Partner: Logo KobietaXL.pl
Badania archeologiczne pokazują, że amulety towarzyszyły człowiekowi od dawien dawna. To były wisiorki, magiczne kamienie czy inne przedmioty używane przez ludzi w celu ochrony przed negatywną energią, złem, urazami, chorobami, a także po to, by przynieść szczęście.
 
Ale ci, co do dziś w magię amuletów wierzą, przestrzegają - nie traktujcie amuletów przedmiotowo. Amulet może przynieść szczęście, ale i nieszczęście.
 
Jakie są inne wskazania ezoteryków?
 
 
- Żeby amulet działał naprawdę, trzeba oczyszczać go regularnie z negatywnej energii. Obowiązkowo robimy to zanim zaczniemy go używać, po przecież nie wiemy przez jakie przechodził ręce!
 
 
- Używanie amuletów otrzymanych od innych osób niesie za sobą określone ryzyko. Pamiętajmy, że używane rzeczy kumulują energię poprzednich właścicieli! Huna, hawajska sztuka życia podkreśla, że jeśli w domu zaczyna się nagle źle dziać, należy pomyśleć, o tym, co ostatnio kupiliśmy albo dostaliśmy! Szczególnie, jeśli nowa rzecz była używana, a my nie znamy jej historii. Jeśli na dom nagle spadają nieszczęścia, należy natychmiast pozbyć się takiej rzeczy.
 
 
- Amulety, talizmany używane są od zarania dziejów i bardzo często nie pełnią dobrze swojej funkcji tylko dlatego, że nie wiemy, jak powinniśmy ich używać. Pamiętaj, że amulet który nosisz ma cię chronić, kumuluje złą energię, aby do ciebie ona nie dotarła. Jego „pojemność” jest jednak ograniczona. Dlatego, aby moc amuletu wróciła, należy go regularnie oczyszczać. Jeśli amulet skumuluje nadmiar negatywnej energii, zamiast cię chronić, zacznie ci przynosić pecha.
 
 
 
Jak według ezoteryków należy to robić?
 
Do tego potrzebujemy grubą sól morską, którą wsypujemy do szklanego, przezroczystego naczynia ( wielkość naczynia zależna jest od wielkości amuletu czy ich ilości), tak aby zajęła mniej więcej jedną trzecią jego objętości. Amulety układamy w soli i zalewamy zimną wodą. Robimy to wieczorem przed pełnią. Wynosimy naczynie na noc na dwór, tam gdzie padają promienie Księżyca. Zabieramy przed pierwszymi promieniami słońca. Płuczemy i są już gotowe do ponownego użycia.
 
 
 
Są jednak amulety, które sól i woda mogłyby zniszczyć. Takie oczyszczamy kadzidłem drzewa sandałowego, które wydaje podczas spalania wysokie wibracje. Mają one związek z oczyszczaniem i uzdrowieniem. Sproszkowane drzewo sandałowe rozsypuje się również w domu w każdym kącie, aby oczyścić dom z negatywnej energii.
 
 Amulet siedmiokrotnie obracamy nad kadzidłem. Również wynosimy go na światło Księżyca w noc pełni, zabieramy do domu przed wschodem słońca. Rytuał należy powtarzać co miesiąc.
 
 
 
I nawet już dziś w nocy jest okazja, by swój amulet oczyścić.  Już jutro, 7 stycznia będzie Pełnia Wilczego Księżyca.  Kulminacyjny moment osiągnie o godzinie 00:09. 

Tagi:

amulet ,  talizman ,  magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz