. Kiedy są w związku, oddają się całkowicie, nie boją się zakochać. Lojalność i szacunek są bardzo ważne dla nich w nawiązywaniu przyjaźni. Ponadto uwielbiają spędzać czas z rodziną i innymi bliskimi, bardzo cenią takie wspomnienia.

Najlepszym przyjacielem jest dla nich Żółw i Jaguar. Ich wadą jest często pracoholizm. Rada - nauczcie się korzystać z życia i równoważyć czas wolny z pracą.

 

Dla Wiewiórek to będzie rok radości i optymizmu. Będziesz mógł cieszyć się prostymi rzeczami i dzielić się nimi z najbliższymi. Będzie to również rok obfitości i dobrobytu, ale uważaj na marnotrawstwo i chciwość.

 

Żółw (od 27 czerwca do 25 lipca)

 

Te osoby lubią spędzać czas z rodziną. Są miłośniczkami przyrody, kochają zwierzęta. Lubią mieć wszystko pod kontrolą, czasami aż do przesady. Dobrze dogadują się ze wszystkimi znakami, zwłaszcza z Jaguarem.

 Dla Majów żółw jest odpowiednikiem znaku Raka. Wadą tego znaku jest nadmierna chęć kontrolowania wszystkich i wszystkiego oraz zamartwianie się przyszłością. Rada - żyjcie bardziej dniem dzisiejszym.

To będzie rok cierpliwości i wytrwałości. Będziesz mógł krok po kroku dążyć do swoich marzeń, nie poddając się i nie zniechęcając. Będzie to również rok stabilności i bezpieczeństwa, ale musisz nauczyć się akceptować zmiany.

 

 Nietoperz (od 26 lipca do 22 sierpnia)

 

Te osoby są liderami od urodzenia, mają wielką zdolność do zarządzania innymi i rozwiązywania problemów. Mają dużo inteligencji, tak aby jasno określić swoje cele życiowe i je osiągnąć. Są zdolne w sprawach ekonomicznych lub politycznych, nie lubią jednak konkurencji i bywają zazdrosne. Przyjaciół powinny szukać wśród Jaguarów i Pawi. Ich wadą jest nierówne podejście do ludzi, bywa, że traktują innych z góry. Rada - pamiętajcie, że nic nie jest dane na zawsze.

To będzie twój osobisty rok, więc wykorzystaj jak najlepiej tę pozytywną energię dla siebie. Będziesz w stanie przekształcić się w tego, kim chcesz być i całkowicie odnowić swoje życie. Będzie to również rok wolności i niezależności, ale uważaj na samotność i izolację.

 

 Skorpion (23 sierpnia - 19 września)

 

Są bardzo sztywne i nie lubią zmian. Analityczne, chłodne umysły, często kalkulują na zimno. Są podziwiane za poczucie odpowiedzialności i wytrwałość.

 Same bywają niewierne, ale od partnera oczekują wierności. Ich przyjaciele to Lis i Jaszczurka. Największa wada to egocentryzm, czasami wręcz egoizm. Rada - spójrzcie na ludzi, których macie wokół siebie.

Ten rok to będzie rok intensywny i pełen pasji. Będziesz mógł przeżyć niezapomniane chwile, które naznaczą twoje życie. Będzie to również rok władzy i wpływów, ale strzeż się zazdrości i zemsty.

 

 Jeleń (od 20 września do 17 października)

 

Osoby urodzone pod tym znakiem są najbardziej wrażliwe i sentymentalne. Mają duże zdolności artystyczne, zwłaszcza między innymi w malarstwie, rzeźbie, poezji. Mają wspaniałą przyjazną więź ze znakiem Węża. Bywa, że bywają zbyt naiwne i łatwo się zakochują. Ich wadą jest szukanie w każdym partnerze największej miłości życia i wielkie rozczarowanie przy pierwszym problemie. Rada - warto zejść na ziemię, nikt nie jest idealny.

To dla Jelenia będzie rok piękna i harmonii. Będziesz mógł docenić sztukę, naturę i wszystko, co cię otacza. Będzie to również rok miłości i współczucia, ale uważaj na próżność i powierzchowność.

 

 

Sowa (od 18 października do 14 listopada)

 

Charakteryzują się intuicją, mądrością, są towarzyskie. To istoty, które lubią medytować i poznawać świat dzięki podróżom. Jeśli szukasz porady, one doradzą najlepiej, są też sprzymierzeńcami nauk medycznych. Ciągle poszukują doskonałej miłości. Ich wadą jest bardzo poważne podejście do świata i czasami zbyt długi czas, którego potrzebują na podjęcie decyzji. Wiele wtedy tracą. Rada - warto czasem zaufać intuicji.

Dla Sowy to będzie rok tajemnic i magii. Będziesz mógł uzyskać dostęp do ukrytych prawd i manifestować swoje pragnienia. Będzie to również rok intuicji i jasnowidzenia, ale uważaj na iluzje.

 

 

Paw (od 15 listopada do 12 grudnia)

 

Uwielbiają być w centrum uwagi przez cały czas. Lubią być zawsze zwycięzcami, nie znoszą błędów i porażek. Chcą być kochane i być najważniejsze dla swojego partnera. Są dobrymi przyjaciółmi z Wiewiórką. Ich wadą jest nieustające dążenie do perfekcji. Załamują się najdrobniejszymi potknięciami. Rada - należy zdać sobie sprawę z tego, że nikt nie może być idealny, wy też.

Dla Pawi to będzie rok elegancji i wyrafinowania. Będziesz mógł się pochwalić i pokazać światu swoją najlepszą wersję. Będzie to również rok wdzięczności i hojności, ale wystrzegaj się arogancji i ostentacji.

 

Jaszczurka (od 13 grudnia do 9 stycznia)

 

Są silne i bojowe w obliczu przeciwności. Nie lubią nieporządku i dlatego lubią wszystko kontrolować. Mają dobre pomysły, ale nie lubią grać pierwszoplanowej roli. Dlatego są świetne jako mistrzynie drugiego planu, doskonale wówczas wszystko rozgrywają. Lubią Skorpiony i fascynują się przebywaniem z Jaguarami. Ich wadą jest często brak poczucia wartości i stąd potrzeba chowania się za innymi. Rada - zacznijcie coś robić tylko na własne konto.

Dla Jaszczurek będzie to rok dużej kreatywności i artystycznej ekspresji. Będą mogły pokazać światu swój talent i oryginalność. Będzie to również rok romansu i namiętności, ale uważajcie na zazdrość i zdradę.

Tagi:

horoskop ,  majański horoskop , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót