Partner: Logo KobietaXL.pl

Czym jest amulet?

Słowo amulet pochodzi z języka łacińskiego (amuletum), i oznacza przedmiot, który ma moc ochronną i ma za zadanie zabezpieczać przed niebezpieczeństwem. Stosowane były od wieków. W czasach starożytnych amulety pochodziły przede wszystkim od Matki Natury, były to kamienie czy zęby zwierząt, i były wykonywane tak, aby można je było wykorzystywać na różne sposoby, takie jak ozdoby, broszki, medaliony, wisiorki, pieczęcie.
Amulety są naładowane magią lub energią, która zapewnia ochronę temu, kto je nosi. Niosą za sobą magiczne, potężne i ochronne symbole. Istnieją tysiące różnych amuletów, które są używane w różnych religiach i współistnieją z kulturami świata od setek lat. Ich moc można postrzegać na różne sposoby, ale przed wszystkim mają chronić nas wszelkim złem, które nas otacza.


Talizman znaczy więcej

Słowo „talizman” pochodzi od greckiego słowa „telesma”, które oznacza ceremonię poświęcenia. Jest to przedmiot z przypisywanym mu działaniem magicznym, mający przynosić jego posiadaczowi szczęście lub chronić przed nieszczęściami. Wykonywany powinien być podczas specjalnej ceremonii, aby faktycznie mógł spełniać swoje funkcje.

Talizmany są czasem utożsamiane z amuletami, które zazwyczaj pełnią jedynie funkcje ochronne, gdy jak widać, rola talizmanu jest znacznie większa.
Tak więc amulet jest noszony w celu ochrony przed negatywną energią, złymi duchami, a nawet chorobami. Klasyczne amulety, które były noszone od wieków, to krzyżyki, czosnek, węgiel, runy, szczęśliwe monety. Talizmany są używane głównie do odbierania pozytywnej energii. Mówi się, że talizmany są w stanie przekazywać pozytywną energię tym, którzy je noszą i to jest główna cecha odróżniająca je od amuletów.

Główna różnica między talizmanami a amuletami polega na tym, że talizmany to przedmioty stworzone do określonego celu, podczas gdy amulety to przedmioty używane do ochrony przed określonymi sytuacjami. Jednak talizmany mogą jednocześnie pełnić obie te funkcje.


Jak wybrać talizman dla siebie?

Astrologowie mówią jednak jasno – nie ma sensu kupować talizmanu tylko dlatego, że nam się podoba. Musi być on dostosowany do naszych potrzeb. Jak więc go wybrać? Sposobów jest kilka. Można sugerować się swoim znakiem zodiaku według astrologii babilońskiej, horoskopu chińskiego. Ezoterycy często sugerują, by brać pod uwagę miesiąc urodzenia.Talizmany według horoskopu babilońskiego

Baran

 

Klucz to talizman Barana/ foto pixabay

Powinien zawsze nosić na szyi metalowy klucz. To pomoże otworzyć mu drzwi do sukcesu, przyciągnąć pieniądze i dobrobyt.

Byk

Półksiężyc chroni go przed złem. Wzmocni jego siłę wewnętrzną, duchowość, chroni przed biedą i trudnościami.

Bliźnięta

Liście bazylii noszone w portfelu pomogą w trudnych chwilach. Ponieważ Bliźnięta często bywają nerwowe, liście bazylii umieszczone pod poduszką, zapewnią im dobry sen.

Rak

Szczęście da mu żaba. Noszona na szyi albo w kieszeni zapewni pieniądze. Jeśli Rak ma firmę, powinien żabę zawiesić przy jej wejściu, aby zapewnić sobie dobrobyt i bogactwo.

Lew

Chiński wąż to jego amulet. Powinien być zawsze noszony ze sobą, zapewni pomyślność we wszystkich dziedzinach.

Panna

Piasek pustyni to kamień, który zapewni jej spokój, zadowolenie i sukces.

Waga

Słońce. Można je nosić jako zawieszkę, czy mieć w kieszeni jako brelok. W złych chwilach należy wziąć je w swoje dłonie i zaczerpnąć z niego energii.

Skorpion

Gwiazda pięcioramienna – ochroni Skorpiona przed złem i zapewni dobrobyt.

Strzelec

5 laurowych liści zawiniętych w białą tkaninę, noszonych w torebce lub kieszeni zapewni sukces w pracy i zadowolenie z życia.

Wodnik

Amuletem Wodnika jest Oko Proroka, które ochroni go przed zawiścią, złą energią i zazdrością innych. Wskazane jest, aby Wodnik nosił na lewej kostce niebieską wstążkę.

Koziorożec

Liście brzozy dadzą mu powodzenie. Powinien je zawsze nosić przy sobie, w portfelu albo w kieszeni.

Ryby

Najlepsza dla Ryb jest piramida noszona na szyi. Idealnie jeśli zrobiona jest z ametystu, kamienia, który pomaga we wszystkich aspektach życia.


Talizmany według horoskopu chińskiego

Szczur (1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020)

Osoby ze znaku Szczura są towarzyskie, zwinne i ambitne. Zwracają uwagę na nowe możliwości, lubią odnosić sukcesy. Aby wzmocnić te cechy powinny mieć talizmany z kwarcu lub z jadeitu.

 

Wół (1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021)

 

Jadeit jest idealny dla Woła/ foto pixabay

 

Ci, którzy należą do tego chińskiego znaku, szukają stabilności i ciężko pracują. Aby osiągnęli sukces powinny mieć figurkę koguta, jadeitową bransoletkę lub naszyjnik.

 

Tygrys (1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)

Te osoby lubią wyzwania, ponieważ wiedzą, że potrafią pokonać każdy problem. Szukając talizmanu, powinny skorzystać z wizerunków Buddy w naszyjniku, bransoletce lub jakimkolwiek przedmiocie, na którym jest wygrawerowany.

 

Królik (1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011)

Króliki są przebiegłe, wnikliwe i dyskretne. Lubią szybkie skoki do przodu, potrafią wyprzedzać innych. Talizman, który doda im siły, to ametyst lub wisiorek w kształcie kropli wody.


Smok (1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)

Smoki są silne, ostrożne i inteligentne. Lubią osiągać sukcesy. Szczęście powinna im przynieść bransoletka z chińską monetą lub figurka złotego smoka na breloku.


Wąż (1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)

Węże są przebiegłe i wytrwałe w osiąganiu swoich celów. Są mądre i roztropne. Talizmanem, który pomoże im przywołać dobrą energię jest jakikolwiek przedmiot wykonany z malachitu.


Koń (1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014)

Osoby należące do tego znaku są wytrwałe i zawsze chcą wygrywać. Aby odniosły sukces, potrzebują biżuterii z agatu lub zielonej bransoletki kwarcowej.


Koza (1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015)

Kozy są kreatywne, hojne i wrażliwe. Chociaż napotykają przeszkody, zawsze znajdą sposób, aby je pokonać. Ich amuletem jest chińska żaba pieniężna.


Małpa (1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016)

Małpy są przekonujące, towarzyskie i zaradne. Są istotami optymistycznymi, ale często wpadają w wiele kłopotów. Kryształowe kule i jadeit pomogą im wychodzić z opresji.


Kogut (1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017)

Koguty są skrupulatne, honorowe i optymistyczne. Chcą stabilności finansowej i mają motywację, aby ją zdobyć. Pomoże im w tym różowy kwarc i symbol nieskończoności, czyli ósemka.

 

Pies (1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018)

Psy charakteryzują się wiernością i wnikliwością. Chcą spełniać swoje marzenia, żyją dla tych marzeń i bez nich straciłby sens życia. Czarny turmalin lub złoty kogut pomogą im je spełnić.

 

Świnia (1947, 1959, 1971, 1983 1995, 2007, 2019)

Świnia jest marzycielska, uczciwa i szczera, ale ma tendencję do utraty kontroli. Dlatego świnie potrzebują równowagi w swoim życiu. Polecane są dla nich talizmany w kolorze niebieskim – biżuteria, a nawet element odzieży.

 

Talizmany według miesiąca urodzenia


Ważne jest, aby nosić kamień w zależności od miesiąca urodzenia, da on nam wtedy dobre wibracje i uzdrowienie z wielu dolegliwości.

 

STYCZEŃ

Jest reprezentowany przez granat, ulubiony kamień Egipcjan, a jego czerwony kolor reprezentuje wieczną przyjaźń.

Kamień ten zapewnia noszącemu wielką pozytywną energię, podnosi na duchu. Symbolizuje szczęście i spełnione marzenia oraz jest kamieniem lojalności.

 

LUTY

Jest reprezentowany przez ametyst, który zapewnia wewnętrzny spokój. Jego energia chroni przed uzależnieniami i złymi nawykami. Jest to piękny kamień w kolorze lawendy, którego starożytni Grecy i Rzymianie używali w celu klarownego myślenia.

Ma czerwone i fioletowe odcienie związane z duchowością. Pomaga także zwalczyć bóle głowy i problemy ze wzrokiem.

 

MARZEC

Marcowym kamieniem jest akwamaryn, klejnot ochronny, kojarzy się z młodością i witalnością. Chroni przed chorobami gardła i tarczycy.

Starożytne legendy żeglarzy mówią, że akwamaryn chronił ich przed burzami i zazdrosnymi syrenami. Reprezentuje spokojne morze i trwały spokój. Turkusowy kolor przynosi nadzieję i szczęście i wiąże się z długim i pełnym życiem.

 

KWIECIEŃ

To diament reprezentuje ten miesiąc, kamień, który jest najcenniejszym kamieniem, jaki istnieje. Reprezentuje wieczną miłość, jest symbolem odwagi i obfitości.

Jest to kamień, który wypełnia się energią i pozytywnymi myślami oraz odsuwa na bok wszystkie negatywy i słabości.

 

MAJ

 

Szmaragd jest dla urodzonych w maju/foto pixabay

 

Reprezentującym go kamieniem szlachetnym jest szmaragd. Ciemnozielony kolor symbolizuje młodość, szczęście i szczęście.

Współczucie i wdzięczność to główne atrybuty tego kamienia. Jest to również związane z cierpliwością. Jego energia jest potężna i pomaga oczom, sercu i wątrobie.

 

CZERWIEC

Jest to miesiąc perły, zwanej kamieniem księżycowym. Perła nie jest kamieniem jako takim, ale wliczana jest w poczet kamieni w astrologii. Jest popularna od czasów Cesarstwa Rzymskiego. Reprezentuje czystość i czystość.

Przyciąga miłość, budzi pasje i jest doceniana za jej piękno i prostotę.

 

LIPIEC

Rubin to lipcowy kamień, kamień miłości, entuzjazmu i poczucia własnej wartości.

Rozbudza zmysły, promuje zdrowie, mądrość i sukces. To kamień, który przynosi korzyści wszystkiemu, co ma związek z sercem. Noszony przynosi właścicielowi wielkie szczęście w związku.

 

SIERPIEŃ

Perydot lub chryzolit to zielony kamień wulkaniczny w kolorze jabłka. Daje moc i wpływ, przenosi zarówno siłę fizyczną, jak i umysłową i jest idealny do walki ze stresem.

Pozwala zachowywać optymizm i odeprzeć negatywne energie.

 

WRZESIEŃ

Jest miesiącem szafiru, ciemnoniebieskiego klejnotu. Szafir jest symbolem szczęścia i energii, zapewnia mądrość i usuwa smutek, zapewniając jednocześnie harmonię, światło i zdrowie.

Zapewnia doskonałą ochronę przed zazdrością każdemu, kto go nosi.

 

PAŹDZIERNIK

Turmalin lub opal, te dwa kamienie należą do tego samego miesiąca. Turmalin jest kwintesencją kamienia uzdrawiającego, przede wszystkim pomaga uspokoić umysł.

Opal, dzięki unikalnym kombinacjom kolorów, ma wielką mistyczną moc zwiększania kreatywności i pobudzania wyobraźni.

Jest to kamień związany z lojalnością, a wierność pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój.

 

LISTOPAD

Cytryn lub topaz, kamienie te zapewniają dobrobyt i sukces.

Uważa się, że cytryn ma uzdrawiające moce i reprezentuje Ra, Boga Słońca. Te moce zostały mu przypisane przez Egipcjan z powodu blasku i intensywnego złotego koloru. Topaz to kamień, który kojarzy się z siłą psychiczną i fizyczną i przyciąga szczęście w biznesie.

 

 GRUDZIEŃ

Kamień reprezentujący ten miesiąc to turkus. Symbolizuje lojalność i spokój. Jest również znany jako kamień przyciągający szczęście i fortunę. Zapewni właścicielowi zdrowie i szczęście w związku, chroni przed złą energią.


Jeśli więc wierzycie w moc amuletów czy talizmanów, warto wybrać taki, który według tych, co zajmują się magią, będzie wam najlepiej służył.

Tagi:

amulet ,  talizman ,  horosdkop ,  chiński horoskop , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz